Autor Wątek: Hu hu ha nasza zima zła  (Przeczytany 3304 razy)

Offline fromage

Odp: Hu hu ha nasza zima zła
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 14, 2019, 13:07:30 »
Piękna trasa i ładne fotki. Opis ciekawy no i co by tu jeszcze.... zajebista wyrypa. I teraz na swój styczniowy wypad w Sudety będę czekał z jeszcze większą tęsknotą. Dzięki...xxrwa ;)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Październik 14, 2019, 13:07:30 »

Offline Sted

« Odpowiedź #26 dnia: Październik 17, 2019, 00:09:40 »
Tak mnie nakręciłeś tą opowieścią i zdjęciami, że jak w tym roku nie uda mi się wyjść zimą w góry, to Cię do sądu podam!!! Będziesz odpowiedzialny za moje załamanie nerwowe!  ;D

No to trzymam kciuki za Twoją determinację i zdrowie psychiczne  ;) Dasz radę a potem tu się z nami podziel  :)

Piękna trasa i ładne fotki. Opis ciekawy no i co by tu jeszcze.... zajebista wyrypa. I teraz na swój styczniowy wypad w Sudety będę czekał z jeszcze większą tęsknotą. Dzięki...xxrwa ;)

Ależ proszę bardzo :D
ps. Nigdy nie byłem w Sudetach. Czy tam jest taka sieć schronisk że udałoby mi się sklecić zimową 2 tygodniową wędrówkę bez wcześniejszego rezerwowania ?

« Odpowiedź #27 dnia: Październik 17, 2019, 08:49:35 »
Zimą w górach jest super, ale sam również bywam w nich zdecydowanie za rzadko od pewnego czasu więc czuję niedosyt (dodatkowo podsycany taką fajną relacją :D ). Pomału myślę o powrocie do idei nart BC...

Offline dave

« Odpowiedź #28 dnia: Październik 17, 2019, 16:59:32 »
ps. Nigdy nie byłem w Sudetach. Czy tam jest taka sieć schronisk że udałoby mi się sklecić zimową 2 tygodniową wędrówkę bez wcześniejszego rezerwowania ?

To zależy w której części Sudetów chciałbyś chodzić. W takich Karkonoszach czy Izerach sieć schronisk jest gęsta, ale już np. w Górach Bardzkich, czy Wzgórzach Włodzickich nie ma ani jednego. Musiałbyś włączyć do menu agroturystyki czy pensjonaty, wtedy myślę, że nie miałbyś problemu. Czasami można też bez większych ceregieli przejść na czeską stronę i zanocować w schronisku u nich, więc może jakiś zapas koron też by się przydał. Generalnie pasma sudeckie są mniejsze obszarowo niż beskidzkie, mając do dyspozycji mapę powinno być to do zrobienia.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #29 dnia: Październik 18, 2019, 08:38:05 »
Uwzględnić należy, ze w okresie ferii zimowych w Karkonoszach o miejsce w pokoju może być trudno. Pójście na pałę może nas zdziwić czasem.

Offline fromage

« Odpowiedź #30 dnia: Październik 18, 2019, 10:06:27 »

To zależy w której części Sudetów chciałbyś chodzić. W takich Karkonoszach czy Izerach sieć schronisk jest gęsta, ale już np. w Górach Bardzkich, czy Wzgórzach Włodzickich nie ma ani jednego. Musiałbyś włączyć do menu agroturystyki czy pensjonaty, wtedy myślę, że nie miałbyś problemu. Czasami można też bez większych ceregieli przejść na czeską stronę i zanocować w schronisku u nich, więc może jakiś zapas koron też by się przydał. Generalnie pasma sudeckie są mniejsze obszarowo niż beskidzkie, mając do dyspozycji mapę powinno być to do zrobienia.

I to się zgadza. Nie jest to wtedy chodzenie dajmy na to w jednym kierunku ale robienie pętli. Np na przejście z przełęczy Kowarskiej do Stogu Izerskiego (trasa na zachód) zajmie polską stroną 3 może 4 dni w warunkach zimowych. Dochodząc do Stogu można skierować się na południe do Czech a potem na wschód przez Szpindlerowy Młyn do punktu startu. Zaliczając jeszcze pomniejsze szlaki po drodze jest to w sumie 10 a może i 14 dni chodzenia w zależności jak szybko chodzisz i jakie są warunki. Jest kilka szlaków zamkniętych zimą BTW.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2019, 10:37:39 wysłana przez fromage »

Offline manfred

« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 06, 2019, 16:39:56 »
W tym roku z mocnym postanowieniem postanowiłem wybrać się na taką wycieczkę. Jeśli zdrowie dopisze będe starał się iśc krok dalej i spać w namiocie. Dzięki za relację jesteś inspiracją :-)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 06, 2019, 16:39:56 »

Offline Sted

« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 10, 2019, 00:32:19 »
Senkju, bardzo mi miło że moje relacje kogoś inspirują  ;) Jak noclegi  w namiocie to bardzo szanuję i podziwiam bo ja wiem że bym nie dał rady, jedyne o czym marzyłem to po takim dniu trafić do ciepłego schroniska  :D 2 tyg pod namiotem zimą to jednak wyższa szkoła. Miejmy nadzieję że będzie mocna zima i "napier....li tego białego puchu"  ;D Tym razem zaczynam swoją przygodę z nartami BC i już nie mogę się doczekać  :)

Offline fromage

« Odpowiedź #33 dnia: Wczoraj o 12:15:28 »
Senkju, bardzo mi miło że moje relacje kogoś inspirują  ;) Jak noclegi  w namiocie to bardzo szanuję i podziwiam bo ja wiem że bym nie dał rady, jedyne o czym marzyłem to po takim dniu trafić do ciepłego schroniska  :D 2 tyg pod namiotem zimą to jednak wyższa szkoła. Miejmy nadzieję że będzie mocna zima i "napier....li tego białego puchu"  ;D Tym razem zaczynam swoją przygodę z nartami BC i już nie mogę się doczekać  :)
Heya

Myśle o tym samym od 2 lat. Co zakupiłeś?

Offline Sted

« Odpowiedź #34 dnia: Wczoraj o 15:59:41 »

To narty typu Back Country Sporten Expedition MGE z łuską, 180 cm. Do tego wiązania cross-country Hagan X-TRACE PIVOT czyli takie do których użyję swoich butów. Na narty czekałem bagatela tylko 2 miesiące ponieważ czeski Sporten został przejęty przez inną firmę i był zastój  :P
Tylko coś tej zimy na razie nie widać  ;D

Offline fromage

« Odpowiedź #35 dnia: Dzisiaj o 09:46:50 »

To narty typu Back Country Sporten Expedition MGE z łuską, 180 cm. Do tego wiązania cross-country Hagan X-TRACE PIVOT czyli takie do których użyję swoich butów. Na narty czekałem bagatela tylko 2 miesiące ponieważ czeski Sporten został przejęty przez inną firmę i był zastój  :P
Tylko coś tej zimy na razie nie widać  ;D

Olśniłeś mnie z tymi wiązaniami, sądziłem ze tylko dedykowane buty wchodzą w grę. Wyglada na to ze za kwotę w granicach 1600 pln złożyles komplet narty wiązania.

Kilka pytań:

Próbowałeś się na tym poruszać? Noga nie lata?
Czy Jeździłeś już wcześniej na nartach i czy masz jakieś  obserwacja co do wymaganych umiejętności w stosunku do BC?

Tak na szybko przeczytałem ze nie nadają się do zjazdów w stromym terenie cokolwiek „strome” miało by znaczyć.