Autor Wątek: [Plecaki duże] Vaude  (Przeczytany 8009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline atanor

[Plecaki duże] Vaude
« dnia: Lipiec 04, 2007, 21:40:18 »
chłopek> masz Astrę? jak się sprawuje? szukam właśnie jakiegoś plecaka dla mojej kobity

forum.outdoor.org.pl

[Plecaki duże] Vaude
« dnia: Lipiec 04, 2007, 21:40:18 »

Offline chłopek )(

Odp: [Plecaki duże] Vaude
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2007, 13:15:27 »
anator >> Astry nie mam ale mialem okazje pomierzyć ten plecak kilka razy i to co mi sie w nim spodobalo to bardzo fajny pas biodrowy. Raz ze sztywny dwa dośc szeroki i przez to dobrze trzymający plecak na biodrach. Dalej sytem nośny jest tam bardzo prosty bo opartny na rzepie. Po prostu tym sobie regulujesz wysokość szelek.  I co wazna dla mnie  plecak trzyma sie dobrze pleców, nie huśta sie.  Usztywnienie pleców stanowi cos w rodzaju plastkowej wkładki na długości całych pleców wygięte to do wewnątrz plecaka. Także nic nie powinno plecków ugniatac..:)... Worek jest naprawde bardzo prosty bez jakiś wyróżniajacych sie bajerów ( no jest np. kieszeń sucha)..
TO co mi nie pasowalo to te dziwne gumki na komorze dolnej i klapie na górze. Wolałbym tam troki.  Z boku tez jest jeden trok zwykły ze tak go nazwe zapinany na klamrę a drugi (dolny ) juz bez, czyli chyba kompresyjny. W sumie Vaude podaje na swojej stronie plecaki typowo dla kobiet i napewno w Himie cos znajdziesz. Zreszta wystarszy powiedziec co chcesz oni Ci sprowadza, przychodzisz, mierzysz, chcesz bierzesz a jak nie to nie. Najepiej zeby kobieta przymerzyła z jakims tam obciażeniem ten plecak i napewno wtedy sie duzo wyjaśni.. Oczywiście pomijam kwestie estetyczne, które co by nie mowic grają dla "naszych Pań" dość duzą role..:) ...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2007, 13:27:23 wysłana przez atanor »

Offline lechu

« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2007, 13:45:32 »
co do systemu nośnego to, stelaż zamiast płaskowników aluminiowych stanowią dwie rurki bodajże z włókna szklanego (?), pas biodrowy jest faktycznie gruby i dość sztywny, dzięki specjalnym "wgłębieniom" świetnie wchodzi na biodra, do dyspozycji pozostaje jeszcze przeźroczysta kieszeń na cenne przedmioty, podobno wodoszczelna... do wad tego plecaka zaliczyłbym pętle na czekany, nie są to taśmy a jedynie cienki jak na moje oko sznureczek, wydaje mi się że dość łatwo może ulec przetarciu a jego wymiana jest nierozerwalnie związana pruciem fragmentów worka
Wielka Rzeczpospolita" BORDER="0

Offline atanor

« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2007, 13:55:18 »
jako użytkownik Asymmetric'a twierdzę, że sznureczki na czekany są wystarczająco trwałe. ewentualna wymiana raczej nie przysporzyłaby problemu.

Offline lechu

« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2007, 15:16:52 »
w takim razie wycofuję twierdzenie o delikatności sznureczków-pętelek  ;D

Offline chłopek )(

« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2007, 22:22:57 »
atanor >> jak ci sie ten asymmetric sprawuje? Kiedy go kupiles? Jak bardzo go obciażasz i jak z pasem i przenoszeniem obciązenia? Oglądalem ostatnio 50 litrówke w himie i jakaś mala mi sie wydala... A i mozesz wrzucić jakieś foty? ...

...znowu rozpoczęłem nowy wątek...

Offline tomtom

« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2007, 00:50:35 »
Dobrze Ci się wydawało, bo jest mała
Wchodzi do niej niewiele więcej niż do Gritstone 35 i tyle samo co do Futury 38.
Asymetryki zawsze miały oszukaną pojemność, tak poza tym są ok.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2007, 00:50:35 »

Offline atanor

« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 07, 2007, 13:01:05 »
ano sprawuje sie bardzo dobrze. kupiłem go, bo dużo ludzi ma jakieś Vaude'ki i wszyscy sobie je chwalili. fajną sprawą są całkowicie sztywne plecy (plastikowa płyta). klapę ma nieregulowaną, ale dzięki temu jest genialnie skrojona i pasuje na każdą objętość komina. pas biodrowy jest sztywny, poduszka lędźwiowa wyprofilowana dobrze przenoszą ciężar przewidziany litrażem plecaka. ogółem dobry plecak za rozsądną cenę.

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2007, 22:04:32 »
Ja w sumie potwierdze ciepłe słowa, które napisano o Assymetricu. Fenomenalnie trzyma sie pleców. Niestety sa tez minusy (niektóre mogą być wyeliminowane w nowszych wersjach lub innych niż mój litrażach) a należą do nich:
Za krótkie troki boczne
Dolny trok boczny jest nierozpinany
Nieregulowanaa klapa (u mnie nie da sie zamknąć jak wyładuję na max komin)
No i ten nieszczęsny system nośny a w zasadzie jego regulacja, która wymaga cześciowego wypakowania plecaka. Ale na szczęście robi się to jednorazowo.
Pas biodrowy pomimo że nie jest za gruby i szeroki to spisuje się znakomicie
Moje uwagi dotyczą wersji 40L. Nie wiem  czy jeszcze jakiś wad nie pominąłem (dawno już nie używałem go) ale jakby co to już tu na Odorze pisałem o tym plecaku a i na NGT równiez sporo się rozpisałem.

Offline atanor

« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2007, 14:17:27 »
w moim Assymetricu można sobie spokojnie regulować system nośny pętelkami które wystają przy szelkach.
co do klapy to kwestia gustu, mi sie bardzo podoba i nie sądzę, żeby taki efekt/krój można było osiągnąć z regulacją.

Offline atanor

« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 13, 2007, 12:22:29 »
czy w Polsce są dostępne duże (80l) plecaki Vaude?

Offline lechu

« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 13, 2007, 12:43:00 »
obawiam się że nie, szukałem w zeszłym roku i ni kija nie było, pozostaje Ci tylko zatelefonować do wyłącznego dystrybutora Vaude na Polske, albo zakupić taki worek dajmy na to w globtrotterze

Offline atanor

« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 18, 2007, 17:08:46 »
pojemność została przetestowana "workiem i wodą"

wynik:
po wlaniu 5 wiader 10-litowych (50 litrów:) górnym ściągaczem można zamknąć światło plecaka i spokojnie zapiąć klapę. 45l można zamknąć dolnym ściągaczem.

wniosek:
Vaude Assymetric  ma realny litraż.

Offline Turlaj

• dudziarz polski

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 18, 2007, 17:32:38 »
A klamry klapy po odpięciu nie lądują przypadkiem wprost na piassssssku?
Idź precz! lalko z pucu, kalkomanio wyższych uczuć...

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 18, 2007, 17:32:38 »

Offline atanor

« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 18, 2007, 18:46:00 »
tak jak w każdym plecaku? jeżeli o to chodzi?

Offline Knophi

« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 18, 2007, 19:06:44 »
W moim Dromaderze taśmy ściągające czapę można przełożyć przez takie uszka z taśmy, które to trzymają odpięte przed chwilą taśmy. No i nic w piach nie wpada. Może o to chodziło?

Na czerwono zaznaczyłem owo ucho - jest to po prostu przedłużenie bocznego paska kompresyjnego.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2007, 19:08:39 wysłana przez Knophi »

Offline Turlaj

• dudziarz polski

« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 18, 2007, 19:29:14 »
O to właśnie chodziło. Czy można sobie poradzić z tymi fristajlowymi paskami. Mam taki wisportowski plecaczek "pony" i jak chcę zamknąć klapę to najpierw muszę wydłubać spod plecaka te paski z klamrami, bo one nie wiedzieć czemu zawsze tam lądują i taplają się w piochu.
Idź precz! lalko z pucu, kalkomanio wyższych uczuć...

Offline atanor

« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 18, 2007, 19:47:15 »
w Asymmetricu teoretycznie paski można przewlec przez uchwyty do czekanów, ale nigdy nie zawracałem sobie tym głowy