Autor Wątek: Pulki  (Przeczytany 4441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline menel

• działkowicz z szafą na plecach

Odp: Pulki
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 14, 2019, 06:18:22 »
Nitowałeś płozy?

Tiaa.

Czemu z tyłu też je podgiąłeś do góry? Zamierzasz ciągać je do tyłu?

Taki był zamysł, czy to będzie miało sens, czas pokaże.

Czemu wybrałeś pająka linkowego zamiast zwykłych troków? Przeplatanie linki przez oczka może cię wykończyć psychicznie w boju. Ja zrobię ponownie troki z klamrami, 3 w poprzek i jeden wzdłuż sań.

To jest najmniejszy problem.  Będzie użyty "pająk" i trok, wybiorę lepszy wariant.

Będę dużo mądrzejszy jak użyję tego ustrojstwa ze dwa razy. ;-)
"Jak się człowiek umyje, to czar i blask od niego bije"

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 14, 2019, 06:18:22 »

Offline menel

« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 16, 2019, 09:55:01 »
"Dwa słowa" w temacie. Stelaż alu 11 mm 10 szt x 40 cm segment zamówiłem/już do mnie dotarł jakiś czas temu/ na AliExpress. Wypierdziałem za zamówko całe 54,24 zyle po przewalutowaniu. Pozostają mnie jeszcze dwa tematy:

- pas
- karabińczyki.

I składam wszystko do kupy. Koszty nie przekraczają jeszcze 300 pln-ów.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 16, 2019, 16:22:45 »
Karabińczyki stalowe proponuję, a pas sam zdecyduj, albo skórzany z metalową, mocna klamrą, albo taki parciane byle co z plastik klamrą. Przewagą drugiego jest szybkie schnięcie i waga, ale ta plastik klamra to jego słabe ogniwo. Popukałem by otrzepać ze śniegu i mi pękła na wyjeździe. Wiadomo też, że przeszyć skórzany będzie trudniej, to jednak dobre 5mm skóry, rymarz będzie potrzebny, by jakieś troki przyszyć na karabinki.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #28 dnia: Październik 10, 2019, 18:08:41 »
Zanabyłem pas skórzany:
https://allegro.pl/oferta/pas-kulturystyczny-skorzany-evolution-10-5-cm-r-l-7604906720
Teraz mi klamra nie pęknie. Tylko +150g, praktycznie bez znaczenia w porównaniu z parcianym dziadostwem.

Jutro przystępuję do działania i obszycia. Wszyję dwie taśmy do których podczepię takie zwykłe stalowe kółeczka, by łatowej podczepiać potem karabińczyki. Skończę to pokażę gotowca.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #29 dnia: Październik 11, 2019, 18:23:17 »
OK, skończone. Prawie, bo pozostało tylko przyszyć 4 klamry do troków, ale to już szczegół. Przedstawię zatem końcowy projekt moich pulek DIY, na podbudowie sań Snow Trek 45 kanadyjskiej firmy Pelican. Tadam :)

Same sanie kupione na Allegro z jakiejś firmy z siedzibą w Koszalinie. Cena ok. 100zł czy 120? Jakoś tak. Jeszcze im z pewnością kilka sztuk zostało. Dla czego ten model? To dość popularny rozmiar i model Pelikana za oceanem, wcześniej miałem jakieś podobne sanki wędkarskie ze sklepu Livi, ale okazały się za krótkie i plecak nie wpadał do środka, a opierał się na burcie przedniej sań przez co podnosił się środek ciężkości, sanie miały tendencję do bujania się, a co za tym idzie i do wywrotek nawet na najmniejszych koleinach. Nie dziwota, 85cm długości całkowitej, to stanowczo za mało jak na plecak pod 10/12 dni marszu tu i tam. Decyzja była prosta, potrzeba czegoś większego, ok. 100/115cm było by ok. No i znalazłem wspomniane Pelikany :) Na stronie firmy jest jeszcze inny model, 40" długości (105cm), ale niestety niedostępny w PL. Gdyby nie to, to miał bym tamte. Ale może był by to błąd??? :)
https://www.pelicansport.com/us_en/nomad-40

Co otrzymujemy? Sanie o długości 45" czyli 116cm, wysokość burt 21cm, szerokość 51cm:
https://www.pelicansport.com/us_en/trek-45

Super. Jako że poprzedni system i ogólny pomysł się sprawdzał, to teraz uzbroiłem je w podobny sposób. Od spodu jako ochrona płóz przez drobnymi kamykami sypanymi na zaśnieżone drogi oraz jako szable kierunkowe powędrowały 5cm ceowniki oraz dwa L 20mm na skrajne płozy. Całość skręcona śrubkami. Temat prosty, ale sporo roboty z cięciem. Dookoła sań przewleczona stalowa linka 3mm w osłonie. Punkty mocowań ze zwykłej liny. Jako hol wykorzystane 5 odcinków stelaża zakupionego od chińczyka na Ali o średnicy 11mm. To jest strzał w 10. Mocne, trwałe, lekkie i składane, nie pękają na mrozie jak zwykłe alu z marketu budowlanego. Całość zaczepiana na stalowe karabinki do pasa. Wszystko zamontowane tak, by sanie z plecakiem można było okryć jego własnym pokrowcem i zahaczyć pod burty by się nie zsuwał.

Sporo roboty było z pasem, bo kupiłem tym razem kulturystyczny ze skóry. Jak wiadomo skóra ta ma ze 6mm grubości, maszyny szewskie tego nie biorą, więc trzeba było ręcznie, bo kaletnika jakoś u mnie na wsi wywiało :D Szyję, szyję i trach, połamałem 3 igły. Dopiero zakup spec igieł kaletniczych i nici poliamidowych rozwiązał sprawę. Wcześniej nakłułem gwoździem otworki, by igła lżej przechodziła. Sporo pracy, bo nie jest to takie proste, bez szczypiec się nie obędzie i dużej cierpliwości, bo zszyć trzeba tak, by sanie nam tego nie wyrwały. Czemu zatem taki pas, a nie parciany? Bo parciany ma regulację na rzepy i trzeba dorobić klamrę plastikową. No i kiedyś tak miałem, do czasu. Do czasu jak chciałem pas otrzepać o drzewo ze śniegu. Trach i klamra odpadła, pękła :D W kulturystycznym cięższym o raptem 150g ten problem został rozwiązany na dobre.

Reszta chyba najlepiej w zdjęciach jak będzie :)

Są pytania? Słucham :)

Offline menel

« Odpowiedź #30 dnia: Październik 11, 2019, 19:16:15 »
Ślicznie!

Moje "się robią", jeszcze. Nie omieszkam pochwalić się swoimi sankami. Jeszcze trochę.

Same sanie kupione na Allegro z jakiejś firmy z siedzibą w Koszalinie. Cena ok. 100zł czy 120?

Za swoje wypierdziałem całe 140 pln. Ten sam model.

« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2019, 19:32:38 wysłana przez menel »

Offline menel

« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 13, 2019, 11:03:47 »
Domykam sprawę osprzętu. 19.11  odbieram pas skórzany z elementem podpięcia stelaża. Shwarc, mój pas będzie miał półkółka i nie będzie szyty lecz nitowany. Będzie to ostatni element inwestycji i zapodam koszt całości.

ps. Szanowne grono, zima się zbliża, warto o tym pamiętać.  :D Warto również czasem spojrzeć na Kudłoń w zimowej scenerii, w mordę misia!

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 13, 2019, 11:03:47 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 25, 2019, 10:21:14 »
Pół-kółka dobry pomysł, ale musza być spawane. Fota nie działa :(
Zapodaj sobie jeszcze jakiegoś rzepa, którym połączysz dwa pałąki ze sobą w miejscu krzyżowania. Ja od chińczyka kupiłem taki za złotówkę, nawet szyć samemu się nie opłacał :D
https://pl.aliexpress.com/item/33049513846.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fHTW1ld

Offline menel

« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 25, 2019, 13:13:44 »
Pół-kółka dobry pomysł, ale musza być spawane.

Są spawane.

Fota nie działa

A teraz ?