Autor Wątek: Pytanie dot. dołożenia puchu do kurtki  (Przeczytany 328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ross154

Pytanie dot. dołożenia puchu do kurtki
« dnia: Grudzień 19, 2018, 12:58:52 »
Witam
Mam pytanie: Gdzie i ile może kosztować usługa uzupełnienia ubytków puchu w swetrze puchowym Pajaka.
Nigdzie nic takiego nie mogę znaleźć a trochę mi szkoda kurteczkę wyrzucać.

pozdrawiam bywalców.
http://weekend-partisan.blogspot.com - Blog o ASG, militariach, survivalu i sprzęcie outdoorowym.

forum.outdoor.org.pl

Pytanie dot. dołożenia puchu do kurtki
« dnia: Grudzień 19, 2018, 12:58:52 »

Offline dave

Odp: Pytanie dot. dołożenia puchu do kurtki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2018, 18:31:25 »
Jeśli ten sweter jest przeszywany na wylot, to raczej nic nie zrobisz. Skontaktuj się z Eksplo, oni prowadzą serwis wyrobów puchowych.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2018, 09:42:21 »
Dokładnie, mało realna usługa choć próbuj i daj znać.

Ubytki puchu? Panie, 100 piórek nie będzie ważyć nawet 5g, ile ci tego puchu ubyło? Taki przeciekający ciuch nadaje się na reklamację, a nie do dosypki. Upierz tą kurtkę przede wszystkim, z pewnością masz puch zatłuszczony, przepocony i z tego powodu się nie pręży, a nie z powodu ubytków.

Offline ross154

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2018, 10:51:59 »
Kurtka przed praniem miała już jasne plamy jak się ją brało pod światło. Najbardziej było/jest to widoczne na plecach.
Po praniu wygląda jak jej ćwiartka przed praniem i to własnie przyśpieszyło moje poszukiwania sposobu na uzupełnienie pierzu.

Zadzwoniłem do producenta i miły Pan wyjaśnił że z nawet nie piorąc puch łącząc się z potem zbija się w sobie. Sposobem jest właściwe pranie. Przede wszystkim trzeba oszukać pralkę która przed praniem waży wrzuconą odzież i źle dobierze ilość środka piorącego. Najlepiej zalać kurtkę wodą aby nabrała wagi i dopiero zacząć prać.

Po praniu długo czekamy aż wyschnie i na równej powierzchni palcami rozbijamy zbite warstwy pierza.

Jak będzie trochę spokoju w święta sprawdzę temat.

wracając do tematu:

Samo prucie kurtki to koszt ok 250 pln, ale to można ew wykonać samodzielnie.
Samo zszywanie to ok 50pln + koszt puchu.
http://weekend-partisan.blogspot.com - Blog o ASG, militariach, survivalu i sprzęcie outdoorowym.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2018, 23:14:59 »
No właśnie, od razu postawiłem na niepoprawne wysuszenie puchu i brak jego rozbicia. Wypierz ja raz jeszcze, do prania dodaj płyn Biały Jeleń do puchu i wełny. Niewielka ilość wystarczy, ustaw dodatkowe płukanie i wirowanie na najmniejszych obrotach. Na 99% nie powinno się nic stać. Tak, faktycznie warto wsadzić do pralki mokrą kurtkę/śpiwór.
Po wypraniu susz na kaloryferze roztrzepując palcami delikatnie puch po kilku godzinach. +/- dwa dni i powinna być sucha i prężyć się jak za nowości. Nie ma bata, by ci puchu tyle ubyło, że trzeba by go dosypywać, musiał byś mieć dziury w materiale chyba :)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2018, 23:14:59 »