Autor Wątek: [Czolowka]Sklihunt H03R  (Przeczytany 4630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fromage

[Czolowka]Sklihunt H03R
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 03, 2019, 21:29:49 »
No I dziś przyszedł skillhunt h03R neutral white. Szło 21 dni.

Świeci  porównywalnie z convoy s2+. Ilość światła jest minimalnie słabsza a barwa delikatnie cieplejsza od moda convoy z 4300k (z tego co pamietam.)

Lampka bardzo lekka - aż się przestraszyłem jak wziąłem pudełko do ręki - może Chińczyk trociny mi wysłał?

Porównania - jeżeli chodzi o ilość światła -  z BD stormem nie ma- to inna liga.

Jedyna wada jaką widzę to krótki czas na zwolnienie blokady. Dupkę będę zapominał poluzować znając życie no ale zobaczymy.

Pytanie - dioda z boku ma sygnalizować naładowanie baterii. Jak odpalam na najwyższym trybie miga 2 razy, na najniższym 4 razy.

Tymczasem Instrukcja wskazuje że mrugnięcie 2 razy sygnalizuje spadek poniżej 3,3v a 3 razy poniżej 3,0v. Aku panasonic 3500 naładowany jest prawie na full.

Jak to jest z tym indykatorem, ktoś się zagłębiał?

forum.outdoor.org.pl

[Czolowka]Sklihunt H03R
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 03, 2019, 21:29:49 »

Offline misiak76

Odp: [Czolowka]Sklihunt H03R
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 04, 2019, 14:44:44 »
Wg mojej oceny to z mruganiem jest totalny babol i nie radzę się tym sugerować. Z doświadczeniem przyjdzie, że będziesz wiedział po mocy święcenia lampki jak długo bateria wytrzyma [emoji6]

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 05, 2019, 22:10:53 »
Jak masz latarke na lebie to nie wiesz czy mruga, jak masz nie na lebie to ladujesz ;D Urok latarek zasilanych 18650 jest taki, ze masz 2 zapasowe w kieszeni czy plecaku i po prostu wymieniasz podczas akcji. Przyswiecasz sobie zapasowa latarka a jak zapasowa latarka padnie to przyswiecasz backupem zapasu a jak to sie rozladuje to przeciez zawsze masz dodatkowo dwie rozne latarki z dioda Nichia 219b na AAA bo trafiles na dobry bin. Tzn. tak mi sie wydaje, ze inni ludzie tez tak robia, prawda? ;D
najmlodszy emeryt malopolski.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 05, 2019, 22:44:33 »
Porównania - jeżeli chodzi o ilość światła -  z BD stormem nie ma- to inna liga.
No mówiłem. Niech se markowi wsadzą gdzieś te plastik wynalazki

Offline fromage

« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 06, 2019, 20:35:28 »
Jak masz latarke na lebie to nie wiesz czy mruga, jak masz nie na lebie to ladujesz ;D Urok latarek zasilanych 18650 jest taki, ze masz 2 zapasowe w kieszeni czy plecaku i po prostu wymieniasz podczas akcji. Przyswiecasz sobie zapasowa latarka a jak zapasowa latarka padnie to przyswiecasz backupem zapasu a jak to sie rozladuje to przeciez zawsze masz dodatkowo dwie rozne latarki z dioda Nichia 219b na AAA bo trafiles na dobry bin. Tzn. tak mi sie wydaje, ze inni ludzie tez tak robia, prawda? ;D

I tak I nie bo jak ide gdzies na szybko I lekko to biorę jedna latarkę i jedno aku. I w takim wypadku szybki test jaki mogę wykonać na swoim s2+ daje mi info czy brać to czy inne ogniwo. Dla H03 już takiej opcji nie ma a uważam to za przydatna funkcje.

Zgadzam się ze przy dłuższym wyjeździe lampa pada to bierzesz nowy aku no bo z jednym nie jedziesz, chociaż tutaj tez warto mieć ta opcje bo w schronie wiem czy już muszę się ładować bo wypsztykalem się 80% pojemności czy nie.

Offline misiak76

« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 07, 2019, 06:36:35 »
Przy 80% nie walczysz już 4 trybu. Mi bateria wytrzymuje 3-4 tygodnie przy włączonej 1-1,5 godz. dziennie.
A najlepiej to któregoś wieczora włącz ją na 3 tryb i zostaw na parapecie od zewnątrz i sprawdź czy wytrzyma do rana i czy będziesz mógł włączyć wszystkie tryby święcenia.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 07, 2019, 18:48:05 »
biorę jedna latarkę i jedno aku.

Patologia panie, czysta patologia ;D Ja jak ide do pracy to mam 3 latarki nie liczac tej w komorce, prosze sie poprawic panie kochany i byc rozsadnym ;D

A co do zycia w schronie - nie bede mowil nawet ile mam powerbankow i ladowarek przeroznych ale w styczniu tego roku sie zastanawialem czy moglbym zasilac caly Ornak w razie czego ;D Mam tez awaryjna opcje ladowania 18650 z powerbankow dzieki posiadaniu dwoch vape modow (nie pale od jakis 7 lat na oko ale nikotyna musi byc) i jeden powerbank 20 Ah z opcja ladowania laptopa przez USB PD 45W ;D Notabene poniekad czolowka Boiruta (nazwy nie pamietam) tez sluzy jako zapasowy zapas ladowania z USB i tez zbudowalem dwie ladowarki DIY ale zgubilem gdzies pod warsztatem ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 07, 2019, 18:48:05 »

Offline fromage

« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 08, 2019, 10:17:24 »
biorę jedna latarkę i jedno aku.

Patologia panie, czysta patologia ;D Ja jak ide do pracy to mam 3 latarki nie liczac tej w komorce, prosze sie poprawic panie kochany i byc rozsadnym ;D

A co do zycia w schronie - nie bede mowil nawet ile mam powerbankow i ladowarek przeroznych ale w styczniu tego roku sie zastanawialem czy moglbym zasilac caly Ornak w razie czego ;D Mam tez awaryjna opcje ladowania 18650 z powerbankow dzieki posiadaniu dwoch vape modow (nie pale od jakis 7 lat na oko ale nikotyna musi byc) i jeden powerbank 20 Ah z opcja ladowania laptopa przez USB PD 45W ;D Notabene poniekad czolowka Boiruta (nazwy nie pamietam) tez sluzy jako zapasowy zapas ladowania z USB i tez zbudowalem dwie ladowarki DIY ale zgubilem gdzies pod warsztatem ;D

Robi się offtop, anyway [emoji1]

ja się nauczyłem minimalizmu i z elektroniki mam ze sobą:

- telefon
- zegarek
- enb 2x18650 działa jako ładowarka i power bank
- 2 latarki

Mając telefon na flight modzie przez ca 12h na dobe potem wyłączony, zegarek w trybie nawki i trakingu 12h na dobę i korzystając 2 godziny dziennie z katarki, na 3 dniowy wyjazd wystarcza mi 2x18650 3500.

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 08, 2019, 16:36:14 »
A ten minimalizm, moja znajoma nawet ksiazki o tym pisze ;D Ja wole minimalizowac wrazenie, ze zabralem za malo ;D Ale to moze byc tez kwestia tego, ze aparat tez zasilam powerbankiem a skoro juz niose wiadro obiektywow to moge miedzy nie wcisnac troche kabli i baterii ;D Gdybym byl wyksztalcony i zarabiajacy lepiej to bym dorzucil do wora Surface Pro ale wtedy sytuacja z ladowaniem wymknelaby sie spod kontroli i musialbym sobie sherpe jakiegos kupic ;D

Offline Shwarc

« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 09, 2019, 23:57:31 »
O ja, na 3 dni 2x18650? Mi jedna wystarcza też na 3, ale tygodnie.

Offline fromage

[Czolowka]Sklihunt H03R
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 10, 2019, 18:44:48 »
O ja, na 3 dni 2x18650? Mi jedna wystarcza też na 3, ale tygodnie.

Nie chwal się [emoji1]

Nie ładujesz z niej zegarka. Telefonu tez nie, bo jedna 18640 nie uciągnie telefonu

Offline uysy

« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 13, 2019, 17:27:28 »
A może ktoś ma 2 sztuki Skillhunta i chce się jednej pozbyć ? :)

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 14, 2019, 02:01:00 »
Jak ci się nie spieszy to zamówiłem jednego na pomiary parametrów - ale gdzieś się tuła po świecie  ::).

Ewentualnie jakiegoś Armyteka w dobrej cenie z szuflady mogę wygrzebać - ale trochę inna liga/cenowo jakościowa  ;).

Offline fromage

« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 16, 2019, 21:04:54 »
Wyczailem fajny uchwyt u kolegów ze wschodu. Koszt to całe 4 Pln z wysyłką a daje się pięknie do kasku podczepić. Uchwyt jest solidny z obu stron zapinany na żep. Skillhunt siedzi bardzo stabilnie. Latarkę obsługuje się o wiele łatwiej na kasku niż stroma. Jutro robię test w polu.Może komuś się przyda...

Offline petelicki

« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 17, 2019, 09:42:52 »
Też zamówiłem tę latareczkę w wersji z wbudowaną ładowarką. Zobaczymy jak się sprawdzi. W mojej dotychczasowej czołówce Petzl Tikka RXP padł akumulator (trzyma godzinę świecenia) a w cenie nowego akusa (100 zł) mam 2/3  skillhunta.
"Kto nie maszeruje ten ginie."

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 17, 2019, 09:42:52 »

Offline grendel

« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 17, 2019, 10:07:22 »
Wyczailem fajny uchwyt u kolegów ze wschodu. Koszt to całe 4 Pln z wysyłką a daje się pięknie do kasku podczepić. Uchwyt jest solidny z obu stron zapinany na żep...

A możesz zarzucić linkiem? Takie coś znalazłem ale to z racji wyprofilowania bardziej na rower. Pasek, który przedstawiłeś miałby również zastosowanie do mocowania kamery sportowej na kasku.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2019, 10:28:24 wysłana przez grendel »

Offline fromage

[Czolowka]Sklihunt H03R
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 17, 2019, 22:17:59 »
Wyczailem fajny uchwyt u kolegów ze wschodu. Koszt to całe 4 Pln z wysyłką a daje się pięknie do kasku podczepić. Uchwyt jest solidny z obu stron zapinany na żep...

A możesz zarzucić linkiem? Takie coś znalazłem ale to z racji wyprofilowania bardziej na rower. Pasek, który przedstawiłeś miałby również zastosowanie do mocowania kamery sportowej na kasku.

Ten który podałeś jest podobny ale górna i dolna cześć mocowania skierowana jest w te sama stronę. Takim uchwytem zamocujesz do kasku np convoy albo skillhunt na kiere.

Ja kupiłem to https://m.aliexpress.com/item/32802421249.html?pid=808_0000_0201&spm=a2g0n.search-amp.list.32802421249&aff_trace_key=3c7b982d0d2240b096cc2c4c20a2cf2c-1545581051036-09827-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=1679amp-0eUG4i6pKB4wOEeSywnLYw1547759347674

Górna cześć uchwytu jest obrócona o 90 stopni w stosunku do dolnej, zreszta kształt obu części jest identyczny i fajnie wyprofilowany- w zamyśle do montażu np convoy na kiere ale na kask pod SH pasuje idealnie.

Czy zamocujesz kamerę nie wiem, nie mam i nie testowałem.

Offline grendel

« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 18, 2019, 05:05:57 »
Ja kupiłem to. Górna cześć uchwytu jest obrócona o 90 stopni w stosunku do dolnej...
Dzięki. Te 90° robi właśnie plan.

Offline petelicki

« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 18, 2019, 09:38:30 »
To ja może od razu zadam tu pytanie. Jakkie aku polecacie do tej czołówki? Takie by dobrze znosiły niskie temperatury?

Offline grendel

« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 18, 2019, 13:31:32 »
Li-Ion 18650 o pojemności 3400 mAh. Takich marek jak LG, Psnasonic, Samsung. Zaopatrz się też w zapas - kup np. 3 szt. i ładowarkę, która może być powerbankiem (np. Liitokala 100 lub klony).

Offline fromage

« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 19, 2019, 18:07:57 »
To ja może od razu zadam tu pytanie. Jakkie aku polecacie do tej czołówki? Takie by dobrze znosiły niskie temperatury?

Wejdź na forum ze światełkami -są tam osoby mające pewny i przetestowane ogniwa. Cuda na Ali za 5 zł odrazu sobie odpuść. Nie ma tez co przesadzać i kupować ogniw za 80 pln sztuka.

Do ładowania mam enb 2x18650 i tez działa ok

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 21, 2019, 00:11:38 »
Ogniwka po taniości są dostępne w sklepie nexun:
https://nexun.pl/pl/c/Ogniwa-18650/126

Ja ostatnimi czasy zaopatruje się głównie w Sanyo NCR18650BL 3350mAh - uciągną każdą latarkę do 10A.

Offline petelicki

« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 21, 2019, 09:35:55 »
Świetne ceny! Normalnie gdybym sam znalazł ten sklep, to bym go z miejsca odrzucił jako podejrzany ;-) Dzięki! Zaraz zamówie z 5 sztuk!

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 21, 2019, 14:27:23 »
Ceny w tym Nexunie sa lekko zdumiewjace, jak to mozliwe, ze tak tanio sprzedaja?

Offline fromage

« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 21, 2019, 15:48:43 »
Ceny w tym Nexunie sa lekko zdumiewjace, jak to mozliwe, ze tak tanio sprzedaja?

Sądząc po opisie i zdjęciach, są to aku demontowane z większych pakietów. Nie widzę jednak informacji - a może i słabo patrzyłem - czy to nowe czy używane.