Autor Wątek: [Czolowka]Sklihunt H03R  (Przeczytany 4631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fromage

[Czolowka]Sklihunt H03R
« dnia: Grudzień 09, 2018, 12:19:10 »
Chcę zmienić BD storma na Sklihunt H03R. Schwarc czy Ty przypadakiem nie zakupiłeś takowej ostatnimi czasy?

Jak porównanie ze Stormem? Tzn porównania mocy światła nie ma ale chodzi mi o wrażenia z użytkowania, wykonania itp.

Jestem praktycznie na nią zdecydowany, sporo czytałem o latarce na różnych forach ale jakoś mam pewne wątpliwości co do jakości.

Mam też Convoy s2+ modowaną przez jednego z magików na forum latarkowym i to jest poezja.

forum.outdoor.org.pl

[Czolowka]Sklihunt H03R
« dnia: Grudzień 09, 2018, 12:19:10 »

Offline Shwarc

Odp: [Czolowka]Sklihunt H03R
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2018, 09:54:04 »
Wymieniaj śmiało, będziesz zadowolony. Storm to XX wiek, Skilhunt to już XXI :D

Trochę denerwujący jest ten system klików, trzeba się tego nauczyć. W praktyce ustawiłem 4 podtryby (te słabsze) i skakałem pomiędzy nimi. Reszta jak najbardziej OK. Teraz jest najnowsza wersja z ładowaniem magnetycznym, to jest fajna sprawa, bo nie potrzeba żadnej osobnej ładowarki do naładowania aku.
Wiesz, ideałem był by w pełni programowalny sterownik czyli taki jaki oferują chłopaki ze światełek (do 5 trybów z 11 dostępnych + dodatki). No ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :) Skil to i tak o krok na przód lampa w porównaniu do firmowych. Mogli by chinole jeszcze nieco sztywniejszy silikon zrobić, bo trochę majta, choć w bezgłowicowej nie jest to aż tak upierdliwe.

Na moce nie patrz, realnie to nawet 300lm by nam w turystyce stykło. Ważniejsze są słabe tryby oszczędzające aku, z nich najczęściej kozystamy i tu u Skila jest już bardzo ok.

Offline fromage

« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2018, 22:50:16 »
Dzięki Shwarc, właśnie zamówiłem [emoji3]

Ilość światła o tyle mnie interesuje ze czołówka będzie używana również jako 2gie światło na rower.

Co do wersji z opcja ładowania - zastanawiałem się ale w końcu stwierdziłem ze skoro mam enb 2x18650 który służy jako ładowarka i Power bank to temat odpuściłem. Jeżeli ktoś nie ma ładowarki wogóle to jest to jakaś opcja.

Co do ilości światła - tryb hi - jak długo tym poświecisz do momentu jak elektronika nie obniży mocy?

Offline Shwarc

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2018, 21:27:21 »
No to na rower lumenów im więcej tym lepiej.

Nie wiem, nie robiłem takiego testu. Latarka którą miałem nie była moja, pożyczyłem ją tylko na 3 tygodnie, ale w takie ekstremalne testy dla diody się nie bawiłem i tobie tego też nie radzę. Generalnie na 1200lm nie licz, tam tyle nie ma. Są dwie metody pomiaru i jedna podaje ilość dla diody, a druga na zewnątrz latarki czyli  jest to w praktyce mniejsza wartość. Ona chyba nie ma bezpiecznika termicznego, a więc dostaje pewnie 2A. Ta dioda z 2A wyciąga ok. 850 czy 900lm i z taką mocą poświeci ok. 1,5h.

Offline fromage

« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2018, 09:18:52 »
No to na rower lumenów im więcej tym lepiej.

Nie wiem, nie robiłem takiego testu. Latarka którą miałem nie była moja, pożyczyłem ją tylko na 3 tygodnie, ale w takie ekstremalne testy dla diody się nie bawiłem i tobie tego też nie radzę. Generalnie na 1200lm nie licz, tam tyle nie ma. Są dwie metody pomiaru i jedna podaje ilość dla diody, a druga na zewnątrz latarki czyli  jest to w praktyce mniejsza wartość. Ona chyba nie ma bezpiecznika termicznego, a więc dostaje pewnie 2A. Ta dioda z 2A wyciąga ok. 850 czy 900lm i z taką mocą poświeci ok. 1,5h.

Na 1200 nie liczę. 1200 To tylko w przy użycia 2 mniejszych aku - CR123A/RCR123A. Na 18650 uzyskasz max 900 lum w trybie turbo/high.

Z Lumenami i czasem świecenia jest trochę inaczej niż piszesz - a przynajmniej tak wynika ze specyfikacji na stronie:

Najwyższy - działający długo tryb, to 450 lumenów. 900 lumenów tylko przez kilka minut. Zabezpieczenia termicznego niet tak jak piszesz ale jest czasowe - nie wiem tylko jak długo świeci.

Dobra, zobaczym jak przyjdzie.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2018, 13:32:41 »
Na 1200 nie liczę. 1200 To tylko w przy użycia 2 mniejszych aku - CR123A/RCR123A. Na 18650 uzyskasz max 900 lum w trybie turbo/high.
Z pamięci piszę, ale by się wszystko zgadzało, bo po wyjściu z latarki moc spada o ok. 10% czyli 900lm (dla 18650) - 10% da ok. 800lm czyli tak jak myślałem, 2A idą w diodę. 1,5h tak +/- powinna świecić tą mocą, ale jeśli jest odcięcie czasowe, to nie zaświeci tak długo :)  Ile nie wiem, nie sprawdzałem tego. Samo podejście producenta i wyłącznik czasowy świadczą o tym co napisałem, iż takie palenie nie jest zdrowe dla diody i dla tego też nie kusiło mnie to nawet by sprawdzać. O tym zabezpieczeniu nawet nie wiedziałem, bo kto wie czy bym nie sprawdził :D Pewnie kilka minut i odłączy, bo to pewnie ustawione jest jednakowo dla tego najwyższego trybu, niezależnie czy podłączyliśmy aku czy baterię.

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2018, 02:25:46 »
H02 miał niecałe 600 ;). Kiedyś wam sprawdzę to H03 :D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2018, 02:25:46 »

Offline misiak76

« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2018, 18:46:18 »
Użytkuje już od jakiegoś czasu skilhunt H03 o ciepłej barwie ;) Tak używam tylko tych najsłabszych trybów. Po obozie i w namiocie najsłabszy czasem 2, na prostej trasie 2 i czasem aby doświetlić 3, na rowerze 3, a 4 używam jak mnie jakiś kierowca wqri[emoji16]
4 najmocniejsza ma ogranicznik czasowy ale już 4 słabsza nie ma. Dodatkowo wg mnie różnica między 4 a 3 jest naprawdę bardzo mała.
Warto mieć do niej baterie bez zabezpieczenia. Z zabezpieczeniem aku i latarka wariują od czasu do czasu. Potrafi się wyłączyć jak ma 50% mocy. Po czasie to po barwie i mocy światła wiem kiedy mi latarka zgaśnie. Bo ostrzeżenie o słabym ogniwie zaczyna mrugać już od 40% zużycia aku.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline fromage

« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 15, 2018, 21:28:15 »
Użytkuje już od jakiegoś czasu skilhunt H03 o ciepłej barwie ;) Tak używam tylko tych najsłabszych trybów. Po obozie i w namiocie najsłabszy czasem 2, na prostej trasie 2 i czasem aby doświetlić 3, na rowerze 3, a 4 używam jak mnie jakiś kierowca wqri[emoji16]
4 najmocniejsza ma ogranicznik czasowy ale już 4 słabsza nie ma. Dodatkowo wg mnie różnica między 4 a 3 jest naprawdę bardzo mała.
Warto mieć do niej baterie bez zabezpieczenia. Z zabezpieczeniem aku i latarka wariują od czasu do czasu. Potrafi się wyłączyć jak ma 50% mocy. Po czasie to po barwie i mocy światła wiem kiedy mi latarka zgaśnie. Bo ostrzeżenie o słabym ogniwie zaczyna mrugać już od 40% zużycia aku.

Latarka wariuje z powodu akumulatora z zabezpieczeniem? Masz po 2 sztuki z każdego i zweryfikowałeś ze to zawsze dzieje się na aku z zabezpieczeniami? Jezeli tak to kaszana. Moze sama latarka jest uszkodzona?

Offline misiak76

« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 17, 2018, 06:46:57 »
Być może jest uszkodzona. W końcu 365 dni w roku stanowi moje edc i używam jej praktycznie codziennie od 1 do 4 godz.
Sprawdziłem na 4 ogniwach z dwóch różnych dostaw. Jedne bez zabezpieczenia i drugie z zabezpieczeniem. Problem ten o którym pisałem dotyczy tylko tych z zabezpieczeniem. Ja go rozwiązuje na dwa sposoby:
1. Jak się wyłączy to włączam ponownie [emoji16]
2. Jak nie zadziała 1 sposób to odkręcam zamknięcie latarki i zakręcam.

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 24, 2018, 18:38:31 »
Mam zarowno storma (chyba model 2017) jak i Skilhunta. Z mojego doswiadczenia jest tak, ze Skilhunt, jako, ze jest zasilany z 18650 Li ion lubi sobie zamarznac troche. Do nawigacji, biegania w nocy przez lasy i pola rewelacja ale do 3h max ale w takich okolicznosciach wale tylko na max. Do powolnego lazenia wielogodzinnego wciaz wole Storma bo jednak jasnosc jest good enough, ani nimh ani alkaliczne nie zamarzaja tak jak litowki i jest wszystko ok. W gorach do nawigacji mam przypiety BLF A6 (1600 lumenow) i widze wszystko daleko, jak potrzebuje doswiecic z Zakopanego do Krakowa zeby rodzinie dac znac, ze wszystko ok to BLFQ8 (5200 lumenow ;D)

Realistycznie rzecz biorac to na dzien dzisiejszy mysle, ze najlepiej miec dwa swiatla, jedno do lazenia i swiecenia pod nogi wiele godzin na minusach i drugie do wyciagania z kieszeni i walenie na dystans celem rozpoznania terenu. Ale ja tylko w mrozach wszystko robie wiec prdp jako trzysezonowa czolowka ten Skilhunt to jest rewelka.
najmlodszy emeryt malopolski.

Offline kuzon

« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 24, 2018, 20:40:22 »
BLFQ8 na paluszki, przy 5200 lumenów, to chyba za lampę błyskową może robić. Błyśnie i baterie do wymiany  ;D A tak na serio, z ciekawości, to ile to pociągnie na takich bateriach?

Edit.
Znalazłem tabelkę, 40 min przy pełnej mocy, 1500 godzin przy 2lumenach. Podoba mi się. Tylko że cztery akumulatory 18650 trzeba tam władować. Generalnie potwór!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2018, 20:59:39 wysłana przez kuzon »
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 24, 2018, 21:35:39 »
Potwor to jest jak sie ma -50% znizki, za pelna cene bym nie kupil ;D Ale co prawda to prawda, nigdy go nie rozladowalem w pelnym posiedzeniu, uzywam go albo do nawigacji w stylu "ja jebie gdzie zem polazl" albo do lapania autofocusa aparatem na obiekcie 500m dalej ( a potem lock i long exposure ze statywu). Akumulatorow 18650 mam pol wiaderka wiec to tez nie problem, natomiast gdyby ktos chcical toto kupowac w reatil price + akumulatory + fajna ladowarka (XTAR) to nie ma sensu zupelnie taka zabawa, Q8 to jest latarka wylacznie dla ludzi z umiarkowanym autyzmem oswietleniowym

Offline Shwarc

« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 25, 2018, 20:54:53 »
18650 Li ion lubi sobie zamarznac troche.
Do poczytania:
https://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=9422

Zamarzać może i lubią, ale w -30. Wtedy każdy aku lubi zamarzać niestety.

Offline Dominik.M

« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 26, 2018, 01:09:21 »
Shwarc, nie podawaj tak bezkrytycznie linków światełkowych, nie zawsze podają prawdziwe dane. Prawda jest taka, że większość ogniw Li-Ion dostępnych na rynku traci znacznie pojemność w temperaturze poniżej -10*C

Tu wyciąg ze specyfikacji najbardziej obecnie popularnych ogniw Panasonic NCR18650B - popularne Panasonic 3500 ;).

Dla dużych prądów 1C = 3,3A ale to akurat tyle i potrzeba do wyciągnięcia 1000 lumenów ;). Trochę ratuje sytuację to, że zwykle korzystamy ze znacznie niższych trybów (zwykle do 500mA) i ogniwa w trakcie pracy same się rozgrzewają ze względu na zachodzące reakcje chemiczne ale w niektórych przypadkach można się zdziwić, bo lampka najzwyczajniej nie odpali przy -20 a ogniwo miało czas zamarznąć.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 26, 2018, 01:09:21 »

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 26, 2018, 17:12:40 »
Dominik prawde powiada pamietajcie, ze temperatura otoczenia to jedno, ale czolowka jest wystawiona na wiatr srogo i lubi sobie zmarznac bardziej niz by sie wydawalo. Te panasonice mialem kupic ale wciaz nie kupilem bo no hm tak wyszlo ;D Rok czy dwa lata temu ratowalem w okolicach 5tki zagubionego kolesia co nie mogl trafic do schroniska i wszystkim trzem osobom zamarzly czolowki na amen w pacierzu, tylko fakt, ze mialem w kieszeni spodni mocna latarke dodatkowa sprawi, ze widzielismy te takie kijko flagi oznaczajace nowy nietypowy szlak dookola tej gorki za chroniskiem. Jakby nie bylo - czolowki na 18650 mam dwie i obie mi zamarzly na amen w duzym wietrze minusowym, zupelnie inna historia jest jak przesadnego wiatru nie ma. Jade na Samsungach glownie, jakiestam LG jest tez, Sanyo chyba tez sie znajdzie, padaja jak muchy.

Offline kuzon

« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 26, 2018, 17:43:26 »
Czyli muszę kupić kit belt do mojego NAO. Dobrze wiedzieć, że takie mecyje mogą się przytrafić. Dotychczas w mrozach nigdy mi nic nie wysiadło, ale i temperatury nie były zbyt niskie.
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Offline Dominik.M

« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 26, 2018, 18:52:08 »
kuzon, spokojnie :). Petzl NAO ciągnie w high ok 500mA (to jest 0,2C) i spokojnie odpali przy temperaturze ok -10 nawet -15 stopni, testowałem ją w tych warunkach i nie sprawiała problemu. Mówimy o warunkach ekstremalnych, gdy większość ludzi nie wychodzi nawet... -20 czy -25*C. Dodatkowo mam nao z wymiennymi ogniwami co pozwala jakieś problematyczne ogniwko zawsze zapakować w kieszeń i ogrzać, jak by nie chciało samo odpalić. Ale jak już zacznie to się samo rozgrzeje  ;D

Offline kuzon

« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 26, 2018, 23:00:00 »
Dzięki za wyprostowanie ścieżek, bo zaczynałem błądzić :D Na szczęście zapasowe aku mam... łot Ciebie zresztą :)

Wysłane z mojego Armor_2 przy użyciu Tapatalka

- Maya Angelou

Offline lupuss

« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 27, 2018, 09:00:02 »
Mam Skillhunt H03 wersja z ciepłą diodą i dyfuzorem. Używa do wszystkiego. Było pytanie o rower. Jeżdżę na kolarce, światło jest w zupełności wystarczające. Zresztą trochę nie rozumie tego parcia na lumeny. Z mojego doświadczenia wynika że jakieś 300 uczciwych lumenów to już jest maks co jest w normalnym zastosowaniu potrzebne. Zwiększając na 500 czy nawet 1000 niby widzę, że jest jaśniej ale różnica nie jest duża a subiektywnie patrzy mi się na to gorzej niż na 300. Może to wynika z olśnienia czy czegoś - nie wiem. Ja lepiej widzę przy 300. Co do czołówki to mogę z czystym sercem polecić każdemu. Uchwyt na rower od Zebry do czołówek kontowych też się sprawuje bardzo dobrze.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 27, 2018, 10:08:28 »
Do - 15 totalnie żadnych problemów z Panasami nie zauważyłem, palą aż miło, a na noc często nawet latarki do śpiwora nie chowam.
W tym linku jest +/- to samo co Dominik napisał.

Offline fromage

« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 27, 2018, 20:45:36 »
kuzon, spokojnie :). Petzl NAO ciągnie w high ok 500mA (to jest 0,2C) i spokojnie odpali przy temperaturze ok -10 nawet -15 stopni, testowałem ją w tych warunkach i nie sprawiała problemu. Mówimy o warunkach ekstremalnych, gdy większość ludzi nie wychodzi nawet... -20 czy -25*C. Dodatkowo mam nao z wymiennymi ogniwami co pozwala jakieś problematyczne ogniwko zawsze zapakować w kieszeń i ogrzać, jak by nie chciało samo odpalić. Ale jak już zacznie to się samo rozgrzeje  ;D

Czyli, że jak przy -20C  schowam ogniwo koło tyłka i posiedzi tam powiedzmy 30 min (każdy ma na to inną temperaturę koło tyłka :))to odpali a wraz ze wzrostem temperatury samo zacznie się podtrzymywać - pocieszające bo po wpisie Shwarca zaczął ja się martwić.

Zresztą trochę nie rozumie tego parcia na lumeny. Z mojego doświadczenia wynika że jakieś 300 uczciwych lumenów to już jest maks co jest w normalnym zastosowaniu potrzebne. Zwiększając na 500 czy nawet 1000 niby widzę

Czyli mamy inne doświadczenia (kolarka) ;) Ja dużo jeżdżę po lesie - w zasadzie to po puszczy, anyway, modowany convoy s2+ na 100% mocy często mi nie starcza - u mnie jest wtedy chyba z 1200 lum , szczególnie na bokach jest słabo dlatego potrzebuję coś na łepek.

Napisz lub pokaż proszę fotkę jak zamocowałeś toto do hełmofonu. Czytałem o patencie z uchwytem po pompce rowerowej ale tak nie bardzo mi się to widzi. Myślałem też o taktycznej szynie, cuś w ten deseń-> to https://deltashop.pl/p/374/6501/szyna-montazowa-do-helmow-foliage-green-kaski-i-helmy-wyposazenie-taktyczne.html ale sprowadzone z Ali - są do tego różne przystawki do mocowania miliona rzeczy, między innymi czołówek. Koszt dość niski patrząc na ceny w Polsce.

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 27, 2018, 22:18:27 »
Ej panocki ale jak mowimy o rowerach to troche inny temat sie robi ;D Na trasie w miare prostej to te 300 lumenow to jest max, sek w tym, ze jak sie po ciemku w nocy ciagnie singletracki na MTB jak jakis idiota (ja ;D) to wtedy nawet miliard lumenow nie pomoze jak boki ciemne, nie idzie wejsc w skret ostry sensownie. Prawie calkiem styka do tego BLF A6 bo ma fajny spill na boki, co jakis czas kupuje chinskie mocowanie za kilka zl do niego, wystarcza zawsze do pierwszego salta przez kierownice ;D

Panasoniki to mus zakup na styczen bedzie z tego co powiadacie. No chyba, ze znowu z roboty przez rok nie wyjde to na nastepna zime ;D

Notabene od czasu do czasu od ojca pozyczam Solarstorma X2 do roweru, wali jak stad do Katowic a jak raz dla jaj podpialem dwa po bokach to topilo asfalt 50 metrow przed rowerem ;D

Offline fromage

« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 28, 2018, 14:39:12 »
Ej panocki ale jak mowimy o rowerach to troche inny temat sie robi ;D Na trasie w miare prostej to te 300 lumenow to jest max, sek w tym, ze jak sie po ciemku w nocy ciagnie singletracki na MTB jak jakis idiota (ja ;D) to wtedy nawet miliard lumenow nie pomoze jak boki ciemne, nie idzie wejsc w skret ostry sensownie. Prawie calkiem styka do tego BLF A6 bo ma fajny spill na boki, co jakis czas kupuje chinskie mocowanie za kilka zl do niego, wystarcza zawsze do pierwszego salta przez kierownice ;D

Panasoniki to mus zakup na styczen bedzie z tego co powiadacie. No chyba, ze znowu z roboty przez rok nie wyjde to na nastepna zime ;D

Notabene od czasu do czasu od ojca pozyczam Solarstorma X2 do roweru, wali jak stad do Katowic a jak raz dla jaj podpialem dwa po bokach to topilo asfalt 50 metrow przed rowerem ;D

U mnie światła w przód jest dość. Muszę mieć czym świecić tam gdzie patrzę - po to czołówka. Nie wjeżdżam na pełnej w zakręt wiec miliona lum nie potrzebuje, te 400-500 wydaje się sensowne. Przyjdzie za yyy... może dwa tygodnie, wtedy potestuje. No i mam nadzieje ze dojdzie do czasu jak pod koniec stycznia będą izery.... ech, zobaczymy.

Mówiąc o chińskim mocowaniu , odwołujesz się do kiery czy kasku ? Mnie interesuje to drugie rozwiązanie.

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 28, 2018, 16:40:17 »

U mnie światła w przód jest dość. Muszę mieć czym świecić tam gdzie patrzę - po to czołówka. Nie wjeżdżam na pełnej w zakręt wiec miliona lum nie potrzebuje, te 400-500 wydaje się sensowne. Przyjdzie za yyy... może dwa tygodnie, wtedy potestuje. No i mam nadzieje ze dojdzie do czasu jak pod koniec stycznia będą izery.... ech, zobaczymy.

Mówiąc o chińskim mocowaniu , odwołujesz się do kiery czy kasku ? Mnie interesuje to drugie rozwiązanie.

Mocuje do kierownicy bo nie dosc, ze moje latarki za duze na leb a nie mam pojecia jak zamocowac czolowke do kasku Enduro Finale. Druga rzecz jest taka, ze ja nigdy nie jezdze szybko w takim terenie, po prostu nie wiem gdzie jestem i co robie zazwyczaj ;D