Autor Wątek: Jakie paliwo do breżniewki.  (Przeczytany 512 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ebola

Jakie paliwo do breżniewki.
« dnia: Grudzień 02, 2018, 16:16:59 »
Witam serdecznie
Ostatnio mam problem z doborem odpowiedniego paliwka do mojej styranej życiem kostki breżniewki.
Do tej pory używałem benzyny ekstrakcyjnej z orlena, wypaliłem jej kilka butelek i nie byłem problemów, dobrze paliła, nie kopciła i była łatwo dostępna. Jednak dziś przeżyłem prawdziwy zawód. Kostkę zarówno jak i paliwko wożę w bagażniku, tak w razie "W". Rano otwieram bagażnik a tam zonk, w butelce z benzyną pływa ładna kra lodowa:) Myślę trzeba to sprawdzić, zalałem kostkę, podgrzewam zgodnie z procedurą (używałem jej przy dużo większych mrozach, więc mam w tym odrobinę wprawy) a tu lipa, kuchenka kicha, prycha i zdycha... Nie chciałbym takiej niespodzianki podczas jakiejś wycieczki czy wyprawy...
I tu pytanie do Was drodzy benzynowcy, jakiego paliwa używanie? Wiadomo, można lać zwykłą PB, ale ona za bardzo śmierdzi, zwłaszcza w plecaku... Oryginalne paliwa Colemana czy MRS w PL są praktycznie niedostępne, więc macie coś innego sprawdzonego? Wcześniej próbowałem ze śmieciowo-marketowymi paliwami, ale ich jakość była losowa, więc sobie odpuściłem, ale jeśli ktoś zna i używa czegoś w miarę pewnego to będę wdzięczny za info.
Pozdrawiam serdecznie
Kamil
P.S nie piszcie bym przeszedł na gaz, bo gazowych kuchenek również używam od kilku lat, jednak są sytuacje gdy nic nie zastąpi dobrego kopciucha.

forum.outdoor.org.pl

Jakie paliwo do breżniewki.
« dnia: Grudzień 02, 2018, 16:16:59 »

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

Odp: Jakie paliwo do breżniewki.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2018, 03:05:16 »
Wychodzi na to że kupiłeś chcrzczoną benzynę ekstrakcyjną.
Kup dobrą (ok 7-10 zł za 0,5L) w markecie budowlanym.
Dla przestrogi wrzuć fotę jaką to benzynę na Orlenie kupowałeś.

Offline Ebola

« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2018, 19:21:11 »
Tak na szybko to ta benzynka: https://www.google.pl/search?q=benzyna+ekstrakcyjna+orlen&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjjt5vHrZPfAhXsk4sKHbOCDpAQ_AUIDygC&biw=1366&bih=657#imgrc=6EV_sGZL0DIgjM:
Doczu chętnie kupię jakąś dobrą, nawet i za 15zł za flaszkę, tylko jaką? Wszystkie jakie wąchałem w różnych marketach walą rozpucholem czy jakimś innym gównem. Ta z orlena waniała podobnie jak Zippo, ale żeby było ciekawiej tam gdzie tankuję (dosłownie i w przenośni :D) już jest niedostępna... Ech biednemu to zawsze wiatr w dupę...

Online Shwarc

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2018, 10:00:55 »
Wszystkie jakie wąchałem w różnych marketach walą rozpucholem czy jakimś innym gównem.
Czym? :D

Do czyszczenia wszelakich części ze smaru, używam ekstrakcyjnej z marketu kupowanej za ok. 35zł/5L. Kurna, gdybym nie wiedział, że to ekstrakcyjna, to po zapachu bym w życiu nie rozpoznał. Może fiołki to nie są, ale w porównaniu do zwykłej benzyny, to niebo a ziemia, praktycznie bezzapachowa.
Czy się pali? Chyba tak, na etykiecie jest stosowny znaczek :D

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2018, 04:18:56 »
Doczu chętnie kupię jakąś dobrą, nawet i za 15zł za flaszkę, tylko jaką?
Ja zawsze z Dragona kupuję. Nie naciąłem się jeszcze.

Offline Ebola

« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2018, 19:44:00 »
 Shwarc do czyszczenia może i starcza, jednak do gotowania niekoniecznie...
Doczu, na dragonie naciąłem się pare lat temu. Niby pisze "benzyne ekstrakcyjna" jednak... Chyba że coś się zmieniło?
Kupiłem jeszcze jedną flaszkę orlenowskiej, ale jak na złość nie ma mrozów. Biednemu to zawsze wiadomo co i gdzie...

Online Shwarc

« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2018, 21:21:36 »
Tzn, że nie pali się dobrze?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2018, 21:21:36 »

Offline Ebola

« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2018, 18:58:16 »
Shwarc W kuchence widać różnicę, na dobrej ekstrakcyjnej chodzi podobnie jak na PB95, a na słabej chujowo...
I to nie tyczy się tylko breżniewki, na innych konstrukcjach też widać różnicę.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2018, 18:58:16 »