Autor Wątek: Zrobilem kilka zdjec  (Przeczytany 5729 razy)

Offline cynik

• Kometa Halleya

Zrobilem kilka zdjec
« dnia: Październik 08, 2018, 19:06:45 »
Pomyslalem, ze zrobie sobie tu taki watek i czasem cos wrzuce jak zrobie ;D

Bylem na uropie w Tatrach, cale 3 dni ale i tak cud, ze tak dlugo ;D

Zejscie z Ciemniaka do Ornaku z nadzieja, ze bedzie zarcie ale nie bylo bo nie zdazylismy ;D

Szczesliwie po drodze byl jeden widoczek

A dzien wczesniej kraina odmrozonych palcow i wiatru 110kmh czyli niezawodna gran Ornaku i sama radosc z survivalu ;D
najmlodszy emeryt malopolski.

forum.outdoor.org.pl

Zrobilem kilka zdjec
« dnia: Październik 08, 2018, 19:06:45 »

Offline Shwarc

Odp: Zrobilem kilka zdjec
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2018, 23:03:26 »
:)

Offline kuzon

« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2018, 14:49:32 »
Pomyslalem, ze zrobie sobie tu taki watek i czasem cos wrzuce jak zrobie ;D

Weź na siebie trudy edukacji i podawaj parametry z jakimi były robione zdjęcia :) Jeśli możesz oczywiście :)
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2018, 16:24:40 »
Ale na co takie parametry? ;D Trzeba miec dokladnie ten sam aparat co ja zeby osiagnac te same rezultaty bo kazdy robi inaczej ;D To ciemne zejscie to iso 6400, szklo 16 1.4 otwarte na full, reszta to nie pamietam, cos rzedu 200-400 iso a F powiedzmy okolice 5.6. Z reki robione bo zasadniczo to nigdy mi sie nie chce brac statywu wyzej niz schronisko a do tych fot akurat by byl bezuzyteczny kompletnie ;D

Offline kuzon

« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2018, 16:54:44 »
No i dobra, no i jakiś trop dla laika jest :D Dzięki!
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2018, 20:18:05 »
Jak chcesz trop dla laika to ci powiem tyle:

prawda jest, ze byle gownem mozesz zrobic zajebiste zdjecie aaaale

prawda jest tez, ze jesli masz na mysli cos naprawde bardzo konkretnie okreslonego to jest to bzdura ;D

Ta druga czesc to bardzo niepopularna opinia ale dlubie w tym temacie juz z 13 lat, mam teraz sprzet ktory po dekadzie poszukiwan robi robote tak jak ja chce a reszta to umiarkowana wspolpraca ze zdjeciem w Lightroomie. Moj obecny sprzet to jest chyba 7 aparat jaki kupilem i w koncu jestem w domu, ale ja szalenie lubie lowlight action, bardzo specyficzny gatunek, jak lazisz w gorach za dnia to moja zabawka to jest ciezki overkill jesli nie masz aspiracji sprzedawania zdjec komercyjnie lub drukow (ja mam ;D). To jest troche tak jak ze sprzetem outdoorowym - jak chcesz isc 2 dni w ciezkim deszczu przez Tatry to kup goretex ale pamietaj, ze taki Elwood zalozy worki na smieci i dojdzie na Pamir, tylko bogowie wiedza ktory z was sie lepiej bawil ;D

A skoro juz jestem to cos wkleje ;D

Niezwykle minimalistyczna obrobka bo faktycnzie bylo tak, wliczajac magente:

Tutaj jakistam las, kadr jak kadr, ale fajny ;D

No i na koncu to co zbiera lajki i klienty lubia czyli kolorowe shallow macro mimo, ze nie chcialo mi sie wyciagac bokehowego szkla bo bylo w torbie ;D

Styknie bo smietnik sie robi ;D

Offline roriest

« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2018, 13:08:58 »
Bardzo ciekawe zdjęcia. Trochę zazdroszczę umiejętności, ale jednak nic nie zastąpi lat doświadczenia. :D Zostaje mi mieć nadzieję, że kiedyś też tak będę cykał zdjęcia.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2018, 13:08:58 »

Offline Elwood

« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2018, 22:26:09 »
Jak chcesz trop dla laika to ci powiem tyle:

prawda jest tez, ze jesli masz na mysli cos naprawde bardzo konkretnie okreslonego to jest to bzdura ;D

I tu się zgodzę. Najpierw nazwisko a potem kadr. A "nazwisko" biega z mega sprzętem. Nie nazwisko z podobnym.
Świat jest do dupy ale życie jest cudem

Offline grendel

« Odpowiedź #8 dnia: Październik 23, 2018, 13:27:03 »
No i na koncu to co zbiera lajki i klienty lubia czyli kolorowe shallow macro mimo, ze nie chcialo mi sie wyciagac bokehowego szkla bo bylo w torbie ;D

Ale tutaj by uzyskać ostateczny efekt, który teraz oglądamy, to nie tylko zasługa megaaparatu, "wiedzenia", co chce się zrobić i doświadczenia w terenie - nastąpiło jednak też wsparcie w postaci oprogramowania komputerowego.

Chociaż oczywiście 13 lat doświadczenia w eksperymentowaniu z fotografią robią swoje. Kadry piękne, bez dwóch zdań. Dla mnie szczególnie te z początku wątku.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2018, 14:03:46 wysłana przez grendel »

Online misiak76

« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2018, 14:15:55 »
Ładne [emoji3] Ja byłem na Ornaku 28 września po pierwszym ataku zimy, no może 2 bo latem dowaliło też [emoji16]
Miałem taki widoczek

Tu akurat panorama z 16 kadrów połączona w LR

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2018, 14:15:55 »