Autor Wątek: Zrobilem kilka zdjec  (Przeczytany 7147 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cynik

• Kometa Halleya

Zrobilem kilka zdjec
« dnia: Październik 08, 2018, 19:06:45 »
Pomyslalem, ze zrobie sobie tu taki watek i czasem cos wrzuce jak zrobie ;D

Bylem na uropie w Tatrach, cale 3 dni ale i tak cud, ze tak dlugo ;D

Zejscie z Ciemniaka do Ornaku z nadzieja, ze bedzie zarcie ale nie bylo bo nie zdazylismy ;D

Szczesliwie po drodze byl jeden widoczek

A dzien wczesniej kraina odmrozonych palcow i wiatru 110kmh czyli niezawodna gran Ornaku i sama radosc z survivalu ;D
najmlodszy emeryt malopolski.

forum.outdoor.org.pl

Zrobilem kilka zdjec
« dnia: Październik 08, 2018, 19:06:45 »

Offline Shwarc

Odp: Zrobilem kilka zdjec
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2018, 23:03:26 »
:)

Offline kuzon

« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2018, 14:49:32 »
Pomyslalem, ze zrobie sobie tu taki watek i czasem cos wrzuce jak zrobie ;D

Weź na siebie trudy edukacji i podawaj parametry z jakimi były robione zdjęcia :) Jeśli możesz oczywiście :)
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2018, 16:24:40 »
Ale na co takie parametry? ;D Trzeba miec dokladnie ten sam aparat co ja zeby osiagnac te same rezultaty bo kazdy robi inaczej ;D To ciemne zejscie to iso 6400, szklo 16 1.4 otwarte na full, reszta to nie pamietam, cos rzedu 200-400 iso a F powiedzmy okolice 5.6. Z reki robione bo zasadniczo to nigdy mi sie nie chce brac statywu wyzej niz schronisko a do tych fot akurat by byl bezuzyteczny kompletnie ;D

Offline kuzon

« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2018, 16:54:44 »
No i dobra, no i jakiś trop dla laika jest :D Dzięki!
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2018, 20:18:05 »
Jak chcesz trop dla laika to ci powiem tyle:

prawda jest, ze byle gownem mozesz zrobic zajebiste zdjecie aaaale

prawda jest tez, ze jesli masz na mysli cos naprawde bardzo konkretnie okreslonego to jest to bzdura ;D

Ta druga czesc to bardzo niepopularna opinia ale dlubie w tym temacie juz z 13 lat, mam teraz sprzet ktory po dekadzie poszukiwan robi robote tak jak ja chce a reszta to umiarkowana wspolpraca ze zdjeciem w Lightroomie. Moj obecny sprzet to jest chyba 7 aparat jaki kupilem i w koncu jestem w domu, ale ja szalenie lubie lowlight action, bardzo specyficzny gatunek, jak lazisz w gorach za dnia to moja zabawka to jest ciezki overkill jesli nie masz aspiracji sprzedawania zdjec komercyjnie lub drukow (ja mam ;D). To jest troche tak jak ze sprzetem outdoorowym - jak chcesz isc 2 dni w ciezkim deszczu przez Tatry to kup goretex ale pamietaj, ze taki Elwood zalozy worki na smieci i dojdzie na Pamir, tylko bogowie wiedza ktory z was sie lepiej bawil ;D

A skoro juz jestem to cos wkleje ;D

Niezwykle minimalistyczna obrobka bo faktycnzie bylo tak, wliczajac magente:

Tutaj jakistam las, kadr jak kadr, ale fajny ;D

No i na koncu to co zbiera lajki i klienty lubia czyli kolorowe shallow macro mimo, ze nie chcialo mi sie wyciagac bokehowego szkla bo bylo w torbie ;D

Styknie bo smietnik sie robi ;D

Offline roriest

« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2018, 13:08:58 »
Bardzo ciekawe zdjęcia. Trochę zazdroszczę umiejętności, ale jednak nic nie zastąpi lat doświadczenia. :D Zostaje mi mieć nadzieję, że kiedyś też tak będę cykał zdjęcia.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2018, 13:08:58 »

Offline Elwood

« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2018, 22:26:09 »
Jak chcesz trop dla laika to ci powiem tyle:

prawda jest tez, ze jesli masz na mysli cos naprawde bardzo konkretnie okreslonego to jest to bzdura ;D

I tu się zgodzę. Najpierw nazwisko a potem kadr. A "nazwisko" biega z mega sprzętem. Nie nazwisko z podobnym.
Świat jest do dupy, ale życie jest cudem.
Opisanie świata moje

Offline grendel

« Odpowiedź #8 dnia: Październik 23, 2018, 13:27:03 »
No i na koncu to co zbiera lajki i klienty lubia czyli kolorowe shallow macro mimo, ze nie chcialo mi sie wyciagac bokehowego szkla bo bylo w torbie ;D

Ale tutaj by uzyskać ostateczny efekt, który teraz oglądamy, to nie tylko zasługa megaaparatu, "wiedzenia", co chce się zrobić i doświadczenia w terenie - nastąpiło jednak też wsparcie w postaci oprogramowania komputerowego.

Chociaż oczywiście 13 lat doświadczenia w eksperymentowaniu z fotografią robią swoje. Kadry piękne, bez dwóch zdań. Dla mnie szczególnie te z początku wątku.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2018, 14:03:46 wysłana przez grendel »

Offline misiak76

« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 02, 2018, 14:15:55 »
Ładne [emoji3] Ja byłem na Ornaku 28 września po pierwszym ataku zimy, no może 2 bo latem dowaliło też [emoji16]
Miałem taki widoczek

Tu akurat panorama z 16 kadrów połączona w LR

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 24, 2018, 18:11:51 »

Ale tutaj by uzyskać ostateczny efekt, który teraz oglądamy, to nie tylko zasługa megaaparatu, "wiedzenia", co chce się zrobić i doświadczenia w terenie - nastąpiło jednak też wsparcie w postaci oprogramowania komputerowego.

Chociaż oczywiście 13 lat doświadczenia w eksperymentowaniu z fotografią robią swoje. Kadry piękne, bez dwóch zdań. Dla mnie szczególnie te z początku wątku.

Swieta sa to pomyslalem, ze tu znowu zajze z nudow ;D

Tak z czystej ciekawosci, bez spoilerow zapytam - co masz na mysli mowiac o wsparciu z oprogramowania komputerowego? ;D Taki wigilijny fair warning, jesli masz na mysli glebie ostrosci to jebne smiechem, to nie Huawei P20 Pro ;D Akuat ta fota jest chyba najmniej obrobiona ze wszystkich jakie tu wklejalem, ot bachnalem sie na trawie i z ryjem w trawie foto cyknalem, ale fakt faktem, ze jestem ciezko zdumiony co to szklo potrafi, wide macro to nie jest cos co sie czesto widuje ;D Potem powiem (jak nie zapomne) co tu bylo robione ale mnie ciekawi co ci sie wydaje, lubie jak sie ludziom cos wydaje bo wtedy mam poczucie, ze robie rzeczy ktore przechodza ludzkie pojecie ;D Pamietam jak w 2008 jebnalem na goryonline foto jakiestam i komentarze mnie obrazaly, ze czysty photoshop a to bylo... foto prosto z puszki, nietkniety jpg ;D

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 24, 2018, 18:26:55 »
Zeby nie bylo, ze ja tu tylko dym robie ;D Tutaj mamy sporo mocniej obrobione foto split toningiem a przedstawia ono sytuacje ktora sie moze wydarzyc kazdemu czyli obrabiamy jakies foto i wtem z polki powyzej spada latarka BLF A6 i doszczetnie rozpierdala szklanke z Glenmorangie ;D Whisky dopilem, bardzo powoli i ostroznie, ale WTF byl spory, az sie troche wystraszylem ale na szczescie nikt nie widzial wiec nie ma na to dowodow ;D Tuz obok stala latarka BLF Q8, dobrze ze ona nie spadla bo bym mial odpryski szkla w calym mieszkaniu do dzis a jakby jeblo w laptopa to chyba bym musial ze 3 nerki sprzedac, cudze ale koszt robocizny tez wliczam ;D

Offline piterito

« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 24, 2018, 20:22:36 »
Fajnie ci to szkiełko kółeczka maluje. Też z nudów zaglądam
https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=17575.msg274814#msg274814

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 24, 2018, 20:39:30 »
Moj sowiecki Helios 44-4 rysuje ciekawsze bokehy ale jest upierdliwy w obsludze i troche za waski na APS-C. Gdybym mial pelna klatke to by byla rewelka, w ekwiwalencie mam Pentacona 29 2.8 ale on jest takim kurwa mydlem na 2.8 ze leb odpada ;D Wiem, ze ma potencjal na cos czego jeszcze nie odkrylem i o dziwo dwa chujowe zdjecia z niego sa na gettyimages mojego autorstwa (uprzejmosc agentow EyeEm) ale czas pokaze. Obecnie fajntazjuje po nocach (jak kobieta juz spi) o Mitakonie 35 0.95 drugiej generacji ale tego nie ma za bardzo w Polskich sklepach wiec cholera wie o co chodzi, do street photo nocnego by bylo idealne. Ponizej proof of concept ktory cyknalem jakis czas temu wracajac z roboty ale nie pamietam czym dokladnie zrobione, chyba byc moze Fujifilm XF10 ale glowy nie dam, rozne aparaty nosze na codzien w zaleznosci od tego co robie.