Autor Wątek: [Przyczepka trekingowa] Zamiast plecaka  (Przeczytany 1517 razy)

Offline Jorguś

[Przyczepka trekingowa] Zamiast plecaka
« dnia: Lipiec 04, 2018, 19:06:35 »
Mam delikatny problem z noszeniem plecaka, mój kręgosłup nie toleruje obciążenia większego niż kilka kilogramów a łazić się chce. Odpadają w związku z tym trasy powyżej dwóch, trzech dni. Rozważam możliwość chodzenia z niewielką przyczepką podczepioną do pasa biodrowego, niestety nie mam żadnego doświadczenia w tej sprawie. Czy ktoś z Was spotkał się z takim rozwiązaniem ewentualnie zna kogoś kto to stosuje. Nie chcę w ciemno kupować takiej przyczepki i testować, koszt nie jest mały więc chętnie poznał bym opinie na ten temat.

forum.outdoor.org.pl

[Przyczepka trekingowa] Zamiast plecaka
« dnia: Lipiec 04, 2018, 19:06:35 »

Offline misiak76

Odp: [Przyczepka trekingowa] Zamiast plecaka
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2018, 12:12:15 »
Kiedyś się zastanawiałem nad czymś takim ale względy właśnie finansowe mnie powstrzymały przed zakupem. Co prawda bardziej myślałem o podróżach z dzieckiem ale wagowo wychodzi prawie to samo ;) Jedynie co mogę powiedzieć to, że będziesz rozpoznawalny u nas na szlakach[emoji16]
Tu masz link do ciekawego artykułu zbliżonego do Twoich potrzeb
https://www.dzieciakiwplecaki.pl/artykul/6601/przyczepki-do-narciarstwa-biegowego---przeglad-rozwiazan

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline Jorguś

« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2018, 19:33:09 »
Ten artykuł już czytałem wcześniej, chciałem zebrać jak najwięcej informacji aby nie wyważać    otwartych drzwi więc trochę grzebałem w necie. Miesiąc temu zbudowałem taką przyczepkę i testowałem ją na Roztoczu z obciążeniem 25 kg. Okazała się przede wszystkim za duża i trochę za szeroka a opony za wąskie na piaszczyste ścieżki w lesie. Obecnie od kilku dni pracuję nad nowym prototypem ale już w wersji kompaktowej gdzie główna przestrzeń ładunkowa ma wielkość 30 L z możliwością rozbudowy, ewentualna rozbudowa po kolejnych testach jak wszystko będzie OK.

Offline Jorguś

« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2018, 09:19:33 »
Prawdopodobnie nie uda mi się skończuć przyczepki przed urlopem więc w piątek zamówiłem awaryjnie Kestrela 28. Aktualnie w kraju nie ma interesujących promocji więc plecak jedzie z angielskiego ebay-a. Na tej aukcji      https://www.ebay.co.uk/itm/Osprey-Kestrel-28-Mens-Rucksack-Hiking-Ash-Grey-All-Sizes/323178500786?epid=1859725613&hash=item4b3ef092b2%3Am%3AmNNC7S-0d0PqQFR-gfYndsw&var=512263778412&_sacat=0&_nkw=Kestrel+28&_from=R40&rt=nc&_trksid=p2380057.m570.l1313.TR1.TRC0.A0.H0.XKestrel+28.TRS0   w ubiegłym tygodniu kupiłem za 90£ z wysyłką do Polski.

Offline Sted

« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2018, 13:45:32 »
Hmmm, za mniejszą cenę, z szybszą dostawą i najważniejsze z mniejszymi problemami przy reklamacji lub nawet zwrocie można było wziąć np. pierwszy z brzegu po wpisaniu w google https://www.skalnik.pl/plecaki-turystyczne,plecak-kestrel-28,120-k-16083-51052-p

Offline Jorguś

« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2018, 14:37:24 »
Potrzebowałem S/M i znalazłem jedną opcję za 615

Offline Rychu

« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2018, 20:43:04 »
A na przykład zestaw: duża torba biodrowa plus torby taktyczne na uda plud filozofia f&l starczyłby na krótkie wycieczki?
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2018, 20:43:04 »

Offline Jorguś

« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 17, 2018, 11:02:04 »
A na przykład zestaw: duża torba biodrowa plus torby taktyczne na uda plud filozofia f&l starczyłby na krótkie wycieczki?

Nigdy nie miałem możliwości aby taką opcję przetestować, w grę wchodzi spora inwestycja w odpowiednie torby taktyczne, pas biodrowy, do spania jakiś hamak i tarp. Kwota jaka jest na taki zestaw potrzebna nie będzie niestety f&l.
Z przyczepką miałem doświadczenie jadąc rowerem dookoła polski w 2006 r. Jestem na dodatek zwolennikiem namiotu który zapewnia trochę lepszy komfort termiczny i zabezpieczenie przed insektami i płazami, w  Górach Słonnych obudziłem się w namiocie po którym pełzało około setki czerwonych, bezskorupowych ślimaków.

Offline Jorguś

« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 03, 2018, 13:16:35 »
Pokarzę co udało się zrobić do tej pory, rama aluminiowa spawana, wykonana na bazie dziecięcego wózka inwalidzkiego z wytrzymałością fabryczną 50 kg.
Ramą została przystosowana do moich potrzeb i delikatnie odchudzona o zbędne elementy. Koła o średnicy 18 cali z oponami  SCHWALBE 18 x 1,50 montowane na szybkozłączki. Koła w miejscu kontaktu z podłożem mają rozstaw 40 cm i jest to najszersza część wózka. Wózek w obecnym stanie posiada dwa luki bagażowe, większy długość 43, wysokość 28 i szerokość 26 cm to daje w przybliżeniu 31 L. Mniejszy luk z przeznaczeniem na kuchnię i zapasy żywności odpowiednio 22 x 28 x 26 daje około 16 L. Na wierzchu między pałąkami spokojnie mieści się namiot VEIG II ze śpiworem i materacem. W obecnej chwili robię pas nośny biodrowy z przegubami i „dyszlami” do ciągnięcia całości. Planuję tak to rozwiązać aby przyczepka dała radę w zestawie z rowerem.

Zdaję sobie sprawę że z takim zestawem nie bardzo mogę się wybrać w wyższe partie gór ze względu na kamienie, przewrócone drzewa czy pochyłości które mogą powodować wywracania przyczepy na boki. Na płaskim terenie lub nawet na większych wzniesieniach powinna sobie dać radę. Mam pomysł na zamontowanie na stałe systemu nośnego od plecaka z szelkami i pasem biodrowym, wtedy była by możliwość przenoszenia przyczepy w bardziej niedogodnym terenie.

Może ktoś z Was posiada jakiś stary plecak ze sprawnym systemem nośnym którego nie będzie już używał a szkoda było wyrzucić, chętnie przygarnę za przysłowiowe piwo, (jak najbardziej realne). Pokrywam oczywiście koszty przesyłki

Offline grendel

« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 03, 2018, 16:56:51 »
Pokarzę co udało się zrobić do tej pory, ..

Z zaciekawieniem był się przyjrzał. Lubię różnego rodzaju wynalazki. Ale zdjęć niet.... :-\  Zarzuć kilka fotek.

Bez umieszczania na jakimś serwerze w necie, możesz fotki wrzucić bezpośrednio przez aplikację Tapatalk.

Aaa, tak na marginesie - prawidłowa forma to "pokażę".

Offline dave

« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 03, 2018, 17:11:13 »
U mnie zdjęcia się wyświetlają.
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline grendel

« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 04, 2018, 09:10:03 »
Przeglądałem w telefonie. Sprawdziłem w innej przeglądarce i faktycznie zdjęcia są.
"Fabryczna" przeglądarka coś "nie teges" :(

Ciekawe to ustrojstwo i dobrze wykonane. Wygląda na stabilne, dobrze zabezpieczone. Ale i ciężkie jednak.

Może jeszcze jakieś zdjęcia, które wskazywałoby na stosunek wielkości (mam nas myśli stosunek wielkości do osoby lub roweru) i widok z otwartymi komorami.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2018, 09:21:58 wysłana przez grendel »

Offline Jorguś

« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 06, 2018, 14:13:46 »
Waga przyczepy tak jak na fotkach; ramą, koła, sakwy z usztywnieniami dna to 4,75 kg, do tego dojdą jeszcze dwa dyszle z przegubem i pas biodrowy, a całość nie powinna przekroczyć 5,50 kg.
Dla porównania wielkości użyłem starego Treka z kołami 26” x 2,10, wody Żywiec 1,5 L i trzech piw Żywiec 0,5 L.
Woda leży na dnie przedziału głównego a od korka jest jeszcze 12,5 cm do ścianki. W zamkniętym luku kuchennym swobodnie mieści się 18 piw.

Offline misiak76

« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 07, 2018, 13:57:48 »
Do roweru wymyśl osobny dyszel. Mniej problemów będziesz miał. W Beskidzie Śląskim widziałem 2 Czechów, którzy z takimi wózkami szli i całkiem sprawnie im to szło i z tego co widziałem zaczynali robić GSB. Oznaczenia na koszulce z planem podróży [emoji16] Nie zdążyłem chłopakom (50+) zrobić zdjęć tak szybko z nimi zasuwali ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline petelicki

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 07, 2018, 15:34:07 »
Wygląda ciekawie! Dodaj jakieś odblaski, bo mało kto na drodze się spodziewa przyczepki za piechurem, szczególnie tak zakamuflowanej ;-)
"Kto nie maszeruje ten ginie."

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 07, 2018, 15:34:07 »

Offline Jorguś

« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 07, 2018, 19:15:12 »
@misiek76 Do roweru wymyśl osobny dyszel. Nie zdążyłem chłopakom (50+) zrobić zdjęć tak szybko z nimi zasuwali

Podwójny dyszel usztywnia całość w osi poziomej, a zwykły sznurek poprowadzony od dolnej krawędzi sakwy do końca dyszli i delikatnie naciągający je ku dołowi usztywnia całość góra-dół i zapobiega gibaniu przyczepy całkowicie.

W poprzedniej większej przyczepie z obciążeniem 25 kg bez problemu robiłem 6 km na godzinę ( po płaskim terenie i w miarę utwardzonym ) Tak nadrobiony czas traci się jednak na przeszkodach. Rekompensatą jest jednak waga ekwipunku jaki można zabrać ze sobą. Odejmując od całości wagę przyczepy zostaje do niesienia na plecach około 20 kg, a z takim obciążeniem ja nie dam rady poruszać się z taką prędkością i na pewno nie zrobił bym 32 km jak podczas pierwszych testów.

@petelicki  Dodaj jakieś odblaski, bo mało kto na drodze się spodziewa przyczepki za piechurem,

Sakwy są na razie w wersji prototypowej i będą służyć jedynie do testów. Wersja końcowa będzie szyta  już z uszczelnionymi szwami, systemem troków i na pewno będzie miejsce na odblaski i oświetlenie.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 07, 2018, 19:15:12 »