Autor Wątek: [Przyczepka trekingowa] Zamiast plecaka  (Przeczytany 467 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jorguś

[Przyczepka trekingowa] Zamiast plecaka
« dnia: Lipiec 04, 2018, 19:06:35 »
Mam delikatny problem z noszeniem plecaka, mój kręgosłup nie toleruje obciążenia większego niż kilka kilogramów a łazić się chce. Odpadają w związku z tym trasy powyżej dwóch, trzech dni. Rozważam możliwość chodzenia z niewielką przyczepką podczepioną do pasa biodrowego, niestety nie mam żadnego doświadczenia w tej sprawie. Czy ktoś z Was spotkał się z takim rozwiązaniem ewentualnie zna kogoś kto to stosuje. Nie chcę w ciemno kupować takiej przyczepki i testować, koszt nie jest mały więc chętnie poznał bym opinie na ten temat.

Offline misiak76

Odp: [Przyczepka trekingowa] Zamiast plecaka
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2018, 12:12:15 »
Kiedyś się zastanawiałem nad czymś takim ale względy właśnie finansowe mnie powstrzymały przed zakupem. Co prawda bardziej myślałem o podróżach z dzieckiem ale wagowo wychodzi prawie to samo ;) Jedynie co mogę powiedzieć to, że będziesz rozpoznawalny u nas na szlakach[emoji16]
Tu masz link do ciekawego artykułu zbliżonego do Twoich potrzeb
https://www.dzieciakiwplecaki.pl/artykul/6601/przyczepki-do-narciarstwa-biegowego---przeglad-rozwiazan

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline Jorguś

« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2018, 19:33:09 »
Ten artykuł już czytałem wcześniej, chciałem zebrać jak najwięcej informacji aby nie wyważać    otwartych drzwi więc trochę grzebałem w necie. Miesiąc temu zbudowałem taką przyczepkę i testowałem ją na Roztoczu z obciążeniem 25 kg. Okazała się przede wszystkim za duża i trochę za szeroka a opony za wąskie na piaszczyste ścieżki w lesie. Obecnie od kilku dni pracuję nad nowym prototypem ale już w wersji kompaktowej gdzie główna przestrzeń ładunkowa ma wielkość 30 L z możliwością rozbudowy, ewentualna rozbudowa po kolejnych testach jak wszystko będzie OK.

Offline Jorguś

« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2018, 09:19:33 »
Prawdopodobnie nie uda mi się skończuć przyczepki przed urlopem więc w piątek zamówiłem awaryjnie Kestrela 28. Aktualnie w kraju nie ma interesujących promocji więc plecak jedzie z angielskiego ebay-a. Na tej aukcji      https://www.ebay.co.uk/itm/Osprey-Kestrel-28-Mens-Rucksack-Hiking-Ash-Grey-All-Sizes/323178500786?epid=1859725613&hash=item4b3ef092b2%3Am%3AmNNC7S-0d0PqQFR-gfYndsw&var=512263778412&_sacat=0&_nkw=Kestrel+28&_from=R40&rt=nc&_trksid=p2380057.m570.l1313.TR1.TRC0.A0.H0.XKestrel+28.TRS0   w ubiegłym tygodniu kupiłem za 90£ z wysyłką do Polski.

Offline Sted

« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2018, 13:45:32 »
Hmmm, za mniejszą cenę, z szybszą dostawą i najważniejsze z mniejszymi problemami przy reklamacji lub nawet zwrocie można było wziąć np. pierwszy z brzegu po wpisaniu w google https://www.skalnik.pl/plecaki-turystyczne,plecak-kestrel-28,120-k-16083-51052-p

Offline Jorguś

« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2018, 14:37:24 »
Potrzebowałem S/M i znalazłem jedną opcję za 615

Offline Rychu

« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2018, 20:43:04 »
A na przykład zestaw: duża torba biodrowa plus torby taktyczne na uda plud filozofia f&l starczyłby na krótkie wycieczki?
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

Offline Jorguś

« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 17, 2018, 11:02:04 »
A na przykład zestaw: duża torba biodrowa plus torby taktyczne na uda plud filozofia f&l starczyłby na krótkie wycieczki?

Nigdy nie miałem możliwości aby taką opcję przetestować, w grę wchodzi spora inwestycja w odpowiednie torby taktyczne, pas biodrowy, do spania jakiś hamak i tarp. Kwota jaka jest na taki zestaw potrzebna nie będzie niestety f&l.
Z przyczepką miałem doświadczenie jadąc rowerem dookoła polski w 2006 r. Jestem na dodatek zwolennikiem namiotu który zapewnia trochę lepszy komfort termiczny i zabezpieczenie przed insektami i płazami, w  Górach Słonnych obudziłem się w namiocie po którym pełzało około setki czerwonych, bezskorupowych ślimaków.