Autor Wątek: [Namiot] 3F Taiji  (Przeczytany 13540 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mikel

[Namiot] 3F Taiji
« dnia: Czerwiec 19, 2018, 20:46:02 »
3F ul gear- TaiJi

   Bardzo krytycznie patrzę na namioty oferowane przez chińskich producentów na Aliexpressie. Lwia część hitów opiera się na niskiej cenie i wadze, które okupione są niedoróbkami projektu i rozmiaru. Ale poszukując kolejnego namiotu dla siebie, Ali stało się jednym z miejsc, w które systematycznie zaglądałem, aby przeglądać nowości i wyławiać świeże perełki. Poszukiwałem namiotu dwuosobowego, który stanie się komfortową jedynką, będzie miał realną długość sypialni co najmniej 215cm, stelaż zewnętrzny i sensowną odporność na wiatr. Efektem poszukiwań był zakup świeżutkiej  nowości od firmy 3F Ul Gear, a konkretniej mówiąc,  model TaiJi.
Co do samego producenta, jak sama nazwa wskazuje, 3F specjalizuje się w konstrukcjach lekkich, ich sztandarowe produkty to namioty stawione na kijach trekkingowych. Firma na pewno nie jest w centrum zainteresowania, ale ich produkty spotykają się z ciepłym przyjęciem. Dla mnie na pewno plusem jest, że potrafią zrobić namiot z sypialnią dłuższą niż klasyczny NH, czyli 205cm. Dlatego też był to jeden z trzech producentów, których nowości regularnie śledziłem. Pozostali dwaj to TFS i Longsinger (którego produkt prawie kupiłem, ale właśnie wtedy pojawił się znikąd Taiji!).
Generalnie, jeśli ktoś szuka namiotu w sensownej cenie, z przemyślanym projektem i sensowniejszą sypialnią, polecam ogarnąć co Ci trzej producenci mają do zaoferowania.

Co oferuje model według sklepu/producenta?
Całkiem sporo jak na koszt w granicach 150$:
Waga poniżej 2kg bez footprintu.
Wymiary podłogi sypialni 215x135
Zewnętrzny stelaż.
Dwa przedsionki.

Jak dane prezentują się w rzeczywistości?
Jest naprawdę dobrze:
wymiary sypialni to 215x135x107cm , a waga elementów prezentuje się następująco:
stelaż- 539g + woreczek 12g
sypialnia+ tropik – 1200g + woreczek 49g
footprint (tak, jest w zestawie z namiotem  ) – 181g + woreczek 7g
szpilk (12 szt) + linki 163g, zestaw naprawczy 15g (materiał, klips, rurka), woreczek 7g


Konstrukcja
Namioty typu iglo, z dodatkową poprzeczką. Proste i klasyczne podejście do namiotu, doprawione prostym patentem zwiększającym przestrzeń wewnątrz.  Niebywałą zaletą i warunkiem zakupu był stelaż zewnętrzny, który daje nam szybsze rozbijanie, i komfort suchego wnętrza namiotu przy rozbijania podczas deszczu. Postawienie namiotu idzie błyskawicznie, podpięcie powłok jest dziecinnie proste, wręcz intuicyjne. Na pewno warto wrócić uwagę na dodane pętelki na śledzie w centrum „stóp” i „głowy” namiotu, dzięki czemu wyeliminowano ryzyko styku tropiku z sypialnią.Przedsionki  zostały poprowadzone w formie trójkąta rozwartokątnego i ich znaczna powierzchnia jest dość płytka. W najgłębszym miejscu mają 60cm licząc od granicy podłogi sypialni do krańca tropiku.


Tropik schodzi dość nisko, ale mogło by być lepiej- fajnie jakby schodził do samego podłoża.


Uchylone drzwi możemy zrolować i spiąć tasiemkąOtwory wentylacyjne są dwa, umiejscowione u szczytu każdego z dwóch przedsionków. Dla pewności, aby spełniały swoje zadanie wzmocniono je wszyciem grubego, sztywniejszego paska przy krawędzi, oraz dodaniem podpórki.

Miejsce przecięcia pałąków wzmacnia klips, spinający je mocno- fajny patent, realnie działający. Na całości kładzie się dodatkowa poprzeczka.


Mocowanie odciągów zorganizowano według własnego patentu. Namiot nie posiada wszytych tasiemek w tropiku, a drobne nakładki na rurki stelaża. Nakładka wchodzi pomiędzy poszczególne jego elementy, i to do niej wiążemy odciąg. Zobaczymy jak sprawdzi się to w praktyce, ale patent na pewno jest ciekawy, od 1 nakładki możemy poprowadzić 2 odciągi (przeciągając linkę i stabilizując ją węzłem z każdej ze stron), ew. dorobić pętelkę do której przyczepimy ich więcej. Chociaż skłaniam się osobiście ku pierwszej opcji- 1 nakładka na 2 odciągi.
Załączone śledziki to wytrzymały X, zamiast najpopularniejszego chyba obecnie Y. Różnica na plus, wszystkie śledzie dobijane butem, żaden się ani trochę nie skrzywił. Część Y w jednym z poprzednich namiotów klękała przy pierwszym potraktowaniu w ten sposób.


Wnętrze jest dość skromne, ilość i rozmiar kieszonek ograniczono do minimum. Skosy są bardzo korzystne i to prawdziwy salon dla jednej osoby. Przy tej wadze i konstrukcji namiotu, uważam że jest naprawdę rewelacja. Przy moim 184cm wzrostu mogę swobodnie usiąść, w takim wnętrzu da się przetrzymać 2-3 dni deszczu. Warto dodać, że producent zadbał o sensowny dystans między sypialnią a tropikiem.
Pozostało poruszyć kwestię jakości prezentowanego namiotu. Kupując każdy namiot, oglądam go pieczołowicie, sprawdzam jakość szycia, materiałów, szukam wad. Każdy fragment namiotu staram się obejrzeć bardzo krytycznie, bo niedoróbka może okazać się dużym problemem podczas wyjazdu. W przypadku produktu firmy 3F nie znalazłem nic do czego mógłbym się przyczepić. Szycie równe, elementy idealnie spasowane i ładnie wykończone. Ot, staranna i warta pochwały robota Podsumowanie
Firma 3F wypuściła na świat naprawdę udany i ciekawy namiot. Niska waga, ogromna przestrzeń i trafiony projekt czynią z Taiji w moich oczach jeden z  najlepszych namiotów dostępnych w tej chwili na Ali. Jakość wykonania cieszy oko, ale najważniejsze, że widać, że w firmie ktoś myśli nad tym co kreśli przed wysłaniem na produkcję. C
Czy jest to mój ideał namiotowy? To na pewno nie, jest parę konstrukcji, które po prostu chciałbym mieć. Ale ich koszt, to parokrotność Taiji, co zmienia perspektywę  Generalnie, rozpatrując jako namiot do 600zł, uważam za świetny zakup.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2018, 13:08:25 wysłana przez uysy »
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

forum.outdoor.org.pl

[Namiot] 3F Taiji
« dnia: Czerwiec 19, 2018, 20:46:02 »

Offline Shwarc

Odp:[Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2018, 08:26:17 »
Na pewno warto wrócić uwagę na dodane pętelki na śledzie w centrum „stóp” i „głowy” namiotu, dzięki czemu wyeliminowano ryzyko styku tropiku z sypialnią.
To by wyeliminował dodatkowy odciąg z tej bocznej ściany. Ale i tak jest dobrze.
stelaż- 539g + woreczek 12g
sypialnia+ tropik – 1200g + woreczek 49g
footprint (tak, jest w zestawie z namiotem  ) – 181g + woreczek 7g
szpilk (12 szt) + linki 163g, zestaw naprawczy 15g (materiał, klips, rurka), woreczek 7g
1970g namiot z woreczkami. Norma moim zdaniem jak na dwójkę

Tropik schodzi dość nisko, ale mogło by być lepiej- fajnie jakby schodził do samego podłoża.
Już nie jest źle. Fartuchów nie zastąpisz i tak, a tyle to powinno dać się już śniegiem przysypać.

Mocowanie odciągów zorganizowano według własnego patentu. Namiot nie posiada wszytych tasiemek w tropiku, a drobne nakładki na rurki stelaża.
Mimo wszystko w tym miejscu powinno być mocowanie do tropiku. Ale mam inny pomysł, jak dorobisz już sobie tych oczek, to kolejne daj na łączeniu wyżej, a wtedy tasiemka z haczykiem tropiku wyjdzie ci pomiędzy dwoma odciągami. Powstanie takie dwupunktowe prowadzenie linek:

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2018, 13:09:07 wysłana przez uysy »

Offline mikel

Odp:[Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2018, 09:24:23 »
Jako że mam problem z cytowaniem w tej chwili, to po kolei:
1. Chcę taki dodać właśnie, zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Mocowanie na ten ich patent ma niestety ten minus, że ogranicza ilość odciągów, które możemy dodać do namiotu bez kombinowania.
2. I tak i nie. Rozważając dostępne w Polsce namioty, w tym budżecie nie znalazłem nic o podobnej konstrukcji i wadze. Generalnie, nie jest problemem zejście i do 1,6kg z namiotem dwuosobowym, ale nie w tej kwocie. Ot, po prostu rozpatruję wagę w odniesieniu do konstrukcji i ceny. Np BIG Sky revolution zjada go pod kątem wymiarów i wagi, ale jest 3 razy droższy.
4. Zobaczymy jak z tym dorobieniem wyjdzie, mam nadzieję że się uda i wzmocnię namiot. Szkoda że producent nie udostępnia takich pierdół do dokupienia
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2018, 13:09:18 wysłana przez uysy »
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

Offline Shwarc

Odp: 3F Taiji
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2018, 12:28:50 »
1 - eee, czemu ogranicza? Będą dwa dwupunktowe. Ile waga wzrośnie, 50g? Do tego te od nóg i głowy można przyszpilić na jedną szpilkę co w praktyce spowoduje, iż szpilek przybędzie raptem 2szt. No i nie zawsze trzeba wszystko zabierać.

2 - a no właśnie, stosunek waga-jakość do ceny, to tu mamy zdecydowanego zwycięzcę. Też nie dajmy się zwariować, namioty za +2kzł nie są warte tych pieniędzy zazwyczaj (poza specjalistycznymi konstrukcjami geodezyjnymi itp. wyprawowcami). Już 1200zł za taką dwójkę UL,  to spora kwota. A jak ktoś chce jechać zdobywać biegun czy Everest, to wiadomo, ma też inne pieniądze itd. Do zwykłej turystyki tyle w zupełności wystarczy.

Offline dave

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2018, 17:24:50 »
Fajny, podoba mi się. Sypialnia w ludzkim rozmiarze, gdy ostatnio kupowałem namiot dla siebie, to Naturehike zdyskwalifikowałem m.in. za długość sypialni właśnie. Jak potestujesz trochę, to daj znać jak się podłoga sprawuje. Użyty w tym miejscu nylon o grubości 20den wydaje mi się cienki, ale może niepotrzebnie?

Offline mikel

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2018, 19:43:58 »
Jak tylko przejdzie chrzest bojowy to wrzucę jakieś info, na pewno chciałbym w nim spędzić chociaż ze 2-3 noce w sezonie urlopowym, tak żeby się bliżej poznać ;D

Generalnie, podłoga jest cieniutka i sprawia wrażenie delikatnej w dotyku. Ale jak usiadłem, to wrażenie znikło. Ale footprint lepiej po prostu zabierać ze sobą :)

kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

Offline misiak76  • Pomógł: 38

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 28, 2018, 12:45:47 »
Bez podkładu nie ruszam się z moim NH[emoji6] Choć te podłogi w chińczykach wyglądają na cieniutkie to wcale nie są takie słabe. Kilka razy się już o tym przekonałem [emoji16]
Muszę przyznać, że ładny ten namiot.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


forum.outdoor.org.pl

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 28, 2018, 12:45:47 »

Offline grendel

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 20, 2018, 09:56:40 »
Zgadzam się, no ładny jest. Zdecydowanie lepszy od NH Cloud Up 2. który posiadam. Ale posiadam też NH Cloud Up 3 i jeśli o mnie chodzi, to życzyłbym sobie, by takie coś (znaczy F3 Taiji) wyszło w wersji trzyosobowej. Wtedy byłby już wewnątrz luksus  :).
Kwestią jest -  o ile mogłaby wzrosnąć waga..?

Offline mikel

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 20, 2018, 19:48:11 »
Teoretycznie da się to w przybliżeniu wyliczyć, przy założeniu, że dodamy 60cm na szerokości:
-waga stelaża + 76g
-waga powłok + 528g
-waga footprintu + 80g
Co łącznie dało by nam ok 2857g z akcesoriami. W praktyce, pewnie było by lżej, obstawiam coś ok 2,7kg

Generalnie namiot ma małe skosy i bardzo duży % przestrzeni da się realnie użytkować, także możliwe, że miałbyś podobne odczucia jak w Cloud Up 3.
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

Offline mikel

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 08, 2018, 10:47:25 »
Namiot ruszył w bój, wypada napisać parę słów.
Przede wszystkim, dorobiłem 4 dodatkowe blaszki do mocowania odciągów, a je same podwoiłem. Waga zmniejszona minimalnie, trochę repika + 2 dodatkowe szpilki, a efektem jest koloryw pająk, wszystkoodporny schron ;D

Namiot w takiej postaci dobrze znosi podmuchy wiatry z różnych kierunków, ot po rozbiciu i prawidłowym naciągnięciu odciągów, można spać spokojnie.
Przestrzeń w praktyce okazała się przeogromna dla jednej osoby- w środku ze sporym plecakiem można jeszcze rozegrać partyjkę pokera w 2-3 osoby. Generalnie, loża vip a nie namiot.
Podłoga pomimo, że sprawiała wrażenie delikatnej, zniosła wszystko dzielnie i bez oznak zużycia.

Co do minusów
- są problemy z naciągnięciem tropiku w przedsionkach. Jak wprowadzę rozwiązanie w życie, pochwalę się odpowiednią dokumentacją ;D
- głupie miejsce na wszycie punktów mocowania zwiniętego przedsionka i wejścia. Notorycznie wypada, powinno być wszyte ok 30 cm bliżej środka i było by ok. Do poprawy :)

System tysiąca odciągów będzie do poprawy, trzeba to uprościć bo za dużo tego naciągania.

Generalnie, polecam. Fajny namiot, dużo przestrzeni przy akceptowalnej wadze i świetne skosy, cała powierzchnia podłogi jest w pełni użytkowa.
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

Offline dave

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 08, 2018, 18:23:24 »
Niezła pajęczyna. Gdzie zrobiłeś te zdjęcia?

Offline mikel

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 08, 2018, 19:09:54 »
Dlatego też kolejnym krokiem będą linki fluo, idzie się zabić na nocnym sikaniu ;D Ale namiot jest niesamowicie stabilny i odporny na zmienny wiatr, nie merda nim w żadną stronę i bardzo to doceniam.

Rumunia, dokładniej to gdzieś w Latoritei jak dobrze pamiętam.
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

Offline Sted  • Pomógł: 27

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2018, 19:21:45 »
Czy dobrze widzę że plecak to jakiś starszy Duter Aircontact ? Jak się sprawował na wyjeżdzie ? Z tego co pamiętam to Gregorego Baltoro odesłałeś a Lowe Alpine Expedition 75:95 sprzedajesz, co z nim nie tak ?Shwarc chyba też swojego Lowe sprzedaje bo dla niego za mały. Znalazłeś juz swój ideał jesli chodzi o plecak ?  ;)

Offline mikel

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 08, 2018, 20:23:32 »
Pro 70, chyba sprzed 2 edycji względem najnowszej. No generalnie ciężko mam z plecakami, dziwne wymagania mam ;D

Hm, powiem to tak, system nośny tego Deutera jest zajebiaszczy wprost. Prawie 30kg, a nie czułem tego na ramionach. W kolanach tak, ale tego się nie uniknie.
Czy to mój ideał? Niestety nie. System nośny ma naprawdę bardzo dobry, ale w samej konstrukcji plecaka parę rzeczy bym zmienił pod siebie, a i chętnie coś lżejszego bym wziął. Coś nie coś mi się kołacze po głowie, zobaczymy na czym stanie. Poszukiwania trwają ;D
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

Offline Shwarc

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 08, 2018, 22:09:11 »
Gdzie zrobiłeś te zdjęcia?
Pasul Puru, Muntii Latoritei.

forum.outdoor.org.pl

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 08, 2018, 22:09:11 »

Offline dave

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 13, 2018, 09:10:37 »
Na youtube ktoś dodał recenzję namiotu: https://www.youtube.com/watch?v=uLS_1ojBFsM

Offline mikel

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 14, 2018, 11:37:20 »
Pochwalę się swoimi zdolnościami perswazji- producent uszył dla mnie sypialnię 4 sezonową ;)
Niestety przy obecnej pogodzie nie miałem za bardzo miejsca na rozbicie namiotu, więc wyszedł flaczek


Tak to wygląda. Gęsty splot po całości + siateczka w formie trójkąta przy górze boku.
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

Offline Shwarc

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 20, 2018, 09:46:11 »
Ile dałeś?

Offline mikel

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 20, 2018, 12:21:12 »
258zł z przesyłką. Oczywiście musieli nadać tak dyskretnie, że doszły opłaty celne, także przyjemność posiadania 4 sezonowej sypialnia kosztowała mnie łącznie 332 zł, zabolało jak dostałem smsa od firmy kurierskiej.
Generalnie to warto będzie poczekać, aż namiot w standardzie 4 sezonowym upowszechni się wśród sprzedawców oferujących tanie wysyłki, wtedy jest szansa na ominięcie opłat.
Sypialnia 4 sezonowa jest cięższa od 3 sezonowej aż o 7g ;D
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

Offline Shwarc

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 20, 2018, 23:07:37 »
Niezła waga, super.
Wczoraj czytałem, że chyba w WER Lublin powstała spec grupa celna od zwalczania takich cwaniaczków co nie chcieli płacić vatu i cła. Ponoć skrupulatnie weryfikują i prześwietlają paczki wyłapując całkiem sporą ilość towaru.

Offline kuzon

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 21, 2018, 09:01:39 »
No właśnie z tą "sporą ilością", to wszyscy mają bekę, bo jak podali, to po ponad 2 tygodniach nałożyli cło i VAT na 100 produktów :D
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Offline Shwarc

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 21, 2018, 22:44:34 »
No, tez to wyłapałem, ale chyba zaraz było dodane, że xxx paczek czeka na weryfikację. No i to było tylko w Lublinie, a co w innych placówkach?

Offline fuen  • Pomógł: 13

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 27, 2019, 09:59:28 »
Kusi mnie ten namiot, ale mam pytanie - czy toto ma odblaski? A jeśli tak, to czy dużo i gdzie? Chińczycy się w tym lubują, ja - niekoniecznie.

Offline mikel

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 27, 2019, 11:12:37 »
Zimą nie korzystałem z namiotu, pamięć bywa zawodna. Ale jakiś super odblasków raczej nie ma, może samo logo.

Wieczorem sprawdzę czy mam jakieś nocne fotki namiotu
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

Offline mikel

Odp: [Namiot] 3F Taiji
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 28, 2019, 08:27:01 »
Zdjęć nocnych niestety niet, ale podtrzymuję to co pisałem wcześniej. Poza logo raczej nie ma odblasków
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który