Autor Wątek: 3 dni bez asfaltu  (Przeczytany 701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sieku

3 dni bez asfaltu
« dnia: Kwiecień 05, 2018, 15:59:01 »
Polecicie jakąś fajna trasę rowerową na 3 dni (najlepiej pętle) z minimalną ilością dróg asfaltowych?
Dla początkujących sakwiarzy, bez napinania się, 40-50 km dziennie.
Na Pojezierzu kaszubskim lub na Mazurach

forum.outdoor.org.pl

3 dni bez asfaltu
« dnia: Kwiecień 05, 2018, 15:59:01 »

Offline misiak76

Odp: 3 dni bez asfaltu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2018, 17:14:46 »
Możesz zobaczyć relację Shwarca z jego wypadu po Kaszubach ;) Ale mogę Tobie coś wrzucić jako propozycje ale to dopiero wieczorem jak dopadnę kompa ;D
Pytanie jak dojedziesz na miejsce komunikacją publiczną czy samochodem?
Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline sieku

« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2018, 19:01:51 »
Będę wdzięczny. Planuje dojechać samochodem ;)

Offline Shwarc

« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2018, 19:53:03 »
Od razu sobie tamten wyjazd przypomniałem :)

Jedź na żywca, kup mapę i przed siebie. Ja też tak jechałem, omijałem głwne drogi i tak było najlepiej. Na Kaszubach oczywiście Wierzyca i muzeum w Szymbarku obowiązkowo do zaliczenia. Reszta to jeziora malowniczo położone.

Offline misiak76

« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2018, 00:13:29 »
Jedź do Kościerzyny tam zostaw samochód. Rowerami jedzicie w kierunku miejscowości Wdzydze i ogólnie jeziora. Macie dwie trasy wyjazdowe ul. Cegielną i potem wg mapy i uznania lub wylot drogą 214 (jest ścieżka rowerowa) do skrzyżowania na Rotembark potem cały czas przed siebie i wg mapy ;) We Wdzydzach w skansenie kuchnia regionalna polecam ;) Ogólnie to możesz ruszyć na wypad wokół jeziora Wdzydzkiego jest ścieżka wydeptana i jakieś 10 lat temu ją objechałem aż za Borsk, z drugiej strony nie znam. Teraz sprawdziłem i nie ma tam ścieżki to z Borsk Wybudowanie jedziesz do Kliczkowy tam skręca w prawo do Przytarni i za remizą w prawo i cały czas prosto i tak wg mapy wracasz do Kościerzyny. Trasa mniej więcej na 3 dni.
A najlepiej weź zrób jak Shwarc pisze mapa i przed siebie ;)

Offline sieku

« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2018, 08:59:47 »
Jezioro Wdzydze już objeżdżałem "jednodniowo" ale startowałem z Wąglikowic. Faktycznie to może być dobry pomysł, żeby to jakoś rozszerzyć ;)
Pewnie na czymś takim się skończy, że "mapa i do przodu" zwłaszcza, że stan teoretyczny na mapie często rozmija się ze stanem faktycznym :P

Poszukując teraz jakichś ciekawych szlaków natrafiłem na tzw "Marsztutę Kaszubską", czyli sieć nowoczesnych szlaków powstałych w okolicach 2015 roku. Na zdjęciach wygląda nieźle. Mieliście może okazje się po tym przejechać?

Mieszkam w Gdyni całe życie i jako tako znam pomorze, ale poza kilkoma wyjątkami raczej zza okna samochodu lub z kajaku. Plan nadrzędny to zarazić moją żonkę wycieczkami rowerowymi z noclegiem. Stąd mocny akcent na brak konieczności walki o życie z rozpędzonymi autami ;) Jak się spodoba to będziemy stopniowo zwiększać trudność.

Offline misiak76

« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2018, 13:13:23 »
Zawsze możesz rozszerzyć o kamienne kręgi w Węsiorach. Ewentualnie ustalić 3 punkty i do nich dojeżdżać jakoś ;) np. Jezioro Wdzydze, Węsiory, Wieżyca ;)
Tych nowych tras nie znam, choć brzmią ciekawie.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2018, 13:13:23 »