Autor Wątek: Plecak około 50L w bukłakiem.  (Przeczytany 6829 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lupuss

Odp: Plecak około 50L w bukłakiem.
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 28, 2018, 08:20:52 »
To ja doradzaj jednak zważyć bo można się zdziwić. 15-16kg wchodzi do K48. Jeśli spakowałeś się na styk to mi się wydaje, że albo było tam więcej niż 15kg albo jakoś mocno nieefektywnie było to wepchane do plecaka.

PS: Z wodą czy bez?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 28, 2018, 08:20:52 »

Offline TjakTomek

« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 28, 2018, 15:52:36 »
Z wodą, 3l w bukłaku. Nie ma znaczenia ile waży, grunt że nie ponad to co dla mnie rozsądne.

Offline dave

« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 06, 2018, 17:11:45 »
Dobra, w kontekście powyższej dyskusji o wadze plecaka, zważyłem worek na jutrzejszy wyjazd i wyszło mi 13,5 kg. Zabrałem:

- plecak Deuter ACT Lite 50+10
- namiot MSR Hubba HP, footprint domowej roboty
- Śpiwór Cumulus MT500
- matę TaR Z-Lite
- bieliznę na zmianę, czapkę, rękawiczki i coś do spania
- polar setka
- sweter puchowy z Deca
- 750g musli na śniadania
- 400g mieszanki studenckiej
- 8 batonów Vitanella
- 2x puree ziemniaczane z boczkiem, kabanosy
- pół chleba, 2 paczki sera topionego w plastrach
- 3 l płynów
- kuchenka, gaz, menażka
- dyrdymały typu kosmetyczka, apteczka, scyzoryk i inne tego typu rzeczy, które zawsze się zabiera
- 2 mapy
- pelerynę p-deszcz
- klapki

Nie wliczam tego, co mam na sobie, aparatu, kijków czy wałówy do skonsumowania w pociągu ;)

Sprzęt, jak widać, w miarę lekki, więc w Twoim przypadku wyjdzie pewnie z 18...
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline misiak76

« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 06, 2018, 20:13:23 »
Zapomniałeś o flaczkach ;D

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline dave

« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 06, 2018, 20:17:50 »
Wcale nie zapomniałem, wezmę jak zrobi się chłodniej. ;)
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

Offline griffin

« Odpowiedź #30 dnia: Październik 04, 2018, 20:01:11 »
A to jakieś własnej roboty? Chyba liofili jeszcze nie wymyślili? ;) Swoją drogą niedawno odkryłem, że mają sporo białka ale mało kalorii jak na wyprawy.

Offline dave

« Odpowiedź #31 dnia: Październik 04, 2018, 21:00:03 »
Nie, zwykłe sklepowe w rosole, w foliowym opakowaniu. Co prawda za ciężkie żeby to całymi dniami nosić, ale na obiad w pierwszym dniu wędrówki, w sytuacji gdy nie ma pod ręką knajpy czy schroniska, to potencjalnie wydały mi się znakomite. Do tego jakieś pieczywo i gra gitara. ;)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Październik 04, 2018, 21:00:03 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #32 dnia: Październik 04, 2018, 22:04:35 »
Typowe wyjście na 2 dni. Z jedzeniem na 2 tygodnie zrobi się 25kg o tej porze roku, bo poza jedzeniem dojdzie więcej gazu, przybędzie apteczka, dyrdymałów itp.

Offline griffin

« Odpowiedź #33 dnia: Październik 09, 2018, 22:14:49 »
Nie, zwykłe sklepowe w rosole, w foliowym opakowaniu
To podrzuć co to za marka i gdzie kupić bo ja znam tylko wersje słoikowe a uwielbiam. Najlepsze słoikowe to Międzychód (ok 9 PLN), a najtańsze i całkiem niezłe to Tesco (ok 5 PLN). W obydwu przypadkach mają w rosole i Zamojskie.

Offline dave

« Odpowiedź #34 dnia: Październik 10, 2018, 18:40:32 »
To podrzuć co to za marka i gdzie kupić bo ja znam tylko wersje słoikowe a uwielbiam. Najlepsze słoikowe to Międzychód (ok 9 PLN), a najtańsze i całkiem niezłe to Tesco (ok 5 PLN). W obydwu przypadkach mają w rosole i Zamojskie.

Griffin, Sokołów np. je produkuje, jakieś inne firmy też są. A z Międzychodu jest doskonały ketchup, flaczków w opakowaniu foliowym chyba nie mają. ;)

Offline misiak76

« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 02, 2018, 14:27:04 »
A ja kupuje flaki pałuckie, jak dla mnie podstawa męskich wypraw do lasu i w góry na 1-2 dni ;)
Całe szczęście moja rodzina nie cierpi flaków i tyłko są moje "Mój skarb" [emoji16]

Offline mikel

« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 02, 2018, 15:10:48 »

Offline dave

« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 02, 2018, 16:24:46 »
A próbowaliście może wędzonej słoniny? Jeden masarz się u mnie na wiosce otworzył i ma w ofercie taki specjał; zanabyłem na próbę i daje to radę nawet. ;)

Offline mikel

« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 02, 2018, 18:33:58 »
Dobrze zrobiona jest bardzo dobra. Tylko na samym tłuszczu człowiek długo nie pociągnie ;D Ale jako dodatek, fajna opcja.

Offline misiak76

« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 03, 2018, 10:39:54 »
http://paluckie-flaki.eu/flaki-w-pomidorach-skondensowane/
Flakowy liofil? ;D
Ale to tylko na pierwszy dzień ;)

Kiedyś na 4 dni zabrałem ze sobą 4 słoiki 0,75 l różnych dań obiadowych, które potem uszczęśliwiły jednego chatkowego. Na dodatek jeszcze miałem 12 piw, 4 litry wody + reszta. Plecak chyba ważył z ponad 30 kg... Ile q...w po drodze rzuciłem to moje. Dzięki temu doświadczeniu nauczyłem się bardzo ograniczać bagaż, a z piwa zrezygnowałem na rzecz ognistej wody [emoji6]

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 03, 2018, 10:39:54 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 03, 2018, 17:49:31 »
Wodę ognistą, to jeszcze trzeba przelewać ze szkła w plastikbutle, zawsze to 300g mniej

Offline TjakTomek

« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 10, 2018, 09:40:48 »
Cześć. Po pół roku użytkowania udało mi się przegryźć silikonowy ustnik do bukłaka. Próbuję znaleźć zamiennik ale nigdzie nie ma. Wiecie gdzie można o ustrojstwo kupić?  Chodzi o tę gumkę: https://www.blackcomb-shop.pl/ustnik-osprey-silicone-bite-valve-no-color/ ostatecznie cały ustnik z magnesem https://www.blackcomb-shop.pl/ustnik-osprey-magnetic-bite-valve-gray/

Offline grendel

« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 10, 2018, 11:11:02 »
Próbuję znaleźć zamiennik ale nigdzie nie ma. Wiecie gdzie można o ustrojstwo kupić?
Nie jest to od Twojego modelu ale na przewód (rurkę) powinien pasować. Cały ustnik z elementem chroniącym od zabrudzenia z zewnątrz. Jest jak oryginalny od 2-litrowego bukłaka Naturehike. Po przegryzieniu oryginału założyłem taki z Aliexpress. Różnicy nie ma.

Offline TjakTomek

« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 10, 2018, 15:06:01 »
Dziękuję za propozycję, ale bałbym się wsadzać to do ust. Zamiennik jak najbardziej OK ale markowy, aby mieć pewność że materiał nie jest toksyczny. Najbardziej jednak zależy mi na oryginale.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 10, 2018, 15:06:01 »