Autor Wątek: Kolosy za rok 2017  (Przeczytany 4746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elwood

Odp: Kolosy za rok 2017
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 12, 2018, 14:16:03 »
No widzisz Pan. Nie jesz a handlujesz;)
Spoko. Dreptaj dalej. Pozwoliłem sobie nawet posłuchać o Twoim Camino. Bardzo ładnie.

Z "handlu kiełbasą" zaś gówno wynika.
https://www.youtube.com/watch?v=kOUGSk6FkZs

Jednego, którego bym tam posłuchał, to Maciej Besta.
Świat jest do dupy ale życie jest cudem

« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 22, 2018, 20:38:47 »
Sieku, przepraszam za zwłokę w odpowiadaniu, ale czerwony szlak mnie pochłonął :) Zachodniopomorskie jest piękne!

Tak, amerykańskie szlaki są prostsze (no, może nie wszystkie), prostsze logistycznie i dlatego, że mają długą historię i rozbudowaną kulturę chodzenia nimi. AT ma całkiem sporo mostów, świetne oznakowanie, nie wali asfaltem. Na pewno przyjemniej się czymś takim wędruje. Oczywiście sprzęt się zużywał, miałam paczkę z zapasowymi rzeczami podobnie jak w Nowej Zelandii, po prostu nie chciałam się powtarzać, czasu mało, więc skupiłam się na samym szlaku. Zużyłam dwie pary butów, choć pewnie powinnam była wymieniać je częściej.

Niedźwiedzie czarne (baribale), które zamieszkują Appalachy nie są jakoś szczególnie niebezpieczne. Gazu nie miałam, nie spotkałam też nikogo, kto by miał. Wystarczy zachować rozsądek, a one przeważnie uciekają kiedy wyczują człowieka. Było parę miejsc, w których w poprzednich latach były problemy z niedźwiedziami i tam nie wolno było nocować. Grizzly to trochę co innego... Tu już bym się zastanowiła nad gaśnicą :)

Offline sieku

« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 23, 2018, 09:08:33 »
Na tych niedźwiedziach to cały biznes kwitnie ;D gazy, pokrowce, dzwoneczki, pojemniki na żywność a na broni palnej skończywszy...

Eh zazdroszczę przygody i czekam na kolejną relacje za rok ;D zdradzisz co to będzie? Może PCT? ;)

« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 23, 2018, 18:25:48 »
Jeszcze nie zdradzę, ale już niedługo :)

Offline dave

« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 23, 2018, 19:24:11 »
Szlak Zachodniej Wielkopolski? ;D
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 23, 2018, 19:41:56 »
Hehe, na niego też kiedyś przyjdzie pora. Na razie zaliczyłam zimowe przejście szlaku im. Hetmana Stefana Czarnieckiego, piękny, polecam :)

Offline dave

« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 23, 2018, 20:00:52 »
Właśnie przeczytałem na blogu. O ile nizinne szlaki to raczej nie moja bajka ;) to relacja zdecydowanie na duży plus, fajnie się czytało.
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 23, 2018, 21:02:26 »
Dzięki :) szlaki nizinne są niedoceniane!

Offline misiak76

« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 24, 2018, 10:30:09 »
Dzięki :) szlaki nizinne są niedoceniane!
Fakt. Są całkiem fajne ;) Ale niestety były minister S... dał pewnym ludziom moc niszczenia szlaków. Właśnie uzmysłowiłem to działaczom PTTK, że niektóre odcinki szlaków w Borach Tucholskich zostały zamknięte dla ludzi chcących nimi przejść. Muszę przyznać, że w PTTK się wqrzyli i potraktowali to jako niszczenie mienia publicznego.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 24, 2018, 20:29:39 »
I pewnie jeszcze zniszczenia po huraganie podziałały jak przynęta :(

Offline Shwarc

« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 24, 2018, 20:34:04 »
Pewnie, że szlaki nizinne są świetne...
do pokonania ich rowerem :D

Jak dla mnie zbyt duża monotonia, las jak każdy inny, widoków praktycznie brak, odległości zbyt wielkie pomiędzy ciekawymi miejscami. Tylko rowerem, albo zima przy 30cm śniegu i -15.

« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 24, 2018, 21:00:26 »
No ale Ty mieszkasz na nizinach, a ja widok na góry mam zawsze i właśnie odwrotnie, jak dla mnie to góry są monotonne, wszędzie takie same i żadnych atrakcji :) Kiedyś jeździłam trochę rowerem, ale cały czas musiałam patrzeć na drogę, to było okropne :)

Offline Shwarc

« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 26, 2018, 09:17:30 »
:)