Autor Wątek: Kolosy za rok 2017  (Przeczytany 5900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kolosy za rok 2017
« dnia: Marzec 01, 2018, 20:23:18 »
Nominacje do Kolosów za rok 2017 już oficjalnie ogłoszone, piątek wygląda niezmiernie ciekawie, a ja się bardzo cieszę z nominacji za przejście Appalachian Trail :)

Zapraszam na prezentację w piątek 9go marca o 20:40 w hali Gdynia Arena. Mam nadzieję, że ktoś będzie :)

http://kolosy.pl/duza-sala-gdynia-arena-kolosy-za-rok-2017-program

forum.outdoor.org.pl

Kolosy za rok 2017
« dnia: Marzec 01, 2018, 20:23:18 »

Offline dave

Odp: Kolosy za rok 2017
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2018, 21:47:22 »
Co prawda się nie pojawię, ale gratulacje i trzymam kciuki. ;)

« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2018, 22:32:11 »
Szkoda, ale dzięki :)

Offline Tadek

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2018, 22:57:54 »
Niestety musiałbym się z teatru zwolnić  8)

Generalnie to muszę Ci powiedzieć Leśna, że Ty zajebista jesteś   ;D

gdybyś miała stresa przed publiką daj znać - mam parę sposobów, ale i tak 40% jest najlepsze  ;)
Fajna jesteś i dasz sobie radę!

Do zobaczenia inszym razem!
Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2018, 23:17:45 »
To miłe... Dzięki :)

Spoko, stres już ogarniam, generalnie im więcej ludzi tym mniejszy i tylko ciągle zapominam ile m n.pm. mają góry o których opowiadam :)

Offline piterito

« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2018, 02:03:07 »
To w stopach im dawaj, niech se ludziska przeliczaja ;D
No I gratulacje nominacji, tym razem bedzie ;)
https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=17575.msg274814#msg274814

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

Offline misiak76

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2018, 07:48:55 »
Ale ten termin w d...e. Akurat o 20 w Toruniu mam spotkanie biznesowe, którego za nic nie uda mi się przełożyć :(
Leśna jak już wiesz, bo kilka szacownych osób to powiedziało JESTEŚ ZAJEBISTA :)
A tak przy okazji to prawdopodobnie w 2 połowie lipca wyląduje z rodziną na urlopie w Ustroniu to może uda się spotkać o ile będziesz mieć wolne terminy ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2018, 07:48:55 »

« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2018, 19:56:19 »
Świetna myśl piterito, i tak się nie doliczą :D

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w połowie lipca będę gdzieś w połowie drogi... Daleko, daleko od Ustronia. Pomyślcie o mnie zdobywając Równicę :)

Dzięki panowie za wsparcie!

Offline sieku

« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 05, 2018, 08:36:25 »
No to niech otuchy Ci doda, że na widowni będziesz miała co najmniej jednego życzliwego fana ;)
Będę klaskał i gwizdał aż mi rąk i tchu zabraknie ;D W imieniu całego odora!

Serdeczne gratulacje za nominacje!

« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2018, 19:43:31 »
Z tym gwizdaniem to nie przesadzaj :P Żebym tylko szybko przestała smarkać i chrypieć... Dziękuję!

Offline brad

« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2018, 17:57:07 »
Gratulacje Leśna! Jak zwykle można na Ciebie liczyć. Akurat będę służbowo w Gdańsku, ale tylko do czwartku, więc kciuki będę ściskał na odległość [emoji6]

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka

Offline Snajk

• Hopsasa.

« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 06, 2018, 20:02:35 »
Także gratuluję  :). Niestety nie będzie mi dane tam być ale liczę albo na transmisję online "live" albo później na jakieś nagranie wystąpienia  ;).
www.1plecak.pl - mój blog trochę podróżniczy

« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 06, 2018, 20:46:34 »
Dzięki panowie! Niestety transmisji "live" nie będzie, ale może na jakimś innym festiwalu :)

Offline misiak76

« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 07, 2018, 08:28:57 »
A my poprosimy o transmisję live na jakiś Rykach ;)

« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 07, 2018, 19:37:45 »
Czemu nie, jeśli tylko kiedyś dojdą do skutku :)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 07, 2018, 19:37:45 »

Offline Elwood

« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 08, 2018, 13:44:57 »
A te lansowanie się na Kolosach, to zaspakaja jaką potrzebę?:)
Nie pytam złośliwie, tylko po ludzku.
Jedyne, co mnie w tym pociąga, to mówienie do ludzi, którzy podzielają (lub udają) twoją pasję. Chcesz, żeby świat usłyszał, jak walczysz z bólem kolan?
Świat jest do dupy, ale życie jest cudem.
Opisanie świata moje

Offline oli

« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 08, 2018, 13:46:29 »
Gratulacje i powodzenia!!

Sporo znajomych w tym roku na Kolosach, szkoda, że człowiek tak daleko.

Offline Elwood

« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 10, 2018, 08:28:32 »
Jasne. Ilość znajomych na Kolosach nobilituje dodatkowo.
Ja gratuluję chodzenia na Kolosy naszej chodziarce. Bez Kolosòw te chodzenie mniej smaczne. Blask jupiteròw uzależnia. Widziałem zwiastun relacji. Uśmiech prawdziwej celebrytki.

Z wagonu kolejowego na salony.
Hurrra, hurrra, hurrra!
Opisanie świata moje

« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 11, 2018, 21:59:07 »
No i... może następnym razem :) dzięki za kibicowanie!
Jak się komuś chce posłuchać mojego rżenia to od 3:37 http://gdansk.tvp.pl/36328893/kolosy-gdynia-2018-cz1

Elwood, no chyba jasne że dla sławy :P
Kolana skrzypią tak głośno że nie trzeba tego komentować :)

No to teraz czas na jakiś czerwony szlak...

Offline misiak76

« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 12, 2018, 00:19:33 »
Ja dziś szedłem czerwonym szlakiem i quźwa leśnicy na pewnym fragmencie go zajumali i postawili tablice "ostoja zwierząt, wstęp surowo wzbroniony". Eeech

Offline oli

« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 12, 2018, 06:56:56 »
Jasne. Ilość znajomych na Kolosach nobilituje dodatkowo.Ja gratuluję chodzenia na Kolosy naszej chodziarce. Bez Kolosòw te chodzenie mniej smaczne. Blask jupiteròw uzależnia. Widziałem zwiastun relacji. Uśmiech prawdziwej celebrytki.

A weź sobie może coś Panie na wstrzymanie i oszczędź złośliwości.

Nie widzę nic złego w opowiadaniu o podróżach, górach czy innym żeglarstwie. A sporo ludzi dzięki takim inicjatywom może się wiele dowiedzieć i samemu wyruszyć w drogę. Kiedyś opowiadałem o swoim Camino w kawiarni dla bezdomnych. Zaprosił mnie znajomy, abym jakoś tych ludzi zajął, zaciekawił. I jeden facet, 65 lat, podszedł do mnie po spotkaniu i spytał, czy on dałby radę wyruszyć do Hiszpanii. Pogadaliśmy z pół godziny. I wiesz co? Facet to zrobił. Na rowerze. Wyjechał w podróż swojego życia. Dlatego, że ja z uśmiechem na twarzy byłem na jakimś festiwalu, potem w paru klubach podróżniczych i o tym opowiadałem. W blasku fleszy, ale też czasem dla dziesięciu osób, które przyszły posłuchać. I dla tego jednego gościa uważam, że warto było.

Offline Elwood

« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 12, 2018, 07:59:01 »
Pewnie, że warto było. 
Dusza też chyba nie żałuje tych przedreptanych kilometrów?

Tym niemniej oboje bieżecie udział w handlu kiełbasą obowoźną a biedna Dusza już planuje, czy w przyszłym roku nie chyci wędzona? Nie, nie... sucha. Mówię Ci sucha.
Duszyczko, zbliża się ten dzień wielkimi krokami, kiedy za kolano oddasz nerkę. Drugą za sławę.

Hurrra, hurrra, hurrra!

Opisanie świata moje

Offline sieku

« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 12, 2018, 09:38:19 »
Prelekcja bardzo ciekawa i uporządkowana merytorycznie ;D W Twoich ustach wydaje się to wszystko niemal łatwe i oczywiste :P
Generalnie tegoroczne decyzje kapituły kolosów są pod wieloma względami dla mnie niezrozumiałe. np. Kolejny kolos za wyczyn dla Doby a za pierwsze przebiegnięcie Yukon Trail  tylko wyróżnienie. Jeszcze na równi z Kamilą Kielar, której przejście (choć zaprezentowane ciekawie i z ładnymi zdjęciami) prezentowało znacznie niższą wartość sportową.
Subiektywnie niższą też niż Twoje przejście ;)

Jeśli mogę dopytać: Czy amerykańskie szlaki jako bardziej popularne są prostsze? ;D W zeszłorocznej prezentacji dużo wspominałaś o problemach z zużywającym się sprzętem (np. buty) i innymi trudnościami związanymi z długodystansową wędrówką. Czy tym razem było podobnie czy jednak doświadczenie pozwoliło się jeszcze lepiej przygotować? Grypy szczerze współczuje ale takich rzeczy to nie można co najwyżej w Azji spodziewać, nie w lesie w USA :o.

I jeszcze, 5200g robi wrażenie :o domyślam się, że gazu na niedźwiedzie nie miałaś? Jak to ogólnie wygląda u hikerów z zabezpieczeniem antyniedźwiedziowym? Zdarzają się niebezpieczne sytuacje?
Nas na znacznie bardziej uczęszczanych i jednodniowych szlakach w CA i Yellowstone na każdym kroku przestrzegały tablice i rangerzy. I niby człowiek wie, że ten miś się bardziej boi nas niż my jego ale ulegliśmy presji tłumu i taszczyliśmy tą gaśnice ;)

Offline Elwood

« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 12, 2018, 10:30:48 »
Z Dobą jest tak, o czym wiedzą fani żeglarstwa dalekomorskiego (tak, żeglarstwa), że to czego dokonał tym razem, to krok milowy w stosunku do jego wcześniejszych dokonań.
Porównam to do jazdy na rowerze. Ze wschodu na zachód - to jazda na luzie z wiatrem i z górki przy stabilnej pogodzie. W odwrotnym kierunku (z zachodu na wschód), to walka z wszystkimi przeciwnościami jakie sobie może "wymarzyć" bajkowy ekstremalista.
Znaczy, że dokonał naprawdę coś wielkiego, wymagającego ogromnego hartu ducha.

Kolejny etap, to dosiad tradycyjnego kajaka i zmierzenie się z czymś na miarę Morza Tasmana. Nie sądzę jednak, by było go na to stać.
Opisanie świata moje

Offline oli

« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 12, 2018, 13:27:49 »
Nieźle z tymi kiełbasami trafiłeś, akurat na wegetarianina :) Tak, dusza z tych przedreptanych kilometrów zadowolona najbardziej. Piękne przeżycie.

Mnie się po 3000 kilometrów buty zdarły tak, że odpadała podeszwa. Ale Leśna sporo lżejsza ode mnie (tak na oko dwukrotnie), to i nacisk sporo mniejszy.