Autor Wątek: butelka lub bidon zdatna do przenoszenia alkoholu  (Przeczytany 1486 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba.domagala

butelka lub bidon zdatna do przenoszenia alkoholu
« dnia: Styczeń 28, 2018, 18:51:12 »
Poszukuję pojemnika (najlepiej coś na kształt butelki lub bidonu), którego będę mógł użyć do transportu alkoholu. Ważna jest dla mnie pojemność (najlepiej 1l, opcjonalnie mogą być mniejsze) i bardzo niska waga. Poszukuję czegoś z tworzywa sztucznego, ale tak aby nie wchodziło w reakcję z alkoholem, nawet przy wyższych temperaturach (transport przez kilka dni w plecaku w lecie). Istotne, aby "pojemnik"  nie zostawiał żadnego smaku ani zapachu.
Znalazłem coś takiego: https://www.militaria.pl/helikon/butelka_helikon_tritan_1_l_black_hy-wm1-tt-01_p90792.xml, ale materiał z którego jest wykonany może wchodzić w reakcję z alkoholem.
Pojemniki aluminiowe nie do końca mnie interesują, ponieważ aluminium podobno się utlenia i powstała mieszanka nie należy do najzdrowszych, szkło i stal nie wchodzą w grę z racji dużej wagi.
Jakie są wasze doświadczenia, może jesteście w stanie coś polecić?

forum.outdoor.org.pl

butelka lub bidon zdatna do przenoszenia alkoholu
« dnia: Styczeń 28, 2018, 18:51:12 »

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

Odp: butelka lub bidon zdatna do przenoszenia alkoholu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2018, 20:52:25 »
zerknij na Nalgene Canteene.

Offline MaciekZ

« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2018, 20:55:51 »
Pojemniki aluminiowe nie do końca mnie interesują, ponieważ aluminium podobno się utlenia i powstała mieszanka nie należy do najzdrowszych
Jak rozumiem alkohol zaliczasz do produktów pokrewnych witaminom? ;)

Offline misiak76

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2018, 00:11:53 »
Tak jak Doczu pisze. Jedynie warte uwagi jest nalgene.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline kuba.domagala

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2018, 11:15:10 »
Testowane w praktyce? Nie reaguje w żaden sposób i nie zostawia smaku ani zapachu?

Offline sieku

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2018, 11:15:48 »
Nie wiem skąd informacja autora wątku, że Tritan wchodzi w reakcję z alkoholem etylowym, ale jeśli faktycznie tak jest to Nalgene też są z niego wykonane.

Oczywiście w opisie butelki Helikona jest błąd. Istnieje taki związek jak trytan, ale to z pewnością nie z niego wykonano butelkę.

Pojemniki aluminiowe nie do końca mnie interesują, ponieważ aluminium podobno się utlenia i powstała mieszanka nie należy do najzdrowszych
Jak rozumiem alkohol zaliczasz do produktów pokrewnych witaminom? ;)
śmiechłem ;D
W piwie faktycznie trochę witamin jest, w winie choćby przeciwutleniacze. Ale podejrzewam, że kuba.domagala nie o takie napoje chodzi ;D