Autor Wątek: Czy warto kupić Karrimor Jaguar?  (Przeczytany 9745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rudolf

Odp: Czy warto kupić Karrimor Jaguar?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 15, 2017, 16:25:01 »
Witam. Dzisiaj oglądałem trzy plecaki i dynia się grzeje:) Wisport reindeer, bardzo solidny plecak, nieograniczone możliwości troczenia szpeju, do tego mnóstwo dedykowanych akcesoriów w systemie mole i jedna przewaga nad wszystkimi, wystarczająco długie troki by cokolwiek przypiąć. Drugi to tytułowy karrimor, pozytywne wrażenie, wydaje się ogromny, fajne patenty tylko trochę budzą wątpliwości klamry, niby solidne ale nie są super płynnie działające, może to tylko takie wrażenie. No i trzeci zmiażdżył wszystkie, lowe alpine manaslu. Przeogromny wór, super szelki i pas biodrowy. Nic bym nie troczył, ale cena sporo ponad budżet, ale robi wrażenie, niby promocja na 620pln ale ten karrimor spadł już na 350pln nawet koleś od lowe alpine powiedział że brać tego karrimora za tą kasę. Lipa straszna, po co taki wybór, tylko mętlik w głowie:)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 15, 2017, 16:25:01 »

Offline mikel

« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 15, 2017, 19:06:28 »
A mierzyłeś je pod obciążeniem? To może rozwiązać wszelkie problemy z wyborem :)
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

Offline Shwarc

« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 15, 2017, 19:15:49 »
Nie ciesz sie tak wcale na tego LA, ideałem trwałości to one nie są. I jaki przeogromny wór? Toż to ok. 55L w komorze głównej. Zapakować się w taki z prowiantem na 2 tygodnie będzie niewykonalne.

Offline dave

« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 15, 2017, 19:27:22 »
Weź ten, który był najwygodniejszy pod obciążeniem. Nawet najlepszy worek będzie Cię irytował, jeśli jego system nośny nie będzie dopasowany do twojej sylwetki. Zasada taka sama, jak z butami.

Offline rudolf

« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 15, 2017, 20:12:00 »
No właśnie żadnego pod obciążeniem nie mierzyłem;( ten LA MANASLU był super ale jednak chyba sporo za duży, to naprawdę wielki wór, mój duży śpiwór w nim zginął jak piłka od tenisa, jakby był o 10-15 litrów mniejszy to spoko. Karrimor spoko jak na cenę 350pln tylko jeszcze ten wisport tak w głowie siedzi. W razie potrzeby odpinam boczne kieszenie i jest dużo zgrabniejszy, do tego lżejszy od karrimora o ok.0,5 kilograma, a to już browar więc dobry argument:) Jutro chyba jeszcze raz pójdę pomacać i pod obciążeniem założyć.

Offline rudolf

« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 17, 2017, 23:20:07 »
Cześć. I po przymiarkach, które nie wiele wniosły, obydwa wygodne, bo co po paru minutach mogłem odczuć, wyjdzie dopiero po paru godzinach w terenie. Obieram bardziej kierunek karrimora bo tańszy i w razie czego mogę odsprzedać z nie wielką stratą, ale żeby nie było za kolorowo to jeszcze zobaczyłem w promocji milo gharb 65 i jutro podjadę zobaczyć. Niestety nie wiele o nim wiem, więc pomacać mogę, zwłaszcza, że daleko nie mam:)

Offline rudolf

« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 18, 2017, 17:17:39 »
Witam. Temat już zakończony, kupiłem karrimora wkońcu za 320 pln. Raczej za te pieniądze nie kupię nic lepszego,zwłaszcza nowego. Chrzest bojowy w lutym i wtedy się okaże czy to był dobry zakup, najwyżej sprzedam, strata nie będzie zbyt wielka. Coś napewno napiszę jak się nosi. Mam nadzieję, że przyjdzie w tym tygodniu i napiszę pierwsze wrażenia na spokojnie:), te 180pln przeznaczę na zakup jakiś gadżetów turystycznych, a lista jeszcze długa.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc:)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 18, 2017, 17:17:39 »

Offline sieku

« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 19, 2017, 09:05:04 »
Powodzenia. Koniecznie napisz coś po powrocie. O plecaku też  ;D

Offline rudolf

« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 20, 2017, 23:02:20 »
Witam. Dzisiaj odebrałem mój nowy nabytek:) Jest duży, na dzień dobry zapakowałem dwie duże poduszki i kołdrę  i to tak na lajcie, więc spoko. Jakość wykonania bardzo dobra, może nie na cenę prawie tysiaka ale myślę że 500-600 stówek to ok, a za te 320 które dałem to wypas:) zobaczymy w terenie, bo może czar prysnąć:) Do komory głównej jest dostęp od góry, od przodu i od dołu, więc super, oczywiście komora jest dzielona. Klapa się nie zdejmuje ale za to przedni panel plecaka tak, dodatkowo jest wyposażony w szelki i może służyć jako podręczny plecak. System nośny szybko i płynnie się ustawia pod wzrost noszącego. Klamry działają jak należy, nie widzę różnicy między karrimorem a tnf terra 35. Troki dupy nie urywają pod względem długości (wisport bije o głowę karrimora) ale przy tych gabarytach plecaka to tylko karimata na zewnątrz, a reszta do środka. Są jeszcze dwie kieszenie skrzelowe i dwie siateczkowe po bokach, do siateczkowych jest dostęp od góry i od boku, więc spoko. Ogólnie jestem jak narazie zadowolony z zakupu, teraz tylko trenować nogi by to targały po górach:) a i jak zapodać fotki bo nie ogarniam?

Offline Shwarc

« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 21, 2017, 09:34:49 »
No tak, litrażowanie na poduszki jest najdokładniejsze. Z pewnością wiemy, że 60L pierza się mieści, ciekawe czy 60L wody by też wlazło? :)

Offline Grzesiek

« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 21, 2017, 16:44:08 »
No i tu dochodzimy do dyskusji sprzed kilku miesięcy. Pamiętasz Shwarcu?  ::)
Po co mu ta woda w plecaku?
 Ważne , żeby zmieścił to co chce nosić.  Czyli jak pisał na poprzedniej stronie :
Duży śpiwór , namiot i "graty przydatne zimą".
Jeżeli się to wszystko zmieści to znaczy, że plecak jest w odpowiednim rozmiarze. A to że jest napisane 60l..... ?.
 No chyba że najważniejsze jest sprawdzenie prawdomówności  producenta. Tylko po co?

Offline mikel

« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 21, 2017, 18:03:34 »
Cóż, sam wodą nie mierzyłem, ale korzystałem na tak dokładnych pomiarach innych ludzi wybierając plecak.
Ma to sens? Jak najbardziej. Bo w jaki sposób określić, czego szukać? Bo co to znaczy, że potrzebuję plecaka większego/mniejszego niż posiadany? Trzeba mieć jakiś punkt odniesienia, a najlepiej znać sposoby obliczania litrażu dla danej firmy.
Przykład prosty- mam Deutera act lite 50, potrzebowałem czegoś większego.
Czy kupując Ospreya 60-70L robię dobry deal? Raczej nie, bo będzie realnie o ok 5-8L większy od posiadanego Deutera...
to dostrzegam palec boży

Offline Shwarc

« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 21, 2017, 20:24:05 »
Ważne , żeby zmieścił to co chce nosić.  Czyli jak pisał na poprzedniej stronie :
Duży śpiwór , namiot i "graty przydatne zimą".
Lub poduszki :D

Grześ, nie o to mi chodziło wcale, tak se napisałem :) ale generalnie jest tak jak mikel rzekł, dla wiedzy innych, dla uzyskania punktu odniesienia. Ja nie wiem jakie kto ma gary, jaki śpiwór, ile jedzenia zabiera, czy ma pampersy czy beret z antenką. To tak samo jak z termika termosów, dla mnie herbata jest po 6 godzinach nadal wrzątkiem, ale dla mojej żony jest już zimna, dla Stafana jest w sam raz, a dla ciotki Jadzi ciepła. Wszyscy określili tę samą temperaturę płynu wynoszącą 60st, kogo zatem słuchać, czy to jest dobry termos czy słaby w porównaniu do innego?

Offline Grzesiek

« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 21, 2017, 20:27:13 »
To powiedz proszę , do którego więcej sprzętu włożysz:
Osprey kestrel 38 , czy Osprey exos 38 ? Ta sama "stajnia" , ta sama metoda mierzenia , pojemność identyczna.
Deuter act trail 32, czy Deuter futura 32? Ta sama "stajnia",  ta sama metoda mierzenia , pojemność identyczna.

p.s.
Pamiętaj, że jestem dość ciężki do dyskusji  ;D ;)

Shwarc , to do Mikela nie do Ciebie.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 21, 2017, 20:29:45 »
A powiedz mi proszę, do którego więcej włożysz Osprey 58 czy Deuter 58? Ten sam litraż przeca na etykiecie :)
Albo inaczej, który śpiwór cieplejszy 1000g puchu 220x86x60 czy 1000g puchu 205x80x50. Takie same, bo mają po 1kg puchu?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 21, 2017, 20:29:45 »

Offline mikel

« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 21, 2017, 20:45:50 »
Grzesiek- zależy od kieszeni, komór i co tam wpakujemy itp.
Po prostu woda wejdzie wszędzie, graty turystyczne nie wypełnią przestrzeni w 100%.

Chyba wiem o co Ci chodzi- że woda wodą, a to co włożymy to coś innego, co inaczej wypełnia plecak.
Tylko to nie ma związku z sednem- trzeba wiedzieć jak jest podawany litraż, żeby wiedzieć co się kupuje.
Np mam plecak 28L, który zapakowany do pełna wejdzie w mój inny plecak 25L. Uważasz, że nie warto wiedzieć, jak obaj producenci podają litraż tego co chcesz kupić? :D
to dostrzegam palec boży

Offline Grzesiek

« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 21, 2017, 20:50:50 »
Taka dyskusja prowadzi do nikąd.  Nie twierdzę że mierzenie jest złe. Uważam,  że mierzenie jak najbardziej , ale nie wodą bo nie nosimy wody w plecakach tylko ciuchy , żarcie,  namioty , śpiwory,  itd.....
zresztą przypomnij sobie dyskusję o mierzeniu worków   8).
Gdzieś na forum NGT  był podobny temat , tylko tam ludzie pisali co pakują w dany plecak. Wpisy typu : " plecak deuter act 40 w środku polar , gacie , namiot " mają sens. Do mierzenia wodą nikt mnie nie przekona.
A tak w ogóle to Wesołych Świąt.

Offline mikel

« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 21, 2017, 20:58:48 »
Tylko, że 1L wody, to będzie zawsze 1L wody. I woda wypełnia plecak w 100%. I oznacza to, że 50L wody u mnie w plecaku, będzie nadal 50L wody u Ciebie w plecaku. I niezależnie czym te 50L wody zamienisz, nadal będziesz miał tą samą przestrzeń do wykorzystania.
A co to znaczy, że w mój plecak wejdzie namiot, śpiwór, polar, woda i jedzenie na 5 dni. Co to dla Ciebie znaczy? Jaki namiot, śpiwór itp. Nie wiesz przecież ile to miejsca zajmuje i nic Ci nie powie, chyba że masz identyczny sprzęt i ilość wody + jedzenia na 5 dni, wtedy dopiero porównasz swój plecak. Nie uważasz, że to trochę wypaczenie sprawdzenia pojemności?
Generalnie, żeby coś porównać, trzeba wprowadzić czynnik obiektywny- śpiwór, namiot itp, nim jak najbardziej nie jest w sensie objętościowym, bo to określenia tak obszerne i abstrakcyjne, że nie daje szans na porównanie. (chyba, że znamy kogoś, kto na hasło np wild country helm 3 powie mi ile L z plecaka odjąć na jego umieszczenie :D )
to dostrzegam palec boży

Offline Grzesiek

« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 21, 2017, 21:02:15 »
Napiszę jeszcze to co kiedys :
Mam buty skiturowe . Razem mają objętość 16 litrów.
Jeżeli zmierzę wodą objetosc butów i kupię plecak ktory zmierzyliście wodą (powiedzmy z zapasem) taki 25 litrów,  to w efekcie buty będę musiał w rekach nosić.

Offline rudolf

« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 21, 2017, 21:11:16 »
Witam. Plecak kupiłem bo zainteresował mnie ceną, nie mogę sobie pozwolić na nosidło za tysiaka które ma technologię z NASA, a druga rzecz to zbyt rzadko będę go używał i byłby to przerost formy nad treścią by wydawać tyle kasy. Dla mnie litry które podaje producent to tylko cyferki i wolę ogarnąć na żywo jak to wygląda. Nie mam wiedzy ile litrów zajmuje mój śpiwór, namiot czy odzież i reszta więc cyferki to tylko orientacyjnie traktuje. Poduchy i kołdra tylko w celu wypchania żeby zobaczyć gabaryty plecaka, a nie jako miarodajność:)

Offline rudolf

« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 21, 2017, 21:16:40 »
Chciałbym wrzucić kilka fotek plecaka tylko nie ogarniam jak, pomożecie jak to zrobić?

Offline Shwarc

« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 21, 2017, 21:21:35 »
Dla mnie litry które podaje producent to tylko cyferki i wolę ogarnąć na żywo jak to wygląda.
A więc właśnie, ale jak byś nie miał takiej możliwości? Nie każdy mieszka w Krk by móc kiknąć na to co chce, niektórzy mieszkają gdzie indziej i skazani są na zakupy internetowe, a pytanie na takim forum o właściwą pojemność mija się z celem, bo jeden pomierzy to na swoje buty skiturowe, inny na poduszki, kolejny na wiadra i pampersy, a ostatni na ilość namiotów 2 i 3 osobowych. A najuniwersalniejszą nomenklaturą jest zwykły litr, bo litr to litr i plecak o pojemności 25 litrów ma zawsze 25 litrów w przeciwieństwie do butów które mogą mieć tych litrów 16, 20 czy nawet 25.

Fotki wrzuć do galerii google, skopiuj jej link i wklej pomiędzy znaki które ukażą się po kliknieciu na tę ikonę upadłej madonny z wielkim cycem nad emotionkami.

« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 21, 2017, 21:27:23 »
Oczywiście, że mierzenie wodą ma największy sens. 50 l wody to jest obiektywne 50 l.

Dla przykładu: kiedyś wyszło, że litraże tego samego producenta nie są takie same - Deuter Futura 45+10 ma 38+13, a nie tak jak inne Deutery o tym litrażu około 50 w komorze. Mierząc odkryłam, że Deuter liczy objętość luźnego worka, nie odliczając tego co ubywa wskutek wygięcia stelaża.

Offline mikel

« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 21, 2017, 21:34:33 »
Napiszę jeszcze to co kiedys :
Mam buty skiturowe . Razem mają objętość 16 litrów.
Jeżeli zmierzę wodą objetosc butów i kupię plecak ktory zmierzyliście wodą (powiedzmy z zapasem) taki 25 litrów,  to w efekcie buty będę musiał w rekach nosić.

Grzesiek- zależy od kieszeni, komór i co tam wpakujemy itp.
Po prostu woda wejdzie wszędzie, graty turystyczne nie wypełnią przestrzeni w 100%.

Nie ma chyba co porównywać plastyczności wody z plastikiem.

Ale generalnie warto pamiętać o jednym- wszelkie przekłamania w mierzeniu kumulują się wraz ze wzrostem litraża plecaka. To co przy plecaku 30L może być drobnostką, w kategorii 60-80 już zakrawa na kpinę. Wystarczy, że jeden producent podaje komorę główną albo komorę + klapę, a drugi wszystkie kieszenie + strecz i nagle okaże się, że plecak 80L ma komorę 50L i kupiliśmy to samo co już mamy, a połowę pojemności kieszeni się nie wykorzysta przy załadowanej komorze głównej.

to dostrzegam palec boży

Offline rudolf

« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 21, 2017, 21:37:52 »
Też nie mieszkam w krk ale fakt sklepy turystyczne są i chwała za to bo nie lubię kupować w ciemno. Co do litrażu to też zależy od bryły plecaka, bo niby litry mogą być te same, a jednak nie wejdzie wszystko tak samo do każdego, np. mój karrimor jest znacznie wyższy i węższy od wspomnianego lowe alpine. To też ma znaczenie na pakowność plecaka. Dzięki Shwarc za pomoc z fotkami, jak będę przy kompie to postaram się to ogarnąć, może dadzą jakiś pogląd na wielkość plecaka.