Autor Wątek: Poduszki turystyczne.  (Przeczytany 1925 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

Poduszki turystyczne.
« dnia: Listopad 22, 2017, 19:14:09 »
Ha!
Koniec z bolącym karkiem nad ranem, po spaniu w lesie.
Zakupiłem od "my friend_ów", ultra lekką, dmuchaną poduszeczkę.
Cena... całe 37zł!
Tak mi przypadła do gustu, iż od dwóch dni śpię na niej w nocy. Rewelacja! A miałem jakąś super duper eko z wsypem z łusek gryczanych. Na tej jest świetnie. Chyba kupię kolejną na wypady w góry, a ta zostanie na stałe w łóżku.
Aczkolwiek, co by nie było róży bez kolców. Zaworek, do upuszczania powietrza, coś dziwnie działa (zepsuty?). Po napompowaniu nie trzyma 100%. Dopiero jak się zatka tym gumowym korkiem, jest ok i przez noc nic nie sflaczało ;)

Filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=qKoX_GodHRU

Napiszę jeszcze do sprzedawcy, co z tym zaworkiem. Niby wielkiej bidy nie ma, bo nie uchodzi w nocy, po zatkaniu gumowym korkiem. No ale raczej tak nie powinno być. Chociaż, na aliexpressie nie widziałem, aby ktoś się żalił na zaworek. Hmm...  ::)

Mimo wszystko jak na razie jestem zadowolony. Jednie co bym usprawnił, to dał od spodu jakieś silikonowe nadruki (już te paręnaście gramów bym przeżył ;) ) co by się nie ślizgało na materacyku. Aczkolwiek jeszcze nie testowałem na thermarest_cie.

forum.outdoor.org.pl

Poduszki turystyczne.
« dnia: Listopad 22, 2017, 19:14:09 »

Offline dave

Odp: Poduszki turystyczne.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2017, 19:25:33 »
Ja też jestem wygodnicki i u mnie poducha być musi ;) używam z Deca, o takiej: https://www.decathlon.pl/poduszka-dmuchana-id_8055369.html . Tylko nie nadmuchuję jej do końca, bo wtedy jest twarda jak kamień.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2017, 19:30:52 »
dave
Cena decathlonowej fajna ale... jest gorzej wyprofilowana i ten zaworek, to śmiech na sali.

Online kuzon

« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2017, 20:38:45 »
Ja poduszkę muszę mieć, bo inaczej kręgosłup daje popalić. Tylko, że dałem szwagierce do uszycia powłoczkę z "polaru", z koca z Ikei i na noc ładuję go zapasowymi ciuchami.
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Offline Grzesiek

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2017, 20:52:48 »
Wodniku! Ale film jest piękny . Szczegolnie zakończenie.   ;D I dialogi. ;D

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2017, 20:55:57 »
Grzesiek
Zakończenie filmu to jest coś w deseń: "ręce opadają"  ;D

Offline velka

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 23, 2017, 06:41:41 »
dave
Cena decathlonowej fajna ale... jest gorzej wyprofilowana i ten zaworek, to śmiech na sali.

Ale za to zaworek nie puszcza :D Też używam tej decathlonowej i jest spoko, lecz miałem okazje 'pomacać':
https://www.webtogs.com/pl-PL/Sea-To-Summit-Aeros-Ultralight-Large-Pillow/37717wmp.htm?colour=Teal&sku=293968&productid=83977&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=Shopping%20API&gclid=Cj0KCQiA3dTQBRDnARIsAGKSflmPT35IFCxVQ6GvkXi1w19HFlLSoObjC9O9vH6lslLEjPSzuOn2LjcaAnStEALw_wcB

I ona jest meega, ale cena z kosmosu jak na poduszkę pod namiot ;)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 23, 2017, 06:41:41 »