Autor Wątek: [SZUKAM] Szerokie buty trekkingowe  (Przeczytany 2938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Korri

[SZUKAM] Szerokie buty trekkingowe
« dnia: Sierpień 17, 2017, 16:44:26 »
Drodzy forumowicze,

Poszukuję z marnym skutkiem męskich butów trekkingowych na szeroką stopę typu halluxowego (112mm szerokości w najszerszym miejscu przy 285mm długości). Kupiłem Meindl Borneo i są za wąskie (stopa drętwieje i powodują otarcia). Mierzyłem Hanwag Tatra Wide i też są za wąskie. Seria Bunion jest słabo dostępna i nigdzie nie widziałem dokładnych szerokości wkładek. Czy ktoś z Was ma pomysł jakie modele mógłbym spróbować przymierzyć (a najlepiej podać ich szerokość wkładki dla rozmiaru 45-46)?

Typ buta praktycznie dowolny, ma służyć do chodzenia po górach typu Tatry Zachodnie z ciężkim plecakiem.

Z góry dziękuję za pomoc.

forum.outdoor.org.pl

[SZUKAM] Szerokie buty trekkingowe
« dnia: Sierpień 17, 2017, 16:44:26 »

Offline MaciekZ

Odp: [SZUKAM] Szerokie buty trekkingowe
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2017, 19:31:51 »
Spróbuj coś z the North Face. Proste modele bywają w sklepach sieci Martes w dobrych cenach. Nie twierdzę że to znakomite buty ;) , za to uważam je za dość szerokie. Dla siebie na letnie Beskidy kupiłem jakiś szmaciany model z gore. Chyba to ten:
https://www.sklepmartes.pl/mezczyzna/14230-meskie-buty-terra-mid-gtx-tnf-t0clx0ags-the-north-face.html#/rozmiar-45/pe-men/kolor-black_sa_green
Na Tatry Zachodnie może wystarczą, a przy takiej cenie możesz za jakiś czas kupić kolejne ;) Oby tylko stopa się zmieściła...

Offline dave

« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2017, 19:37:57 »
Zrób sobie na wymiar u Hanzela, na bazie modeli dostępnych na ich stronie.

Offline mikel

« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2017, 22:05:09 »
Zerknij na ofertę asolo. Normalnie są szersze, a dodatkowo oferuję opcję wide w niektórych modelach.
Ewentualnie salomon. Mam miendle, mierzyłem ostatnio z ciekawości salomon quest, są szersze :)
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

Offline MaciekZ

« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2017, 22:26:20 »
Skoro Hanwag się chwali linią Bunion Last, specjalnie zaprojektowaną pod haluksy (wg mini katalogu dołączonego do ostatniego, tatrzańskiego numeru "Gór", no i wg ich strony) to szedłbym w tym kierunku:
http://www.hanwag.de/produkte/special-editions/hallux
Tylko nie bardzo wiem jak jest z dostępnością Hanwagów do zmierzenia, zwłaszcza tych poszerzanych. Pewnie można gdzieś znaleźć, zamówić i ewentualnie zwrócić ale to może być niezła zabawa - nie wiadomo czy utrafisz za pierwszym razem...
Wg wspomnianego mini katalogu dystrybutorem jest Fenix Eastern Europe GmbH z Poznania. Są tam też namiary (adres, telefon - jak potrzebujesz to wyślę Ci na priv albo podejdź do sklepu z gazetami i spisz sobie). Próbuj do nich zagadać - sam jestem ciekaw efektu chociaż akurat takich problemów ze stopami nie mam. Może wskażą Ci dobry sklep w południowej Polsce który z nimi współpracuje i tam coś Ci podeślą...

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2017, 00:07:57 »
Z tego co zaobserwowałem to Salomony i Adidasy mają bardzo szerokie kopyto w porównaniu ze znaczną częścią konkurencji.

Offline dave

« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2017, 17:28:31 »
Zahaczyłem dziś o Decathlon i całkiem przypadkowo przymierzyłem sobie buty Merrell Crosslander 2017 (niskie). Były bardzo szerokie, znacznie szersze od Salomonów X Ultra, które nieco uwierały mnie w mały palec. Więc może Merrell? Trwałe pewnie nie będą, ale coś za coś.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2017, 17:28:31 »

Offline mikel

« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 25, 2017, 18:08:02 »
X ultra akurat jest jednym z węższych modeli z tych które mierzyłem od salomona. Spróbuj np quest :)
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który