Autor Wątek: Jak dojechać z Krakowa do Korbielowa?  (Przeczytany 1821 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaciekZ

Jak dojechać z Krakowa do Korbielowa?
« dnia: Kwiecień 12, 2017, 17:17:49 »
Czy ktoś ma jakiś sprawdzony patent jak dostać się w sobotę (zwykłą - nie Wielką) z Krakowa do Korbielowa? Oczywiście nie samochodem, ale tzw. komunikacją publiczną. Mam wrażenie że widziałem w Krakowie autobus do Korbielowa ale obecnie w rozkładzie go nie znalazłem. Albo to był "narciarski" i po sezonie zimowym nie kursuje, albo to było w dzień powszedni, a w sobotę brak :(
Chodzi o to aby być w Korbielowie ok. 10:00, no najpóźniej o 11:00.

forum.outdoor.org.pl

Jak dojechać z Krakowa do Korbielowa?
« dnia: Kwiecień 12, 2017, 17:17:49 »

Offline hoobert

Odp: Jak dojechać z Krakowa do Korbielowa?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2017, 19:09:13 »
Polecam stronę e-podroznik.pl. Całkiem sporo połączeń tam jest. Z dworca autobusowego w Krakowie o 7:15 w soboty (bądź tylko tą, którą sprawdziłem - 22 kwietnia) jedzie autobus do Korbielowa, na miejscu jest o 9:51.

Offline MaciekZ

« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2017, 20:16:12 »
Dziękuję kolegom, sprawdzę te propozycje, natomiast dla mnie najbardziej miarodajne jest to co na stronie MDA Kraków. I tam takich połączeń nie znalazłem, no chyba że źle szukałem...
Mam za sobą - niestety - sporo "rozczarowań komunikacyjnych". Ostatnio, tzn. 1 kwietnia nie było czym po 19:30 zabrać się z Nowego Targu do Krakowa (poza pociągiem). Pomimo kilku autobusów w rozkładzie :(

Edit:
Sprawdziłem i rzeczywiście - 22 kwietnia jest ten autobus o 7:15. Możliwe że wcześniej sprawdzałem 15 kwietnia, a nie zorientowałem się że to Wielka Sobota i rozkład jest inny. Jeszcze nie wiem kiedy pojadę ale spróbuję dopasować się do odpowiednich sobót ;)
Jeszcze raz dzięki! :)

Offline hoobert

« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2017, 20:21:41 »
Z ciekawości sprawdziłem i na stronie MDA - musiałeś coś źle kliknąć w takim razie, bo połączenie znalazłem od razu, pokrywa się z informacjami podanymi wcześniej :)

A co do autobusów w rozkładzie, nawet w zeszłą sobotę stałem MDA w Krk, na ekranie jak byk napisany mój autobus, godzina jego odjazdu minęła, mój autobus zniknął z rozkładu i tyle go widzieli :( Także nawet jak coś jest w rozkładzie, to niekoniecznie przyjeżdża :/

edit: jednak sam sobie poradziłeś, także pierwszej części wiadomości nie musisz czytać :)

Offline MaciekZ

« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2017, 20:28:35 »
Tak, mój błąd. Wydawało mi się że nie ma bezpośredniego połączenia i byłem ciekaw czy macie jakiś patent na sprawny dojazd z przesiadkami :)