Autor Wątek: [Plecaki średnie] Osprey v Gregory  (Przeczytany 5865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mirecc

[Plecaki średnie] Osprey v Gregory
« dnia: Luty 26, 2017, 22:22:49 »
Witam.
Mam dylemat.
Jestem przed zakupem plecaka, moimi faworytami są Osprey Kestrel 38 i Gregory Paragon 38.
O ile na temat Ospreya można przeczytać sporo opini o tyle na temat Gregorego już nie.
Plecak ma być używany do kilkutygodniowego przemieszczania się ze spiworem i samopompą, bez kuchni, jedzenia, szpeju i zimowych rzecz.
Jego zadanie to być jak najbardziej funkcjonalnym w przemierzaniu Wietnamu i Kambodży.
Oczywiście taki jest główny cel zakupu.
:-)

Wysłane z mojego K3Note przy użyciu Tapatalka

« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2017, 22:33:59 wysłana przez mirecc »

forum.outdoor.org.pl

[Plecaki średnie] Osprey v Gregory
« dnia: Luty 26, 2017, 22:22:49 »

Offline mirecc

Odp: [Plecaki średnie] Osprey v Gregory
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2017, 16:14:10 »
Dzięki za liczne odpowiedzi i porównania.
Wybór padł na Kestrela a decydująca okazała się...
cena.

Wysłane z mojego Lenovo K50-T5 przy użyciu Tapatalka

Offline brad

« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2017, 22:57:59 »
Hej mirecc, to szkoda, że nie kupiłeś Gregory'ego. Miałem nadzieję, że będziesz pierwszy i napiszesz jakąś reckę [emoji12].
A tak na poważnie, to gratuluję zakupu i niech Ci Kestrel służy!

Offline mirecc

« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2017, 08:52:10 »
Kręci mnie strasznie ten Gregory i pewnie kiedyś go kupię!
Jednak Kestrela wyrwałem o połowę taniej.
:-)

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Offline Misiek_86

« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2017, 20:50:30 »
Posiadam osprey kestrel 48 jak i osprey stratos 26, do tego gregory amber 34 (jakoś nie dostrzegłem, że to damski :D, ale nie jest źle, za pewne sprzedam go, w ogóle, jeszcze w terenie nie był, tylko brak metek) Postaram się w najbliższym czasie porobić jakieś porównania gregory i osprey

Offline misiak76

« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2017, 15:17:25 »
Posiadam osprey kestrel 48 jak i osprey stratos 26, do tego gregory amber 34 (jakoś nie dostrzegłem, że to damski :D, ale nie jest źle, za pewne sprzedam go, w ogóle, jeszcze w terenie nie był, tylko brak metek) Postaram się w najbliższym czasie porobić jakieś porównania gregory i osprey
A mógłbyś wrzucić zdjęcie wypełnionych tych 3 plecaków z Amber po środku. Osprey plecaki znam ale Gregory mnie ciekawi ;)
Jeszcze jedno pytanie, ponoć Amber ma odczepianą kieszeń na bukłak, która może być małym plecakiem. Sprawdzałeś może?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2017, 16:02:41 wysłana przez misiak76 »

Offline Misiek_86

« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2017, 10:27:01 »
misiak76: Jutro porobię fotki i sprawdzę jak wygląda sytuacja z Amber

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2017, 10:27:01 »

Offline Misiek_86

« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2017, 07:52:55 »
misiak76: sorki, aktualnie nie jestem w stanie zrobić fotki, leżę w szpitalu operacja obojczyka

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Offline misiak76

« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2017, 08:22:46 »
Nie ma sprawy, powracaj szybko do zdrowia :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline Misiek_86

« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2017, 11:09:14 »
misiak76: Dziś porobię fotki i później zostaną wrzucone :)

Offline czterooka

« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2019, 15:52:44 »
Pozwolę sobie pociągnąć wątek, na wypadek gdyby ktoś rozważał zakup. Mam dwa plecaki Gregory, szukając dużego wora, mierzyłam też Ospreye, ale cena (wyprzedaż w SP) zadecydowała o kupnie Gregora (Wander 70); potem, już trochę w ciemno nabyłam Amber 34, który stał się moim podstawowym plecakiem.

Bukłaka (ani małego plecaczka) nie ma, ale ma kieszeń, w której takowy można trzymać. Laptok też się tam zmieści.
System nośny jak dla mnie bardzo fajny, ale to już kwestia indywidualna. Niewysokim dziewczynom o kobiecej budowie polecam. Wygodnie reguluje się pas biodrowy.
Pojemność: spakowałam się na 10 dni (ale bez karimaty i śpiwora); innym razem zmieściłam rzeczy na 4-dniowe biwakowanie: śpiwór (syntetyk), TaR Ridgerest, ciuchy, żarcie i menażka. Siateczkowe kieszenie z boku i kieszeń w klapie całkiem pojemne, za to pętle na czekany/kije słabe (może w nowszym modelu jest to jakoś lepiej przemyślane) - wolałabym porządną sznurkogumę jak w Deuterze. Pokrowiec przemókł po trzech dniach chodzenia w ciągłym deszczu - myślę, że miał prawo.
Waga ok. 1,3 kg (mierzyłam, nie zapisałam co do grama, ale była bliska deklarowanej przez producenta), więc czterech liter nie urywa, pewnie dałoby się znaleźć coś lżejszego. Za jakiś czas postaram się też zmierzyć pojemność.

Zeszłoroczny model wygląda gorzej, ale mój - z roku 2017 bodajże - ma śliczniusi morski kolor, co bardzo przydaje się przy odbieraniu bagażu na lotnisku.
W maju zabieram go na kolejną włóczęgę i po niej zapewne napiszę jakąś dłuższą recenzję.

Offline rosowka

« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2019, 12:58:01 »
Ja ostatnio zakupiłem Gregory Baltoro 75, model z 2018 roku. Nowy, jeszcze nie używany, ale kilka uwag na szybko, odnosząc się do kilku plecaków Osprey, które mam i które testowałem w sklepie.

1. Jakość wykonania, użyte materiały - podobne jak w Ospreyach. Solidne, sprawiają wrażenie dobrych jakościowo, wszystko ładnie spasowane
2. Suwaki bardzo dobrej jakości
3. Wiele ciekawych uchwytów i patentów na mocowanie kijków, akcesoriów, itp. Fajne wykończenia typu stopery na linkach aby zapas nie latał na wietrze, itp. Dużo jest takich drobnych, pomysłowych rozwiązań.
4. W dużych plecakach gregory dodaje zamiast miejsca na bukłak - osobny plecaczek, który pełni rolę kieszeni na bukłak jak się go podwiesi w środku plecaka. Jest naprawdę fajny. Coś podobnego sprzedaje Osprey osobno za ponad 100 zł :)
Tutaj zdjęcie z netu: https://www.google.com/search?q=gregory+sidekick+pack&rlz=1C1GCEU_plPL819PL819&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjKvvHSwqTgAhXpl4sKHXvuBLYQ_AUIDigB&biw=1920&bih=938
5. Plecy plecaka od środka bez tego lekkiego plecako/buklaka nie są niczym wykończone więc mało estetycznie to wygląda.
6. Oddzielenie górnej i dolnej komory to kawałek materiału i 4 paski. Strasznie biedne i prowizoryczne. Coś czuje szybko się urwie.
7. Kapitalny rozkład kieszeni - na górze w klapie, przednie. W ospreyach zawsze te kieszenie idą do środka i zabierają miejsce głównej komorze. Tutaj idą na zewnątrz więc powiekszają objętość, a nie ją zabierają.
8. Świetny dostęp do środka plecaka od przodu - otwiera się szeroko i dostęp jest do ok. 60-70% zawartości plecaka.
9. Gregory jest dosyć niski i obszerny, ale nadal zgrabny. Szeroki po prostu. Osprey mają coś czego nie lubie - są wąskie i wysokie.
10. Kieszenie na pasie biodrowym - moglby ich nie być i pewnie je kiedyś odetne. Są tak małe, że np. Samsung S7 nie wchodzi - po minucie ugniatania go upchne ale ciezko zapiąć zamek. Więc te kieszonki są wogole niepraktyczne. Nic tam nie wejdzie poza chusteczkami, może buffem czy pomadką jak ktoś używa. Mały aparat, komórka, mapa - zapomnij.
11. Sam pas biodrowy jest wygodny ale dosyc sztywny. Przy chodzeniu nie ma to znaczenia, ale przy przechowywaniu duze - nie mogę pasa ścisnać i zwiazac ciasno aby mało zajmowal w szafie. Jest na tyle gruby i sztywny ze trudno go zagiąć do środka.
12. Pas biodrowy i szelki/ramiona są odpinane. Szelki łatwo ale pas biodrowy trudno - dużo rzepów, itd.

Tyle po krótkich doświadczeniach na sucho. Generalnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością, patentami na przechowywanie bagażu, wygodą.