Autor Wątek: Materac, mata dla motocyklisty.  (Przeczytany 9150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sieku

Odp: Materac, mata dla motocyklisty.
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 14, 2017, 09:33:55 »
Pewnie są podszyte jakąś folią NRC czy innym "ekranem cieplnym".
Może pokusiłby się któryś z was o małą recenzje? Rzeczywiste wymiary, pare zdjęć i filmik pod tytułem "tajemniczy szelest" ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 14, 2017, 09:33:55 »

Offline grendel

« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 14, 2017, 12:27:56 »
Folia (albo cóś  ;D) może też jest w środku ale w JR Gear przede wszystkim są widoczne paski białego, jakby mięsistego, elastycznego materiału ułożone wzdłuż komór i przyklejone od wewnątrz do ich górnej warstwy. To prawdopodobnie izolacja Primaloft.

Ja swoje dwa egzemplarze po negocjacjach dostałem od majfrienda po małym rabacie ale... dotarły do mnie bez detalicznego opakowania, bez zestawów naprawczych i w jednym egzemplarzu od samego początku w kilku komorach te paski były częściowo odklejone. Podejrzewam, że wysłał mi sztuki wcześniej reklamowane. Po sezonie użytkowania w drugim egzemplarzu również w kilku miejscach ta izolacja nieznacznie się odkleiła. Dawno temu walczyłem z majfriendem i prowadziłem nawet korespondencję z producentem, który określił opisane objawy jako wady i wskazał, że materace nadają się do wymiany. Okoliczności uniemożliwiły mi ten manewr i nadal bujam się z tym, co dostałem.

Ogólnie jednak muszę stwierdzić, że komfort (zarówno cieplny jak i samego leżenia) mimo tych mankamentów jest nadal dobry. Z tym, że nie spałem na tym materacu zimą - zahaczyłem jedynie kilka przymrozków do myślę -5°C i było bez uwag. Mam też takie przemyślenie, że materac nie lubi wysokich temperatur i ekspozycji na słońce. Być może właśnie to spowodowało odklejanie się izolacji w drugim egzemplarzu.

Offline Rychu

« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 14, 2017, 12:53:11 »
Można prosić o zdjęcie spakowanego materaca w porównaniu np z butelka
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

Offline grendel

« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 14, 2017, 15:37:19 »
Proszę bardzo. Zielona butelka ma pojemność 1litr. Reszta - wiadomo ;D.

Offline bartwer

« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 14, 2017, 20:09:51 »
A zagłuszy chrapanie, współlokatorów namiotu lub sąsiadów obok ? :)
Dość  czasochłonne jest spuszczanie powietrza, chyba bawi dłużej od dmuchania. Na szczęście nie trzeba się jakoś specjalnie starać bo pokrowiec jest można powiedzieć duży. Jeśli by się tak naprawdę postarać i byłby mniejszy worek to może by było śmiało ze średnicy zejść z ok 2 cm.
Moja wersja: Prostokąt XL

« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2017, 20:33:40 wysłana przez bartwer »