Autor Wątek: Materac, mata dla motocyklisty.  (Przeczytany 9179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bartwer

Materac, mata dla motocyklisty.
« dnia: Styczeń 29, 2017, 18:17:37 »
Szukam jakiejś maty, samo-pompy, materaca na podróże motocyklowe. Potrzebowałbym czegoś 2 sezonowego bo ogólnie jeździmy tylko >5*C, ale że jestem zmarźlakiem i nigdy  nie wiadomo gdzie wylądujemy skłaniałbym się do czegoś 3 sezonowego ale bez przesady z termiką. Poniżej 0*C nigdy nas nie zastało. Wiadomo cena gra dużą role. Przejrzałem sporo testów i opisów i najbardziej spodobał mi się Pacific Outdor Ether 6, kiedyś był tani ale teraz nigdzie nie można tego dostać. Chwilkę poleżałem na kumpla Neo Air All Season - bajka ale cena dla mnie kosmos.
Co potrzebuje, a co jest dla mnie nie ważne :
- mogę dmuchać nie przeszkadza mi to
- waga nie istotna ja tego nie nosze tylko motor ciągnie
- rozmiar ma znaczenie czym mniejsze tym lepiej, dużo rzeczy trza zabrać na motocykl, a miejsce ograniczone
- komfortem bym nie pogardził bo mam dość nieprzespanych nocy na karimatach
- termika jak pisałem 2 sezony z przejściem w 3 (zmarźlak)
- szerokośc fajnie by była 60 cm ale to się gryzie z rozmiarem pakunku
Może ma ktoś jakąś używką bo wybredny nie jestem ;) Jak coś, proszę o kontakt. Rozglądam się również za śpiworem puchowym, ale to napisze tam gdzie powinienem.

forum.outdoor.org.pl

Materac, mata dla motocyklisty.
« dnia: Styczeń 29, 2017, 18:17:37 »

Offline Elwood

Odp: Materac, mata dla motocyklisty.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2017, 19:34:55 »
Ile możesz wydać?
Świat jest do dupy, ale życie jest cudem.
Opisanie świata moje

Offline bartwer

« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2017, 20:12:04 »
Ile możesz wydać?
To zależy czy warto do czegoś dołożyć. Ale myślę że max 300 zł

Offline grendel

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2017, 20:54:24 »
Za 64 USD ocieplony Primaloftem materac, który waży 640 g a po nadmuchaniu ma grubość 9 cm. Złożony zajmuje niewiele miejsca, ponieważ składa się wzdłuż na trzy części. Mam takie dwa,  używane jak dotąd przez dwa sezony. Materiał trochę szeleszczący, spód pokryty jakby warstwą alu, w komorach widoczne paski Primaloftu. W jednym z materacy na materiale przy zakończeniu zaworu powstała jakaś dziurka, muszę ją zakleić. Poza tym bez uwag.

Producent podaje R=5.0. Nie mam możliwości tego sprawdzić ale moje jestestwo określa ten wyrób jako wygodę i ciepło. Do tej pory używany i sprawdzony do min. temperatury zewnętrznej ok. 3~5°C. Do nadmuchiwania używam dry baga 25L tej samej firmy (JR Gear). 4-5 nabrań i wciśnięć powietrza i materac pełen.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2017, 21:07:00 wysłana przez grendel »

Offline bartwer

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2017, 21:24:16 »
Ooo tej nie widziałem. Podoba mi się. Gruba, jest wersja duża, mała po spakowaniu. Cena w normie. Dzięki bardzo za podpowiedź

Offline misiak76

« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2017, 21:11:32 »
A ten dry bag jest w zestawie czy kupowany osobno?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline bartwer

« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2017, 16:50:17 »
Mój materac już leci, płynie czy tam idzie ;)

Trzeba dopłacić ;) Są ogłoszenie wraz z bagiem.

A ja mam pytanko co do kleju. Napisane jest że nie wysyłają kleju (przez przepisy coś tam, coś tam). W razie "W" jaki klej zabrać (kupić) żeby czasami nie spać gołą dupą na glebie ;) Coś tam czytałem o polipropylenowych czy tam zwykłym butaprenie, ale ten akurat długo schnie. Zwykły dętkowy i łatka dętkowa się nada ? Bo to i tak mam na wyposażeniu motocykla. Jakiś specjalnych łatek i klejów za 30-40 zł nie będę kupować ;)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2017, 16:50:17 »

Offline sieku

« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2017, 19:03:01 »
Zrób dziurę i spróbuj załatać to się dowiesz :P
Niektóre łatki do dętek to nawet dętek nie chcą kleić. Ja rozumiem, że chcesz oszczędzić i kasę i miejsce zabierając jeden klej. Tylko czy przy materacu za 60$, wydatek 30 zł na dedykowany zestaw naprawczy tak bardzo przegina pałę?
https://www.decathlon.pl/zestaw-do-naprawy-maty-samop-id_8035606.html?gclid=CIexi9mNi9ICFUbPsgodPfsCPw

Swojej samopompy nie musiałem jeszcze łatać i nie nosze żadnego kleju czy łatek. Dbam o nią (przechowuje rozłożoną, na dzień w ciepłym namiocie odkręcam zawór i przede wszystkim nie kładę byle gdzie) i liczę na szczęście. Nie unikniesz tak jednak wad fabrycznych więc (choć pewnie to oczywiste) przed wyjazdem polecam Ci nie tylko nadmuchać ją na próbę w domu, co się na niej powiercić i przespać.

Edit. Jak już doleci to razem z grendelem moglibyście się zebrać na jakaś porządną recenzje  ;)

Offline bartwer

« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2017, 00:11:32 »
Nie to że jestem chciwy, ale czasami ludzie znajdą proste i tańsze sposoby to po co przepłacać.
Pierwszy test będzie koło maja ;) Obiecuje skrobnę trzy słówka.

Offline grendel

« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2017, 00:30:48 »
A ten dry bag jest w zestawie czy kupowany osobno?
Osobno. Ja brałem od tego majfrienda dry bag 25 l - pompka. Wtedy krzyczał 16.50 USD.

Offline misiak76

« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2017, 12:29:51 »
Za Tara trzeba zapłacić 750 zł i waży 430 g za tego Chińczyka razem z workiem trzeba wyłożyć 50% wartości Tara o ile z cłem lub VATem się nie dowalą no i waży 600g + 125g worek. I mam wielki dylemat ;)

Offline bartwer

« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2017, 12:45:45 »
Mi na wadze nie zależało to szarpnąłem się na XL. A co mi tak będę spał jak król ;)

Offline misiak76

« Odpowiedź #12 dnia: Luty 13, 2017, 14:20:53 »
Jak dojdzie to daj znać czy doliczyli Tobie nasi jakieś dodatkowe koszta.

Offline grendel

« Odpowiedź #13 dnia: Luty 13, 2017, 16:27:30 »
Za Tara trzeba zapłacić 750 zł i waży 430 g za tego Chińczyka razem z workiem trzeba wyłożyć 50% wartości Tara o ile z cłem lub VATem się nie dowalą no i waży 600g + 125g worek. I mam wielki dylemat ;)

Dwa TaR-y Prolite Plus wyhaczyłem bodaj w ubr. roku z Deca za 249 zł/szt. To była promocja z promocji, bo on "wisi" niemal cały czas na stronie www Deca w promo cenie za 299 zł. Materace JR Gear 5.0 z Ali też brałem dwa. Plus ten dry bag 25l. Przesyłka szła na Pomorze Zachodnie i obyło się bez dodatkowych opłat.

Ale jak ktoś podlega pod WER Zabrze, to duża szansa, że może być inaczej. Poza tym jest 500+ w toku, możliwe, że już wszystkie WERy w kraju mają co najmniej ustne polecenie by zbierać daninę, gdzie tylko i od czego się da...  ;D.

Co do komfortu - bez porównania... 9 cm grubości Chińczyka jest nie do pobicia. Minus to fakt, że jest śliski i "jeździ" po podłodze namiotu oraz dość głośno szeleści.

Offline bartwer

« Odpowiedź #14 dnia: Luty 13, 2017, 20:02:52 »
TAR też szeleści.
A jak by dla dodatkowego komfortu i bezpieczeństwa brał w namiot na podłogowe koc piknikowy ? Koledzy motocykliści tak robili całkiem fajna sprawa no i przy ognisku nie siedzieli na dupie tylko na kocyku ;) Niestety to kolejny nie mały bagaż i przyciężkawy, ale myślałem żeby sobie kupić taki 210x150 i przeciąć na pół, obszyć i zabierać ze sobą. Ależ znowu jak w całym namiocie rozłoży się taki kocyk jest przytulnie jak w domu, no i raczej sememu w namiocie nigdy się nie śpi ;)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Luty 13, 2017, 20:02:52 »

Offline misiak76

« Odpowiedź #15 dnia: Luty 14, 2017, 15:19:10 »
To już lżejszy jest tyvek i on na całym świecie króluje jako podkład pod materace, maty, namioty i nawet na nim można siedzieć. Gorzej z jego zakupem.

Offline grendel

« Odpowiedź #16 dnia: Luty 15, 2017, 01:51:09 »
Sporo Jankesów "odorujących"  przechodzi z Tyvek na jeszcze lżejszy polycryo. Za oceanem to bardzo popularny materiał (folia), stosowany jako izolacja termiczna do starych okien. Do nabycia w każdym, nawet podrzędnym sklepie budowlanym. Do nas można zapodać przez Amazon.

Tutaj recenzja i kilka fotek https://backpackinglight.com/forums/topic/59450/page/2/#comments

Offline petelicki

« Odpowiedź #17 dnia: Luty 16, 2017, 02:05:29 »
Co do klejenia materacy to idealnie sie sprawdza "Klej szewski". Jest to klej poliuretanowy i świetnie kleje materace dmuchane- juz 3 dziury nim zakleilem i wszystkie trzymają ;-) Do kupienia za grosze <10 zł.
"Kto nie maszeruje ten ginie."

Offline bartwer

« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 11, 2017, 10:42:39 »
No i przyszła. Kliknięte 6.02, wysłane 08.02,paczka w domu 03.03.
Na razie wyciągnięta z opakowania, nadmuchana. Pierwsze wrażenia i uwagi:
- nadmuchanie pyskiem to jest moment, ale jednak trochę męczące aż się we łbie zakręciło
- materiał w dotyku chyba jest grubszy od Thermaresta Neo Air  All Season
- materiał przy dotknięciu wydaje się zimny, ale jak przytrzymamy chwilkę jest wrażenie delikatnego "ciepła", "grzania" nie wiem jak to określić
- dobrze że dołożyłem do większego rozmiaru - coś pięknego leży się wygodnie, można się wiercić itp, można śmiało położyć ręce za głowę
- wentyl (zawór) wg mnie jest głupio umieszczony bo na stronie zewnętrznej, a nie schowany gdzieś z boku
- na podłodze z racji grubości bardzo wygodny

Offline sieku

« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 11, 2017, 15:11:56 »
A jakie wrażenia akustyczne? Szeleści?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Offline bartwer

« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 11, 2017, 22:30:04 »
A jakie wrażenia akustyczne? Szeleści?

Na dywanie raczej nie.

Offline grendel

« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 12, 2017, 19:31:30 »
Szeleści, skrzypi czy jak tam zwał. Przekonasz się podczas snu  ;D. I jeździ po podłodze namiotu. Gdy rozbijesz namiot na niezbyt równym terenie to zaparkujesz na ściance albo... na sąsiadującym materacu.

Ale komfort grubości i izolacji chyba nie do pobicia. Ja mam dwie sztuki z "normalnie" umieszczonym zaworem - w lewym rogu. Ale wcześniej upewniłem się o możliwość nabycia takiej u majfrienda.

Offline sieku

« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 12, 2017, 22:23:32 »
grendel masz może porównanie z TARem NeoAir? Macałem TARa na kolosach w piątek i byłem w szoku, że szeleści to aż do tego stopnia :o Jakby wnętrze wypełnili paczkami po chipsach ;D

Offline grendel

« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 13, 2017, 01:27:57 »
Z Neo nie - mam z TaR Prolite rodem z Decathlonu. Ten akurat TaR jest cichy/cichszy no ale inna budowa, bo w środku gąbka. Co do materaca JR Gear to określenie "chipsy w środku" jest dosyć trafne. Dla lekkiego złagodzenia dźwięk ten można określić jako chipsy ale... już dość znacznie pokruszone. Po tygodniu-dwóch wyprawy człek się przyzwyczaja ;D.

Offline misiak76

« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 14, 2017, 09:03:30 »
Jest jeden plus takiego szelestu czy to TaRa czy JR Gear. W lesie nie podejdzie dzika zwierzyna ze względu na hałas ;) No chyba, że będzie głodna i to my będziemy głównym posiłkiem ;D