Autor Wątek: MSR hubba by ali  (Przeczytany 1574 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline indepentent

MSR hubba by ali
« dnia: Listopad 07, 2016, 04:39:55 »

Offline Snajk

• Hopsasa.

Odp: MSR hubba by ali
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2016, 18:02:35 »
Cześć,

Podłączę się do tematu z małym, błahym pytaniem. Czy te namioty co pokazałeś da się rozstawić na sucho w czasie deszczu?
Bo z recenzji Yatzka wiem, że namioty Naturahike Cloud Upy mają dodatkową podłogę która to umożliwia.
Bo przeglądając te i podobne konstrukcje to znalazłem tylko jeden namiot ze stelażem zewnętrznym -  FN Tordis I.
Czy tylko kiepsko szukałem?

Pozdrawiam,
Snajk
www.1plecak.pl - mój blog trochę podróżniczy

Offline Yatzek

Odp: MSR hubba by ali
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2016, 19:02:25 »
Właściwie to sporo namiotów z wewnętrznym stelażem da się na sucho rozstawić w deszczu. Trzeba tylko narzucić od razu tropik na wyjętą sypialnię i rozkładać ją pod tropikiem jak pod plandeką. Nie jest to wygodne, a gdy do tego wieje wiatr, to w komplecie z deszczem marna rozrywka. Wtedy też trzeba od razu przynajmniej jedną, ale lepiej dwoma szpilkami przytwierdzić od nawietrznej sypialnie i zamocować z tej strony tropik.

Akurat pogoda jest z tych najgorszych, bo temperatura okołozerowa i wilgoć nieprzyjemna, bo może bym zrobił filmik instruktażowy. Ale chyba nietrudno to sobie wyobrazić.
Oczywiście dodatkowa podłoga ułatwia takie rozstawianie, ale praktyka i wprawa też procentują.

Ja osobiście preferuję namioty ze stelażem zewnętrznym, ale te są coraz rzadziej spotykane. Zwłaszcza w grupie budżetowej.

Namioty Naturehike CloudUP I i II są już w zasadzie poprawnie zweryfikowane. Z tym drugim kolega maszeruje przez Nową Zelandię i po kilku zlewach i konkretnej wichurze, nadal daje same pozytywy.
Nie wiem jak inne chińskie marki, bo jeden dobry producent nie czyni wiosny. Tu już trzeba wypowiadać sie na podstawie doświadczeń kogoś wiarygodnego.
Wędrówką życie jest człowieka...