Autor Wątek: Norka wojsk specjalnych - PROBLEM Z WILGOCIĄ  (Przeczytany 3141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tafel1993

Norka wojsk specjalnych - PROBLEM Z WILGOCIĄ
« dnia: Październik 04, 2016, 08:30:20 »
Siemka. Szukam rozwiązania mojego problemu. Posiadam norkę wojsk specjalnych ( taki tunelowy, jednoosobowy namiot) i mam problem z wilgocią. Bardzo często wewnątrz norki zbiera się wilgoć (zwłaszcza podczas deszczu), co negatywnie wpływa na mój spiwór puchowy, który ciągnie każdą wilgoć. Macie jakieś patenty lub pomysły?

forum.outdoor.org.pl

Norka wojsk specjalnych - PROBLEM Z WILGOCIĄ
« dnia: Październik 04, 2016, 08:30:20 »

Offline wojtek656

Odp: Norka wojsk specjalnych - PROBLEM Z WILGOCIĄ
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2016, 08:47:49 »
No...nie spać w norce tylko w normalnym namiocie, w warunkach gdy jest duża wilgotność. 

Offline sieku

« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2016, 08:51:09 »
Ta woda nie pochodzi z deszczu a z kondensacji. Problemem jest brak wentylacji wewnątrz "norki". Ten sam problem dotyczy wszystkich płacht biwakowych i namiotów jednopowłokowych. Nic nie poradzisz...
Albo się z tym godzisz i suszysz śpiwór co rano na słońcu, albo przesiadasz się na tarpa lub cokolwiek z wentylacją.

Offline tafel1993

« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2016, 09:14:43 »
Problem w tym, że potrzebuję szybko się rozbić i zwinąć. Waga i objętość równięż ma dla mnie duże znaczenie. Norka nadaje się idealnie, tylko ta wilgoć.......

Offline tafel1993

« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2016, 11:45:18 »
To, że winna temu jest kondensacja pary wodnej, to ja wiem. Problem w tym, że wymianna sprzętu średnio wchodzi w grę- kasa. Może znacid fajny sposób na ochronę spiwora puchowego przed wilgocią. Nie wiem, może płachty biwakowe, pokrowce, worki itd.

Offline dave

« Odpowiedź #5 dnia: Październik 04, 2016, 11:48:49 »
Roberts wytwarza takie osłony. Pisał o nich ramol swego czasu w tym temacie: http://www.forum.outdoor.org.pl/spiwory-puchowe/(spiwory)-spiwory-puchowe-(komfort-do-ok-25)/175/

Offline Shwarc

« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2016, 16:27:00 »
Zwykła płachta na śpiwór, żadna nowość. W dodatnich temp. śpiwór i tak zawilgnie od naszego potu wydzielanego przez skórę. By totalnie wyelminować problem trzeba by zastosować na sobie VB oraz taką płachtę jednocześnie. To zatrzyma wszelaki dopływ wody do śpiwora, zarówno od środka jak i od zewnątrz.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2016, 16:27:00 »