Autor Wątek: Gorce - miejsce wypadowe  (Przeczytany 1857 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jkopf

Gorce - miejsce wypadowe
« dnia: Czerwiec 10, 2016, 14:25:41 »
Witam wszystkich!

Z żonką wybieramy się w Gorce. Nie byliśmy tam nigdy i nie wiemy za bardzo, która miejscowość byłaby dobrym miejscem wypadowym. Tym razem nie chcemy z plecakami pchać się na górę w schroniska, bo jestem krótko po operacji i większy wysiłek jest niewskazany. Stąd chcemy uderzać na szlak z dołu. Czy ktoś z Was mógłby polecić jakąś miejscowość (lub nawet konkretny nocleg), z której można robić 10-15 km pętelki i z której ewentualnie łatwo tez podjechać w Pieniny? Wydaje nam się, że Ochotnica będzie ok, ale może macie coś lepszego w zanadrzu.

Dziękuję za każdą pomoc i pozdrawiam!

Offline Pagan

Odp: Gorce - miejsce wypadowe
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2016, 14:35:43 »
Nie pisałeś nic o kasce ale jeśli Ochotnica to ja mogę polecić

http://www.eholiday.pl/noclegi-xx9205.html

niedawno byłem z rodzinką, bardzo milutkie miejsce, ostatnia miejscówka pod lasem - dalej już tylko szlak na Lubań.

A pod inne szlaki zgaduję że podjedziecie autkiem...
z kompa

Offline Yatzek

« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2016, 17:26:10 »
Idąc Głównym Szlakiem Beskidzkim, jeden z noclegów wypadł mi u państwa Chrobaków w Studzionkach - http://www.studzionki.pl/
Trafiłem tam przed deszczem, więc zaszalałem i spałem w środku. Świetna domowa atmosfera, niesamowita gościnność, dojazd możliwy, ale ruchu lokalnego nie ma, więc spokój jak w raju. No i przepiękne widoki na Tatry i Pieniny oraz sporo ścieżek do przejścia.
Jedynie trzeba się wcześniej zapowiedzieć, bo miejsce przyciąga rodziny od lat, więc nie zawsze jest wolne miejsce.
Tę miejscówkę zdecydowanie polecam.
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline Jkopf

« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2016, 18:17:36 »
Przedział cenowy... powiedzmy, że 60 zł/os za nocleg czyli 120 zł/2 os za nocleg.

Nie mamy dzieci. Jesteśmy przyzwyczajeni do spartańskich warunków na szlaku. Nie potrzebujemy wygód, byle się umyć, wyspać i móc coś zjeść (lub chociaż mieć miejsce na odpalenie turystycznego palnika). Lubimy wstawać skoro świt i przeć do góry. Z reguły śpimy w schroniskach lub u jakichś pozytywnych gospodarzy ;)

Offline MaciekZ

« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2016, 22:09:07 »
Mała uwaga - Gorce to Beskidy Zachodnie...  :)

Offline berta2

« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 07, 2018, 20:54:31 »
w Gorcach jest pięknie o kazdej porze roku :)