Autor Wątek: [Buty wysokie] Dachstein Montafon EV  (Przeczytany 2300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline beep

[Buty wysokie] Dachstein Montafon EV
« dnia: Maj 26, 2016, 18:13:57 »
Siemano,

Wątek o firmie dachstein raczej umarł, więc podrzucam swoje wrażenia z użytkowania butów.

Po krótce o butach Dachstein Montafon EV:

Fotka nówki sztuki:

- Przeznaczenie trekkingowe
- Skóra licowa
- Membrana eVent
- Podeszwa vibram

Buty użytkowałem przez 4 lata bardzo intensywnie. Oprócz wyjazdów w góry, służyły mi przez 3 lata jako buty zimowe. Buty czuć na nogach (mówię tu o ciężarze), ale są bardzo solidne. stopa leży bardzo pewnie i stabilnie w bucie. Dla porównania, w moich Tecnicach Vortex GTX niby wszystko gra, ale po prostu but nie jest już tak idealnie spasowany jak w dachsteinach.
Mimo kilku wypraw w  deszczu (zdarzało się że padało calutki dzień) buty mi nigdy nie przemokły. Po ponad 2 latach skóra zaczęła namakać w najbardziej narażonym na zgięcia miejscu, jednak chciałbym zwrócić uwagę, że moja wiedza o pielęgnacji/impregnacji obuwia w tamtym czasie była zerowa więc buciki było mocno zaniedbywane (mimo namakania skóry, wilgoć nie dostała się do środka). Tak jak pisałem w wątku o firmie, laczki są nadal w sporadycznym użyciu (to będzie ich piąty rok) - ofiarowałem je swojemu Tacie i jest z nich póki co zadowolony. W tatrach również go nie zawiodły (ostatni wyjazd w zeszłym roku jesienią).

Kolejnym elementem, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył jest podeszwa. Nigdy nie sprawdzałem jaki to dokładnie rodzaj vibramu, ale muszę przyznać, że trzyma się bardzo dobrze (na fotce można zobaczyć jak wygląda bieżnik po tak długim czasie). Jedynym mankamentem jaki zauważyłem jest to, że po ok 3 latach chodzenia, jeden but wyrobił się z tyłu ponad kostką i powstało zmarszczenie wewnętrznego materiału, który po 3 dniach nieustannej wędrówki obciera achillesa. Nie wiem czy jest to kwestia personalna, ale mój tata na taki problem nie narzeka.

Podsumowanie:

Buty swoje wysłużyły i z czystym sumieniem mogę je polecić. Nigdy nie przemokły a komfort użytkowania (poza wagą) jest bardzo dobry.

Wady:
-Waga
-Design (mi się zbytnio nie podobały :P, ale nie to jest najważniejsze)

Zalety:
- Wygoda
- Niezawodność
- Skóra licowa
- Nieprzemakalność

Fotki poniżej :

« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2016, 14:30:13 wysłana przez andy »

forum.outdoor.org.pl

[Buty wysokie] Dachstein Montafon EV
« dnia: Maj 26, 2016, 18:13:57 »