Autor Wątek: [Plecaki duże] Loap Kayuk 60+10 aka Pollux  (Przeczytany 2569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline beep

[Plecaki duże] Loap Kayuk 60+10 aka Pollux
« dnia: Maj 16, 2016, 19:49:01 »
Witam wszystkich.

Posiadam razem z dziewczyną plecak Loap Kayuk 60+10 od prawie 2 lat i pomyślałem że podzielę się wrażeniami z użytkowania.

Plecak odbył ze mną ok. 8 wypraw w góry i sporo zwykłych podróży jako pakowna torba. Użytkowanie dziewczyny podobne (kilka wypraw mniej). Znalazłem w sieci (np. na ngt) że zdarzały się przypadki, że plecaki pruły się w różnych miejscach. Nie wiem czy to po prostu szczęście, czy to że kupowałem plecak bezpośrednio w Czechach, ale ani mi, ani mojej dziewczynie nic się nie pruło. Plecaki nie pokazały przez ten czas żadnych defektów. Chciałbym też zaznaczyć, że w Czechach cena za jeden plecak wyszła 145 zł i w takiej cenie będę rozważał jego opłacalność. Ponadto szybkie rozeznanie na allegro wykazało, że prawdopodobnie plecak jest teraz sprzedawany pod nazwą Pollux za ok 210 zł. Nie wiem czy są jakieś znaczące zmiany, z wyglądu to ten sam plecak.

Moje spostrzeżenia:

ZALETY:
-CENA!
-Dosyć dobre wykonanie plecaka (jak na tą cenę oczywiście)
-Całkiem znośne zamki i nie najgorsze troki (nie zdarzyło mi się żeby mi się coś wypięło bądź poluzowało samoistnie)
-Dostęp do głównej komory od góry i od spodu z możliwością oddzielenia spodu jako osobnej komory
-Chowane boczne kieszenie dające dodatkowe 10L
-Pętle do mocowania czekana

WADY:
-Brak pokrowca przeciwdeszczowego
-boczne kieszonki na butelki (te siateczkowe) są dosyć ciasne - jak kupi się za szeroką butelkę wody to wciskanie jej będzie męczarnią
-Oprócz góry i dołu nie ma dostępu do komory głównej
-System nośny mógłby być wygodniejszy/miększy
-Na górze i na dole plecaka (na pokrywie i pod spodem) są paski które są regulowane, ale bardzo ciężko odpinane (trzeba pasek przecisnąć p rzez szlufki) i jest to mało praktyczne - troki byłyby znacznie bardziej użyteczne. (klamry widać na zdjęciach)
-Klapa mogła by być trochę lepiej regulowana - przy maksymalnym nabiciu komina nie do końca go pokrywa, ale nie przeszkadza to specjalnie (widać na zdjęciach)

Podsumowując, za tę cenę myślę, że był to udany zakup, chociaż powiem szczerze, nie za bardzo mam porównanie do innych produktów z tej półki cenowej. Najbardziej chyba z czasem dawał się we znaki twardy system nośny. Przy ciężkim plecaku ramiona zaczynają boleć dosyć szybko, a pas biodrowy i poducha na lędźwiach jest mało wygodna.

Czy poleciłbym plecak innym użytkownikom? Za cenę 145 zł tak. Za ok 200 chyba wolałbym dozbierać do czegoś lepszego lub zgarnąć jakąś używkę, ale muszę powiedzieć, że mimo jego wad, plecak nigdy nie odmówił mi posłuszeństwa, mimo iż nie raz był zapakowany do pełna.

Kieszonki na butelki (niby jest regulacja, ale nawet przy pełnym luzie kieszeń jest bardzo ciasna.)

Widok z boku. Widoczny zamek pod którym ukryta jest dodatkowa zewnętrzna kieszeń.

System nośny (dziura mojej produkcji :P)

Wyciąganie bocznej kieszeni.

Boczna kieszeń.

Kieszenie w klapie plecaka.

Denerwujące paski zamiast których mogłyby być klamry. Kolejno nad klapą i pod spodem plecaka.

Zdjęcia z wyjazdów.

forum.outdoor.org.pl

[Plecaki duże] Loap Kayuk 60+10 aka Pollux
« dnia: Maj 16, 2016, 19:49:01 »