Autor Wątek: [Buty wysokie] Meindl Super Perfekt  (Przeczytany 54102 razy)

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

Odp: [Buty wysokie] Meindl Super Perfekt
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 05, 2018, 07:13:02 »
Nie ma butów całkowicie nieprzemakalnych oprócz gumofilców ;)

Przy odpowiedniej konserwacji, spisują się nadal b.dobrze. Kiedy przemokły? Ano najgorsze co moim zdaniem istnieje, to wczesno wiosenny śnieg, miejscami jeszcze zmrożony, a miejscami bardzo mokry. Parę godzin w tym i ta warstwa zmrożona tak wyszoruje buta, iż potem ten mokry śnieg wciska wodę do niego.
No i jak w ulewie naleje ci się od góry  ;D Wtedy jest lipa, bo but schnie parę dni!

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 05, 2018, 07:13:02 »

Offline mikel

« Odpowiedź #151 dnia: Lipiec 06, 2019, 10:44:13 »
Miałem przyjemność poużywać troszkę Super Perfekt.
Parę wniosków:
-ze skórą nie dzieje się nic nadzwyczajnego w kontakcie ze skałą, korzeniem, kamieniem itp. Normalne ślady, na pewno mniejsze niż na licówce.
Wodnikowe odpadanie skóry płatami jak dla mnie to ewidentnie efekt zaniedbania butów. Skóra nie była pielęgnowana, swoje odleżały i zrobiła po prostu kaput. Nie ma co tego przypadku przenosić na buty nowe
-klasa twardości D jest jak dla mnie dyskusyjna. But pracuje, zgina się i jest to podobne do C. Po pełnym rozchodzeniu powinny być podobne i to bardzo do Perfektów. Różnica w twardości jak dla mnie wynika z samej skóry, jednak jucht w Super Perfekt to twarda sztuka.
-ładne to trzewiki, na żywo wyglądają jeszcze lepiej

Co do zwykłych Perfektów. Na rynku wtórnym co jakiś czas pojawiają się "śmierdzące" sztuki. Krzywy napis MEINDL, 2 górne haki zamiast 3, skóra też mi wygląda bardziej nubukowo. Trzeba uważać, bo można wyjść kiepsko na takiej okazji- zarzuciłem fotkę jednej pary Meindlowi, dostałem odpowiedź, że nigdy nie produkowali wersji z 2 hakami górnymi i jeśli ktoś sam nie przerobił, to jest to podróbka ;D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2019, 11:00:57 wysłana przez mikel »
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

Offline dave

« Odpowiedź #152 dnia: Lipiec 08, 2019, 18:41:48 »
Aż się nie chce wierzyć, że nawet buty o takiej konstrukcji są podrabiane. Popyt (czyli i ew. zyski) na nie pewnie znikomy...

Jak sądzisz, w górach typu Sudety/Beskidy da się w nich chodzić, czy na dłuższą metę za twarde jednak?

Offline mikel

« Odpowiedź #153 dnia: Lipiec 08, 2019, 21:56:05 »
O dziwo nie jeden raz się na takie podróbki natknąłem, zawsze mi coś nie pasowało. Krzywy napis, cholewka pod innym kątem zakończona, mniej haków, skóra wyglądająca jak nubuk... Tym razem zdecydowałem się zaczerpnąć wiedzy u źródła.

Super Perfekt? Trudno mi jednoznacznie powiedzieć. Na dłuższą metę też nie pomogę. Niestety odpuściłem but- nie był idealnie "na moje kopyto", a bałem się, że skóra tej twardości się tak idealnie nie ułoży.
Na pewno dużo zależy od wagi i bagażu, ja jednak masę łączną z plecaczkiem posiadam słuszną :)
Jak nie Super Perfekt, pozostaje Perfekt

kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

Offline menel

• działkowicz z szafą na plecach

« Odpowiedź #154 dnia: Lipiec 08, 2019, 22:02:50 »
Co do zwykłych Perfektów. Na rynku wtórnym co jakiś czas pojawiają się "śmierdzące" sztuki. Krzywy napis MEINDL, 2 górne haki zamiast 3, skóra też mi wygląda bardziej nubukowo. Trzeba uważać, bo można wyjść kiepsko na takiej okazji- zarzuciłem fotkę jednej pary Meindlowi, dostałem odpowiedź, że nigdy nie produkowali wersji z 2 hakami górnymi i jeśli ktoś sam nie przerobił, to jest to podróbka ;D

Kiedyś na NPM - ie  była  "rozmowa" o podróbie Meindl Perfekt. Mam nawet tę aukcję. Koleś, który usiłował sprzedać lacza jest z Wro. Zapodałem do niego celem oglądu sprawy i przymiarki. But porażka, koło Meindl-a nawet nie leżał. Wszystko było do dupy, dosłownie wszystko. Waga buta, niczym tenisówki bez sznurówki. Unikajcie tego sprzedawcy:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/meindl-perfekt-mfs-43-scarpa-lowa-hanwag-dachstein-i5731624905.html#thumb/4

"Jak się człowiek umyje, to czar i blask od niego bije"

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

« Odpowiedź #155 dnia: Lipiec 12, 2019, 07:34:35 »
Witajcie.

Co do moich S.Perfektów, fakt, niech to będzie przykład, co się może stać z zaniedbanym butem. Lico zeszło, mocno je zaimpregnowałem, używam do roboty i jest git. Oprócz tego, że podeszwa odpada. Tak samo jak odpadała w Perfektach (była wymiana w Hanzel - na razie parę lat i trzyma ok).

Jeśli chodzi o podróbki, myślałem, że to niemożliwe, że się po prostu nie opłaca czegoś takiego podrabiać. Więc jestem w szoku!

Jak sądzisz, w górach typu Sudety/Beskidy da się w nich chodzić, czy na dłuższą metę za twarde jednak?

Ja tam chodzę w nich wszędzie. Nawet tańczyłem w nich na imprezach  ;D
Jednak, jestem inny, bo od lat chodzę w wysokich, ciężkich butach i mam słabo wyrobiony staw skokowy. Mam salewy podejściówki i... nie umiem w nich chodzić, prawie skręcił bym w nich kostkę jak ubrałem na dwudniowe wyjście z cięższym plecakiem. Ot jestem skazany na wysokiego, dobrze trzymającego nogę buta. A taki Perfekt, naprawdę wiele wybacza (jak ktoś chodzi koślawo jak ja ;) ). Jak ktoś umie chodzić w niskim bucie, jak nie krzaczorujesz gdzieś poza szlakiem, nie idziesz w złej pogodzie lub po ulewach, to taki pancerniak nie jest po prostu potrzebny i trzeba umieć docenić lekkość niskiego buta.

Offline menel

• działkowicz z szafą na plecach

« Odpowiedź #156 dnia: Lipiec 12, 2019, 13:37:41 »
Wodnik, chyba nie mnie cytujesz.  ;)
"Jak się człowiek umyje, to czar i blask od niego bije"

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #156 dnia: Lipiec 12, 2019, 13:37:41 »

Offline dave

« Odpowiedź #157 dnia: Lipiec 13, 2019, 18:44:57 »
Dzięki Panowie. ;)

mam słabo wyrobiony staw skokowy. Mam salewy podejściówki i... nie umiem w nich chodzić, prawie skręcił bym w nich kostkę jak ubrałem na dwudniowe wyjście z cięższym plecakiem. Ot jestem skazany na wysokiego, dobrze trzymającego nogę buta.

Mam tak samo, niskie i miękkie buty mogę założyć co najwyżej do 20l plecaczka. Chodząc z cięższym bagażem, sztywniejsze obuwie robią mi dobrze.