Autor Wątek: [buty wysokie] Scarpa Kinesis Pro  (Przeczytany 6070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tadek

[buty wysokie] Scarpa Kinesis Pro
« dnia: Październik 31, 2015, 13:46:05 »
Nikt do tej pory nie założył wątku na temat tych butów a widać po szafach (a pewnie nie wszystkie są aktualne), że trochę osób w nich chadza. Piszę o wersji bez GTX (Gore texu) Dlatego nie dopytując w prywatnych wiadomościach zapytowuję tu:

O kilka słów o tych butach proszę - komfort, trwałość, warunki użytkowania, nieprzemakalność i zastosowana impregnacja skóry... jak w zimie? jak w lecie? jak na piargach, skałach itd. trze czy gniecie? nie wiem jak nakłonić do napisania ładnej recenzji - może "poproszę" wystarczy ?

Proszę   ;)
Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

forum.outdoor.org.pl

[buty wysokie] Scarpa Kinesis Pro
« dnia: Październik 31, 2015, 13:46:05 »

Offline Shwarc

Odp: [buty wysokie] Scarpa Kinesis Pro
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2015, 17:17:03 »
Nie mam, ale technologicznie but fajnie wykonany i z pewnością zachowa się jak każdy na licowej i z cielakiem w środkul. Ja mam ostatnio jednak uraz do takich kamaszy. Po pierwsze to notorycznie odklejające się otoki, po drugie kruszejące pianki PP w podeszwie. No nie wiem, ale teraz się boję tych wynalazków i jak skóra to już wolę but szyty.

Offline Tadek

« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2015, 09:07:49 »
Zanim ktoś uprzejmy napisze o Kinesisach powiedz szerzej co masz na myśli mówiąc but szyty. Dobre podbicie tematu dla właścicieli Kinesisow 😊  jak nikt nic to moze ja w przyszlosci.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2015, 11:27:05 »
But szyty:
http://hunt-fish.eu/pl/p/ORTLER-BUTY-TREKKINGOWE-MEINDL/83
Chodzi mi o brak tych pianek Poliuretanowych zmiękczających chodzenie. W tych przykładowych Ortlerach masz identyczną technologię, skóra licowa, wewnątrz cielak, ale podeszwa z trudno ścieralnej gumy pozbawiona dodatku tej zasranej pianki. Minusem jest brak ochrony gumowej czubów, ale to tylko tyle.

Pije tak do tego Poliuretanu, bo w moich starych Meindlach muszę wymienić właśnie podeszwę z tego powodu. Cholewa dobra, nawet bieżnik jeszcze by trochę wytrzymał, ale pianka kruszeje i na 99% odpadnie przy następnym wyjeździe. A wymień teraz podeszwę za 100zł, Hanzel woła 200, Meindl czy Redpoint 300zł. Pozostaje jedynie szewc, i całe szczęście.
Wiesz, mówię ci to z praktycznego punktu widzenia, bo wiem, że kupujesz te buty za ciężkie pieniądze by chodziły z tobą kilka ładnych lat, najlepiej z 10. Ale okazuje się niestety, że można się zdziwić bardzo i początkowe zachwyty przeradzają się w udrękę.
Poszukaj na NGT, ludzie mieli już problemy z tymi piankami w butach i to w dość nowych butach. Przyczyną jest tlen z powietrza, one się utleniają i proces ten może się ujawnić już po 5/6 latach. Generalnie dziadostwo jak mnie się pytasz.

Offline Tadek

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2015, 15:38:07 »
Skoro piszemy o podeszwach to od razu proszę admina o przeniesienie wątku do działu technologie itp. NP. Podeszwy z piankowe i nie lub cos w tym stylu.

Jeśli but mi 5-6lat posłuży to będzie git😊  zastanawiam się jednak jak wykruszenie pianki wewnątrz może wpłynąć na odpadnięcie podeszwy. musiałbym to na zdjęciu zobaczyć bo nie mogę sobie tego zwizualizować. Wydaje mi się, ze pianka schowana jest wewnątrz podeszwy i nawet jak się zużyje to podeszwa sie nie rozpadnie... Jak piszę- musiałbym oblukać.
Są buty szyte które posiadają też i taką podeszwę - Zamberlan Tofane NW GT RR

Offline Shwarc

« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2015, 16:37:30 »
http://ngt.pl/forum/files/upload/1188-171-1.jpgByte:
http://ngt.pl/forum/files/upload/1188-171-2.jpg

To przypadek Garmontów, ale i w Meindlach i w wielu innych butach coś takiego się trafia. Te Garmonty miały 10 lat ale wiekszosć przelezały w pudełku. Lipa straszna i nie ma się co zasłaniać, że but na 5 lat bo to jakaś bzdura. Taki kamasz powinien wytrzymać 10 lat jak nic.

Offline Tadek

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2015, 19:12:53 »
W pupiszcze! :o

To faktycznie daje do myślenia... Z drugiej strony - but mniej pancerny ale bardziej komfortowy, z trzeciej strony dobre wkładki mega potrafią podnieść komfort. Chyba będę się musiał kierować komfortem podczas przymierzania różnych modeli bo wiedza bywa bolesna.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2015, 19:12:53 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 01, 2015, 19:25:51 »
No dokładnie, dobre wkładki załatwiają sprawę. Ja niemal od razu wymieniłem w Perfektach wkładki na te z Vakumów i chodzi się świetnie, a są przecież jeszcze inne, żelowe itp. Ale jak poprawić trwałość? Buty za 900zł, a sypią się jak bambosze z marketu za 50. Wszystko OK, jeśli zajedziemy buty w 4 czy 5 lat, ale nie każdy chodzi po górach 3/4 miesiące w roku i nie każdego na tak częste wymiany stać. Najczęściej jest tak, że żyłujemy się na te jedyne i oczekujemy, by trwały dłużej, dłużej niż 5 lat. A tu taka niespodzianka ze strony producenta.
Też o tym nie myślałem, aż do dziś i co, wywalić dobry but? Wywalić nie dla tego, że się zużył, ale dla tego iż sypie się ze starości. Tragedia moim zdaniem.
Ale też bez przesady, absolutnie nie namawiam cie byś zmienił zdanie co do modelu, bo to moim zdaniem bardzo fajny but. Tak po prostu zauważam wady tych wszystkich wynalazków w butach górskich i warto, by o tym głośno mówić.

Żeby nie było, że tylko Garmonty:
http://img.photobucket.com/albums/v513/smokeeter/meindl1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v513/smokeeter/meindl3.jpg
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTupVz86LDh0DLL4Ab6vPVpnAaWG9x0tcbu4p_tIoCA3NVDRjIL
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2015, 19:47:05 wysłana przez Shwarc »

Offline dude

« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2015, 21:56:21 »
Swoją parę mam jakieś 2 lata.
Póki co nie zaobserwowałem żadnych oznak zwiastujących problemy z podeszwą jak na załączonych wyżej obrazkach.
Komfort: Pomijając sztywność podeszwy, buty są wygodne jak kapcie. Na początku było ciasnawo (szeroka stopa) ale już po pierwszym wypadzie w góry ładnie się ułożyły (nie taki gumowy otok straszny jak go malują). Nic nie gniecie, nie uciska.
Warunki użytkowania: Zima (z overbootami berghausa), wiosna, lato (IMO overkill ale da się;), jesień. Nie należę do osób, które chuchają i dmuchają na sprzęt. Buty nie są oszczędzane ani specjalnie pielęgnowane. Przez dwa lata raz gruntownie wyczyszczone i potraktowane crazy oilem. Normalnie tylko przecierane żeby syfu nie roznosić.
Nieprzemakalność: Nie udało mi się ich przemoczyć ale też nie były wystawiane na jakieś ekstremalne warunki (ostatni weekend pracowały w śniegu bez overbootów z racji świetnej pogody: zmokły ale nie przemokły).
Jak na piargach, skałach itd.: Podeszwa na tyle gruba i sztywna że stopie żadne kamule nie groźne ale z drugiej strony brak mi trochę czucia skały.
Inne:
  • Oryginalne sznurówki poszły się kochać po drugim wyjeździe.
  • Buty mają sprytny system klinowania sznurówek w wyższych półprzelotkach co bardzo usprawnia sznurowanie na ścisk.
  • Waga jednego buta sprawdzana na wadze kuchennej: 984g (dla rozmiaru 44)
  • Żadnych wytarć w wyściółce, żadnych przetartych/wyłażących/puszczających nici, otok trzyma się jak przyspawany.
  • We wszystkich sklepach internetowych piszą o pancerniku z licowej skóry. Pancerny ten but jest, nie da się ukryć ale na ulotce scarpy, która była przy butach rodzaj skóry był zaliczony do grupy nubuków. Gdzieś już ją posiałem więc nie podam dokładnej nazwy. Nie znam się, może jakiś spec po fotkach rozpozna.
Buty po ostatnim weekendzie bez upiększania:

Pozdrawiam

Offline Marcin_78

« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 25, 2015, 21:24:18 »
Hej! Mam te buty około roku i kilkanaście wypadów - niektórych imo całkiem hardcorowych ;)
- kupiłem je "na zimę" więc mierzyłem na bardzo grubą skarpetę - w lecie z cienką skarpetą są zbyt luźne;
- nie zauważyłem na razie degradacji pianki - o czym wspomniał Shwarz;
- impregnuję je w zimie Mink Oilem i nic nie przemaka;
- sznurówki na razie dają radę, nie mogę się przyczepić;
- otok nie odkleja się;
- lewy but w lecie, gdy zakładam cienką skarpetę obciera niemiłosiernie. prawemu nic nie dolega, może mam asymetryczne stopy;
- wyściółka wew. wygląda całkiem dobrze, brak widocznych przetarć;
- może mam nieprzyzwyczajone stopy ale po 25 - 35km mam na podeszwach straszne odciski, nie mogę potem chodzić po domu bez papci ;) może wymiana wkładek by pomogła.
- nie mam porównania do innych butów z podobnej półki cenowej ale te trzymają się granitu całkiem dobrze

Offline Shwarc

« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 26, 2015, 09:44:20 »
- nie zauważyłem na razie degradacji pianki - o czym wspomniał Shwarz
Bo to muszą upłynąć lata (3/5/7/9?). Jest to problem dla tych, co nie zużyją butów całkowicie w tym czasie czyli np. jeżdżących w góry 2x w roku na 10 dni.