Autor Wątek: [Namioty jednoosobowe] Jaki?  (Przeczytany 48510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiak76

Odp: [Namioty jednoosobowe] Jaki?
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 16, 2017, 18:32:05 »
W decathlon masz kijki na sztuki kupowane lub też z Ali jakieś tanie. Ewentualnie jakaś wędka rozkładana.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 16, 2017, 18:32:05 »

« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 26, 2017, 08:01:25 »
Cześć,
mam jedynkę z Ali - Axeman. Jest to wersja "zimowa", tzn. ilość siatki w sypialni jest mocno ograniczona, jedynie przy otworach wentylacyjnych (2 szt.). Namiot rozstawia się na 2 kijach trekkingowych. Na jednym od bidy też by pewnie stał. Dla mnie jest to świetny namiot na warunki beskidzkie. Kilka deszczy dzielnie przetrwał. W środku jest miejsce idealnie na mnie (mata TAR) oraz plecak 45l. Waży ok 1100g. W przedsionku mieszczę buty, gary, klapki. Potencjalnym ryzykiem może być fakt, że sypialnia łączy się z tropikiem jedynie na czubku, przez związanie. Dwa otwory wentylacyjne robią fajny przewiew namiotu. W zimniejsze noce można ich nie naciągać odciągami, wtedy są "zamknięte". Albo ja się nie znam albo on potrzebuje 16 śledzi to pełnego rozstawienia. Tak też używam. Kiedy kupowałem to był kolor pomarańczowy i ciemny niebieski. Teraz widzę doszedł wreszcie zielony. Podczas przejścia Małego Szlaku Beskidzkiego sprawdził się idealnie.  Na jednym zdjęciu porównanie do namiotu CloudUp.

linki:
https://www.aliexpress.com/item/Axeman-3-seasons-1-person-2-layer-silicon-coating-ultralight-Pyramid-camping-tent/32322899033.html
https://www.aliexpress.com/item/Axeman-ultralight-1-person-2-layer-4-seasons-Pyramid-camping-with-silicon-coating/32289641691.html

Offline Snajk

• Hopsasa.

« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 26, 2017, 10:02:14 »
Cześć!

Czy podana przez Ciebie waga 1100g dotyczy samego materiału czy też całego zestawu łącznie z 16 śledziami?

Pozdrawiam,
Snajk
www.1plecak.pl - mój blog trochę podróżniczy

« Odpowiedź #128 dnia: Maj 04, 2017, 21:31:18 »
Cześć!

Czy podana przez Ciebie waga 1100g dotyczy samego materiału czy też całego zestawu łącznie z 16 śledziami?

Pozdrawiam,
Snajk
zważyłem teraz i wychodzi 1060g z kompletem śledzi alu, tropikiem, sypialnią, linkami i pokrowcem, tzn. pełny zestaw. Przepraszam za późną odpowiedź.

porównanie do namiotu Naturehike CloudUP 2
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2017, 21:46:14 wysłana przez michalmateusz »

Offline Snajk

• Hopsasa.

« Odpowiedź #129 dnia: Maj 05, 2017, 15:53:59 »
Cześć!

Dzięki za odpowiedź. A zapytam się jak z miejscem w środku. Np osoba na zdjęciu ile ma wzrostu?

Pozdrawiam!
Snajk
www.1plecak.pl - mój blog trochę podróżniczy

« Odpowiedź #130 dnia: Maj 08, 2017, 06:48:40 »
Wzrost 182cm. Zostaje luzu ledwo kilka cm. Plecak nad głowę nie wejdzie. Obok mnie wchodzi zato plecak 45l na styk. Miejsca jest mało, kiblować cały dzień jeszcze nie miałem okazji. Usiąść można, przebrać się też da radę.

Offline Jorguś

« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 10, 2019, 21:24:45 »
Czy ktoś miał styczność z namiotem Waude Lizard Gul 1, lub z jakimiś innymi wyrobami tej firmy 

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 10, 2019, 21:24:45 »

Offline mikel

« Odpowiedź #132 dnia: Lipiec 11, 2019, 11:21:30 »
Szukając swojego czasu info o lizardzie, natknąłem się na parę negatywnych opinii o GUL- materiał jest na tyle delikatny, że potrafią zdarzyć się uszkodzenia w codziennym użytkowaniu. Na pewno kojarzę sytuację, z przebiciem rękawa przez stelaż podczas rozbiajania/zwijania namiotu.
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

Offline Jorguś

« Odpowiedź #133 dnia: Lipiec 12, 2019, 19:51:52 »
Cytat: mikel  Na pewno kojarzę sytuację, z przebiciem rękawa przez stelaż podczas rozbiajania/zwijania namiotu.[/quote

Też widziałem taką fotkę z wystającym stelażem z rękawa

Offline Jorguś

« Odpowiedź #134 dnia: Lipiec 18, 2019, 17:15:02 »
Namiot Waude Lizard GUL 1 zamówiłem w magazynie wysyłkowym i dostałem go po czterech dniach. Rozstawiłem go na trzech sklejkach o wymiarach 1,2 x 2 m, na wkrętach zamiast dołączonych szpilkach drucianych o długości niecałych 20 cm. Na tych szpilkach da się rozstawić namiot w terenie o twardej zbitej ziemi lub glinie, nie będzie to możliwe na piasku czy leśnym mchu, ale to tylko moje zdanie. Środkowy maszt także nie będzie w stanie utrzymać się na jednym odciągu z podobnej długości trójkątowym śledziem o identycznej długości co szpilki, trzymał się za to pięknie w wywierconym otworze w sklejce. W środku bardzo ciasno i nisko, mam tylko 172 cm i nie byłem w stanie usiąść w namiocie pod środkowym masztem. Ściany boczne oddalone od tropiku około 10 cm i się z nim nigdzie nie stykały po włożeniu do środka napompowanego materaca Fjorda Nansena o szerokości 60 cm, dzięki temu podłoga sypialni poszła do dołu i naprężyła ściany boczne. Zostaje trochę miejsca za głową w wyższej części namiotu aby położyć niewielki plecak w środku, mój Osprey Kestrel 28 musiał jednak leżeć płasko w poprzek bo na stojąco się nie mieścił podnosząc dach sypialni do góry. Waga 690 g zgadza się, lecz bez drucianych szpilek i trzech dołączonych pokrowców na namiot, szpilki i maszty. Od biedy była by możliwość rozbić go na sucho w deszczu ale z trudem przy tej wysokości. Odciąg głównego masztu można przywiązywać do jakiegoś kamienia lub drzewa i ile takie będzie w pobliżu.
Namiot nie spełnił moich oczekiwań i dzisiaj odesłałem go do nadawcy, następny do testów przyjedzie w przyszłym tygodniu. Tym razem postawiłem na MSR Carbon Reflex 1

Offline mikel

« Odpowiedź #135 dnia: Lipiec 19, 2019, 10:29:38 »
Fajnie, że skrobnąłeś pierwsze wrażenia. Informacji w polskich internetach właściwie o tym namiocie nie ma
to dostrzegam palec boży

Offline menel

• działkowicz z szafą na plecach

« Odpowiedź #136 dnia: Lipiec 25, 2019, 09:48:51 »
Wydaje mi się, że sensownych jedynek obecnie nie ma. Większość producentów idzie "na wagę", a jak wiadomo niska waga musi się odbić na komforcie użytkowania. Co z tego, że waga namiotu oscyluje w okolicy 800g skoro nic w nim normalnie nie można zrobić. Mój namiot dobija do 10 lat i kolejny zakup to będzie namiot 2-osobowy, bo takich jedynek już się nie produkuje. Bacznie przyglądam się MSR-owi, ZOIC 2.
"Jak się człowiek umyje, to czar i blask od niego bije"

Offline mikel

« Odpowiedź #137 dnia: Lipiec 26, 2019, 16:02:55 »
No nie.... to są na tym świecie osoby, którym przeszkadza 205cm długości sypialni i 90cm wysokości? ;D

Tak z ciekawości, czemu nie podobna konstrukcja z zewnętrznym stelażem? Chociaż mam świadomość, że na rodzimym rynku to bida z dostępnością...
to dostrzegam palec boży

Offline menel

• działkowicz z szafą na plecach

« Odpowiedź #138 dnia: Lipiec 26, 2019, 20:55:27 »
No nie.... to są na tym świecie osoby, którym przeszkadza 205cm długości sypialni i 90cm wysokości? ;D

mikel, długość sypialni 205 cm jest dla mnie niezadowalająca.
"Jak się człowiek umyje, to czar i blask od niego bije"

Online michun

« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 29, 2019, 18:40:10 »
MSR Hubba NX. Bardzo wygodny, wysoki, mądrze zrobiony namiot. Dla mnie bomba. Przy wzroście 1.72  dla mnie full komfort. Podłoga długa na 216 cm a wysokość narasta od ziemi prawie momentalnie aż do 91 cm. I jeszcze na dodatek jest przedsionek. Wszystko w wadze 1300.
"A droga wiedzie w przód i w przód
 Skąd się zaczęła , tuż za progiem..."

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 29, 2019, 18:40:10 »