Autor Wątek: [Namioty jednoosobowe] Jaki?  (Przeczytany 41037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiak76

Odp: [Namioty jednoosobowe] Jaki?
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 16, 2017, 18:32:05 »
W decathlon masz kijki na sztuki kupowane lub też z Ali jakieś tanie. Ewentualnie jakaś wędka rozkładana.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 26, 2017, 08:01:25 »
Cześć,
mam jedynkę z Ali - Axeman. Jest to wersja "zimowa", tzn. ilość siatki w sypialni jest mocno ograniczona, jedynie przy otworach wentylacyjnych (2 szt.). Namiot rozstawia się na 2 kijach trekkingowych. Na jednym od bidy też by pewnie stał. Dla mnie jest to świetny namiot na warunki beskidzkie. Kilka deszczy dzielnie przetrwał. W środku jest miejsce idealnie na mnie (mata TAR) oraz plecak 45l. Waży ok 1100g. W przedsionku mieszczę buty, gary, klapki. Potencjalnym ryzykiem może być fakt, że sypialnia łączy się z tropikiem jedynie na czubku, przez związanie. Dwa otwory wentylacyjne robią fajny przewiew namiotu. W zimniejsze noce można ich nie naciągać odciągami, wtedy są "zamknięte". Albo ja się nie znam albo on potrzebuje 16 śledzi to pełnego rozstawienia. Tak też używam. Kiedy kupowałem to był kolor pomarańczowy i ciemny niebieski. Teraz widzę doszedł wreszcie zielony. Podczas przejścia Małego Szlaku Beskidzkiego sprawdził się idealnie.  Na jednym zdjęciu porównanie do namiotu CloudUp.

linki:
https://www.aliexpress.com/item/Axeman-3-seasons-1-person-2-layer-silicon-coating-ultralight-Pyramid-camping-tent/32322899033.html
https://www.aliexpress.com/item/Axeman-ultralight-1-person-2-layer-4-seasons-Pyramid-camping-with-silicon-coating/32289641691.html

Offline Snajk

• Hopsasa.

« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 26, 2017, 10:02:14 »
Cześć!

Czy podana przez Ciebie waga 1100g dotyczy samego materiału czy też całego zestawu łącznie z 16 śledziami?

Pozdrawiam,
Snajk
www.1plecak.pl - mój blog trochę podróżniczy

« Odpowiedź #128 dnia: Maj 04, 2017, 21:31:18 »
Cześć!

Czy podana przez Ciebie waga 1100g dotyczy samego materiału czy też całego zestawu łącznie z 16 śledziami?

Pozdrawiam,
Snajk
zważyłem teraz i wychodzi 1060g z kompletem śledzi alu, tropikiem, sypialnią, linkami i pokrowcem, tzn. pełny zestaw. Przepraszam za późną odpowiedź.

porównanie do namiotu Naturehike CloudUP 2
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2017, 21:46:14 wysłana przez michalmateusz »

Offline Snajk

• Hopsasa.

« Odpowiedź #129 dnia: Maj 05, 2017, 15:53:59 »
Cześć!

Dzięki za odpowiedź. A zapytam się jak z miejscem w środku. Np osoba na zdjęciu ile ma wzrostu?

Pozdrawiam!
Snajk
www.1plecak.pl - mój blog trochę podróżniczy

« Odpowiedź #130 dnia: Maj 08, 2017, 06:48:40 »
Wzrost 182cm. Zostaje luzu ledwo kilka cm. Plecak nad głowę nie wejdzie. Obok mnie wchodzi zato plecak 45l na styk. Miejsca jest mało, kiblować cały dzień jeszcze nie miałem okazji. Usiąść można, przebrać się też da radę.