Autor Wątek: Hiszapania [Caminito del Rey]  (Przeczytany 3012 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cygnus

• Cygnus

Hiszapania [Caminito del Rey]
« dnia: Kwiecień 20, 2015, 11:02:47 »
Mieliśmy ochotę spróbować szczęścia na odrestaurowanej Caminito del Rey, ale z uwagi na silny wiatr strażnicy nie wpuszczali na trasę w dniu kiedy mieliśmy to zaplanowane :(  Tak więc obeszliśmy się smakiem.
Wejścia mimo, że darmowe przez pierwsze 6 mc-y wymagają rezerwacji a do końca czerwca, żadnych wolnych terminów :(

http://www.caminitodelrey.info/en/#1

pozdrawiam
Cygnus

forum.outdoor.org.pl

Hiszapania [Caminito del Rey]
« dnia: Kwiecień 20, 2015, 11:02:47 »

Offline sieku

Odp: Hiszapania [Caminito del Rey]
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2015, 14:07:25 »
Czy to jest jeszcze via ferrata? W sensie potrzebne są uprzęże, kaski itp. Ewentualnie czy są jakieś wypożyczalnie na miejscu?
Wybieramy się we wrześniu na Mulhacen i zastanawiałem się czy nie zahaczyć o tą atrakcję, ale trochę nie chce mi się tylko po to 2 tygodnie nosić szpeju.

Offline cygnus

• Cygnus

« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2015, 15:14:34 »
Po odrestaurowaniu to jest raczej widokowa scieżka spacerowa. W ramach rezerwacji dostajesz kask na wejściu i oddajesz przy wyjściu.
Jeśli znasz datę kiedy tam będziesz warto zarezerwować sobie wejściówkę. ( za darmo ) bez tego raczej nie wejdziesz, bo chętnych nie brakuje i musieli wprowadzić jakieś limity.
Miejsc na wrzesień w weekendy juz nie ma. tu masz link : https://reservas.caminitodelrey.info/
pozdrawiam
Cygnus

Offline sieku

« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2015, 21:29:19 »
Dobre info, dzięki.
Dokładny termin zależy od cen lotów do Malagi we wrześniu. Bez tego "dreszczyku emocji" traktuje to raczej jako dodatkową atrakcję więc najwyżej się nie uda, ale będę próbował.

Offline mumin777

• mumin

• powolutku az do skutku

« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2015, 10:29:20 »
bylem w maju...

powiedzialbym, ze teraz jesli masz ochote to mozesz nawet i z wozkiem to przejsc. Calkowicie bezpieczne, na wejsciu dostajesz kask. Nie potrzeba uprzezy. To co mozna zobaczyc na youtubie, to juz przeszlosc.

Mozna przejsc wawoz w jedna strone i wrocic autobusem, kursuje co godzine, albo wrocic pieszo, co wydaje mi sie lepsza opcja, bo w jedna strone mozna podziwiac, a z powrotem jest czas na zrobienei kilku zdjec. Na szlaku stoi kilku straznikow, oraz rozstawione sa kamery.

Rezerwuje sie online, na necie maja limit wejsc. Chocaiz mozna to obejsc, my kupilismy obiad w restauracji i dostalismy automatycznie wejsciowki na szlak. Obiad mozna zjesc pozniej.

parking przy stacji pociagow jest za darmo, jednak liczba miejsc jest tez ograniczona. Dlatego spokojnie z Malagi mozna pojechac pociagiem. Moze zrobie relacje z Andaluzji, to i dodam kilka info o Cominto del Ray.

Offline sieku

« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2015, 13:39:16 »
Czyli rozumiem, że bez rezerwacji na miejscu dostanie się wejściówkę (razem z obiadem)? Pamiętasz cenę może?
Relację pisz koniecznie! ;)

Offline mumin777

• mumin

• powolutku az do skutku

« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2015, 21:36:06 »
cena to chyba 25 EUR za osobę, ja uważam, że warte swojej ceny,
bo w tej cenie można zjeść naprawdę bardzo dobrej kuchni.

Ostrzegam przed zamawianiem wielu potraw, bo są przeogromne. Ja ze swoją stukilogramową posturą nie przejadłem dwudaniowego posiłku

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2015, 21:36:06 »

Offline mumin777

• mumin

• powolutku az do skutku

« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 30, 2015, 21:37:22 »
jeśli okaże się, że zrezygnowalibyście z Caminito del Rey, to polecam Alhambrę, ale wejście do pałaców nocą o 22-iej