Autor Wątek: [Podróże po całym świecie] Niesamowite miejsca na Ziemi  (Przeczytany 27821 razy)

Offline Szekla

Odp: [Podróże po całym świecie] Niesamowite miejsca na Ziemi
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 23, 2015, 19:26:31 »
Relacji nie będzie, to chociaż foto wrzucę - bo miejsce warte zobaczenia.
Albania - Góry Przeklęte

Łażę po górach by nabrać dystansu do spraw "nizinnych".

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 23, 2015, 19:26:31 »

Offline piterito

« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 24, 2015, 02:19:16 »
Tylko tyle?  Narobilas smaku. Zakladaj watek I wrzucaj wiecej Bo miejsce zaiste piekne I surowe.
https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=17575.msg274814#msg274814

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 24, 2015, 20:53:22 »
Koniecznie dawaj więcej! Myśleliśmy z ramolem żeby się tam wybrać, ostatecznie odłożyliśmy to na przyszłość, więc info bardzo się przyda. Jaki to miesiąc? Prognozy jak ostatnio sprawdzaliśmy wróżyły mnóstwo opadów i jednocześnie straszne upały, więc odpuściliśmy bez większego żalu. Jakiej mapy używałaś? Mam taką czerwoną, hiking and biking tour guide, na której w opisie praktycznie każdego szlaku piszą, że jest nie do przejścia bez sprzętu alpinistycznego. Ciekawa jestem co rozumieją pod tym pojęciem... Jak tam z wodą i oznakowaniem?

Offline Szekla

« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 24, 2015, 21:58:25 »
Ciężko opisać pod względem typowo turystycznym, bo wyjazd był offroadowy. Większość pagórów obserwowana przez okno. Na przestojach kilka treków, tudzież truchtów na luźno. Szlaki wydeptane przez kozy, reszta na azymut do szczytu. W górach ze stacjonowaniem byliśmy tylko w okolicach Teth i w Parku Narodowym Lure. Wioski górskie "czynne" tylko w sezonie, bo jeszcze w maju nie da się do nich dojechać. Mapy w głowie ludzi, którzy byli tam już nie pierwszy raz. W wodę i żarcie zaopatrywaliśmy się w większych miasteczkach po drodze. Wkładaliśmy browary do schłodzenia w górskich strumieniach - po wyjęciu puszki obklejone robalami... jak to zobaczyłam to pilnowałam się straaaaasznie, by woda inna niż z butelki nie trafiła do mojej paszczy. Byłam 24.07 - 09.08. padało raz. Upał 43 w cieniu. Plaza dla mnie nie do zniesienia. W górach przyjemnie.
OK... Skoro jest odzew, to max ilość informacji, które posiadłam organoleptycznie i kilka focisz przeleję na jakąś skromną relację - ale to w przyszłym tyg, bo chwilowo mam urwanie głowy.

Łażę po górach by nabrać dystansu do spraw "nizinnych".