Autor Wątek: Garmin Fenix 2 vs 3 vs Sunnto Ambit 3  (Przeczytany 8876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koper

Garmin Fenix 2 vs 3 vs Sunnto Ambit 3
« dnia: Marzec 15, 2015, 10:30:20 »
Witam Panow i Panie
Stoje przed zakupem zegarka. Niestety ma dosc spory dylemat ktory z nich wybrac. Zegarek potrzebuje do biegania, plywania, wspinaczki oraz do turystyki.

Szukajac informacji po internecie nie moge doszukac sie konkretow, dlatego pytam Was, jakie jest Wasze zdanie.

Pozdrawiam

forum.outdoor.org.pl

Garmin Fenix 2 vs 3 vs Sunnto Ambit 3
« dnia: Marzec 15, 2015, 10:30:20 »

Odp: Garmin Fenix 2 vs 3 vs Sunnto Ambit 3
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2015, 10:33:38 »
Wszystkie powyższe zegarki nadają się do wszystkich aktywności, jakie wymieniłeś. Czy masz jeszcze jakieś dodatkowe kryteria, które pozwoliłyby zawęzić wybór? (Fenix 3 wciąż nie dojechał do PL - czekam na info od dystrybutora bo też się przymierzam).
The road goes ever on and on...

Offline Koper

« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2015, 10:45:59 »
Mialem wczesniej Suunto Vector i bylem niezadowolony z niego bo byl strasznie baterio-zerny.

Powime szczerze ze jestem bardziej za kupne Fenixa 3 bo ma ladny wyglad oraz posiada to wszystko co potrzebuje.

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2015, 21:28:18 »
Sam przewertowałem mnóstwo materiałów w sieci (artykuły, instrukcje, filmiki z użytkowania, itp.) żeby dobrze zrozumieć czym różnią się urządzenia. Znalazłem kilka różnic, które sprawiły, że jednak wybrałbym garmina (mówię tu o fenix 3, jako następcy fenixa 2) a nie suunto. Suunto ma jedną małą przewagę podczas pomiaru pływania, a mianowicie jest w stanie mierzyć tętno w trakcie (garmin tego nie robi), ale pływanie nie jest moją domeną. Natomiast fenix razem z ich nowym pasem HRM-Run dostarcza informacji o kadencji podczas biegu, czasie kontaktu stopy z podłożem oraz wysokości, na jaką wybijasz się podczas każdego kroku. Te dane pozwalają ocenić rozwój techniki biegowej, co z kolei uważam za dosyć przydatne. Dodatkowo suunto nie ma jednej, dla mnie bardzo ważnej rzeczy - wibracji. Dla mnie osobiście to był "deal breaker" - zegarek może tylko pikać albo migać, kiedy ma dla użytkownika jakiś komunikat.

Natomiast jeśli chodzi o dokładności pomiarów GPS czy czas pracy na baterii to obydwa urządzenia prezentują podobny poziom - tak wynika z różnych testów, które wyczytałem.
The road goes ever on and on...

Offline GrYzLy

« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2015, 11:26:37 »
Z mojego doswiadczenia, jezeli ktos biega wg jakis bardziej wydumanych planow treningowych, np ma biec 10x100m + 5km truchtu + 5x400m to w sunnto nie udalo mi sie znalezc aplikacji ktora pomogla by wgrac tak zaplanowany trening do zegarka. Na platformie Garmina to swietnie dziala.

Pozdrawiam

Offline kuzon

"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Offline Koper

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2015, 11:51:57 »
Przeczytane, dzieki.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2015, 11:51:57 »

Offline Pablo666

« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2015, 14:07:11 »
Kurde, po pół roku z F1 (opisanym w testach na tym forum) trochę się boję tego produktu, samo to ze w 2 lata zrobili już 3 generację mówi, że dużo tam do zmieniania. Choć... wersja z branzoletą i wsadzić tam tą od Lethermana... zegarek do zabrania na koniec świata...
Całe życie z wariatami....

Offline Koper

« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2015, 08:51:42 »
Tez mam te same obawy, wydam 2000 zl i po dwoch latach pojdzie w kosz...

Offline Koper

« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 01, 2015, 22:02:58 »
Im wiecej czytam na garniaku tym wieksze obawy, z tego co pisza to jest do badziewie za 2k zl ;/

Offline grzelmat

« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 20, 2015, 11:41:24 »
co prawda mam sunnto ambit 2, ale niewiele się rożni od 3, głownie sposobem komunikacji

fakt właśnie że chciałem sobie kombinowany plan utworzyc w sensie trucht, sprint itd no i jest kiepsko

co do bateriożerności, hm różnie to bywa założone 30 dni bez aktywnosci gps i innych to tak trzyma,

jednakże jak jest gps co sekundę to bateria skończy sie w ciągu dnia bym rzekła

Offline ina

« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 20, 2015, 20:24:53 »
Mój biegowo sprzętowy guru powiedział mi przy moim podobnym dylemacie, że absolutnie tylko i wyłącznie garmin, a najlepiej to 910xt bo wygrywa baterią, łapaniem sygnału gps i ma czytelniejsze menu - tak w skrócie.
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline grzelmat

« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 21, 2015, 08:28:18 »
hm co do łapania gps jest okay, ale menu hm trzeba wiedzieć czego się szuka i co chce zrobić, bo inaczej to trzeba się naklikać..