Autor Wątek: [Karimaty] Karimata do siedzenia  (Przeczytany 7121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xemi

[Karimaty] Karimata do siedzenia
« dnia: Luty 03, 2015, 13:16:25 »
Cześć.

Poszukuję karimaty do siedzenia. Karimata ma służyć do siedzenia podczas odpoczynków czy przerw na jedzenie/picie.
Zależy mi na czymś tanim, ale w miarę wytrzymałym. Szukam czegoś na czym będzie można siąść w lecie w wilgotny dzień, jesienią gdy jest mokro i w zimie, kiedy karimatę będzie można położyć na przykład na kamieniu ze śniegiem.
Podsumowując karimata ma chronić przed wilgocią i zimnem podczas siedzenia.
Fundusze mam ograniczone, zatem nie szukam czegoś "firmowego", tylko czegoś budżetowego.
Znalazłem w internecie karimaty jak poniżej, co o nich sądzicie. Myślicie że spełnią moje oczekiwania. Ceny są takie że jak że jak coś się okaże niewypałem to po prostu się tego pozbędę, ale że nie spieszy mi się z zakupem, to chcę najpierw zaciągnąć opinie bardziej doświadczonych użytkowników.

http://www.wagabunda.eu/optimus-mata-do-siedzenia-seat-p-2213.html

http://www.wagabunda.eu/tatonka-mata-alu-sitzkissen-p-1805.html

Pozdrawiam:)

forum.outdoor.org.pl

[Karimaty] Karimata do siedzenia
« dnia: Luty 03, 2015, 13:16:25 »

Offline Ivan

Odp: [Karimaty] Karimata do siedzenia
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2015, 13:49:33 »
Problem, rzekłbym, wydumany. Ja po prostu kupiłem najtańszą karimatę (19 zł?) i ją pociąłem. Wyszły z niej poddupniki ("karrimaty do siedzenia") dla mnie, żony, siostry, usztywnienie do plecaka i izolacja do rur w piwnicy ;) Przecież każda mata nadaje się aby na niej usiąść. Nawet słaba - nie będziesz przecież siedział na niej godzinami. Zrób to sam, nie daj się marketingowi! :)

Offline kuzon

« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2015, 15:30:04 »
Nie spodziewałem się, że ktokolwiek robi specjalne karimaty do siedzenia.
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2015, 17:13:07 »
Nie spodziewałem się, że ktokolwiek robi specjalne karimaty do siedzenia.

Na pewno są samopompy do siedzenia - sam mam dwie ;)
The road goes ever on and on...

Offline mirecc

« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2015, 17:26:32 »
Widziałem kiedyś taką ekipę, która miała na sznurkach do plecaka przypięte swobodnie latające, prostokątne kawałki karimaty.
Zastanawiałem sie do czego to im służy.
Później na biwaku widziałem jak mieli te sznurki zawiązane do pasa z przodu, sznurek miedzy nogami a matę pod tyłkiem. Śmiesznie to wyglądało bo jak wstawali to te karimaty im wisiały na tych sznurkach a jak siadali to bez wzgledu na to gdzie, mata zawsze była gotowa do użytku. "Cyk" i gotowe.
[emoji6]

Offline Rychu

« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2015, 18:13:18 »
https://www.himountain.pl/sprzet/kategorie-sprzet/maty/karimata-ks-trekking-do-siedzenia-1281.html

Takie coś wiele lat używa mój kumpel. Ponieważ sam na tym tyłek sadzałem mogę powiedzieć, ze fajna sprawa. No i trwała jest, bo wytrzymuje już lata taszczenia przypięta do plecaka oraz imprezy ogniskowe ;D
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

Offline PRS

« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2015, 20:35:49 »
Jakieś 3 tygodnie temu Małżowinka zakupiła w Biedrze ,,zestaw ogrodowy" za całe 5 zł.
Zabrała sobie jakiś fartuszek a ja dostałem karimatkę do klękania w formie deski z uchwytem o wymiarach 40 x 18 x 1,5 cm. Mieści się idealnie do małego plecaka do wewnętrznej kieszeni na camela - jako dodatkowe usztywnienie, zewnętrznej streczowej kieszeni Kestrela 48 (jak plecak nie jest nadmiernie wypchany) oraz ,,półstreczowej" w Exosie 46. Ucho pozwala na dotroczenie na zewnątrz.
Myślę, że sens noszenia poddupnika jest gdy jest naprawdę ,,pod ręką" i łatwo dostępny. Gdybym miał się szarpać z... wsadzeniem go z powrotem do kieszeni czy do środka plecaka to... pierdzielę takie wczasy ;)

Wady:
- jest biała (jeszcze ;) )
- ma wstrętny fioletowy kwiatek

Plus/minus
- waga 76 g
- jako dodatkowe usztywnienie mogła by być 5 cm szersza (ale nie weszła by wtedy do streczowej kieszeni)

Zalety:
- cena 5 zł

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2015, 20:35:49 »

Offline Ivan

« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2015, 08:34:01 »
Śmiesznie to wyglądało bo jak wstawali to te karimaty im wisiały na tych sznurkach a jak siadali to bez wzgledu na to gdzie, mata zawsze była gotowa do użytku. "Cyk" i gotowe.

A to byli może Rosjanie? Bo kiedyś wędrowałem z rosyjskimi trekkerami i takie coś każdy z nich miał. W czasie wędrówki nosili to na lędźwiach jako dodatkowa ochrona przed metalowymi stelażami swych starodawnych plecaków. Na postoju da się na tym siadać, klękać, a ponadto jest na tyle sztywne, że wachlowali tym ognisko aby się lepiej paliło.

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2015, 10:04:35 »
Poddupniki wedle wschodniej mody nosi się na gumce dookoła bioder.
Oczywiście najbardziej prestiżowe są samoróbki.

Dodam, ze jestem bardzo doświadczoną użytkowniczką plecaka jako poddupnika ;D  ;D
Jak jest mokro to mam na nim pokrowiec.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2015, 10:15:46 »
Wszyscy Ukraińscy turyści górscy tak noszą poddupniki, cały wschód ma wogóle taką modę. Śmieszne toto ale praktyczne. W necie widziałem nawet żołnierzy Ukraińskich z takimi poddupnikami ; D

A co do oryginalnych poddupników za więcej niż 10zł to proponuję sobie odpuścić. Lepiej pociąć starą karimatę i zrobić kilka sztuk, a mniej budżetowo to kari z marketu za 20zł pocièta wg własnego widzimisię na 10 poddupników.

Offline Misiakus

« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2015, 13:18:24 »
Alumata też się sprawdza do noszenia nawet w mieście a można mieć ze sobą większy kawałek i siedzieć sobie nawet po turecku tak aby też nogi z kolanami były odizolowane od gruntu. Wiadomo, że szybciej zacznie kuper marznąć bo to cieńsze i sama alumata szybciej się zbije w miejscach częstego ugniatania ale z jednej masz ze 4 poddupniki a złożone mieszczą mi się mieszczą w teczkę A4 noszoną w plecaku najbliżej pleców w której zawsze mam ze sobą jakąś kartkę papieru, potrzebne dokumenty itp. Jak gleba mocno zmrożona to do kompletu można mieć sporo mniejszy kawałek karimaty pod miejsce gdzie wywieramy największy nacisk podczas siedzenia :)