Autor Wątek: [Softshell] Poszukiwania  (Przeczytany 24558 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online mikel

Odp: [Softshell] Poszukiwania
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 16, 2019, 09:42:15 »
To chyba zależy od preferencji, ale raczej worka lepiej unikać ;) Kurtka nie może po prostu nigdzie uwierać i krępować ruchów. Arc'teryx ma różne kroje, także lepiej po prostu przymierzyć. Ale przy 94 w klatce brałbym M, w czasach gdy miałem ok 98-102cm, nadal M była ok, a krój umożliwiał swobodny ruch.
Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego zmienić nie mogę, odwagi, abym zmieniał to, co zmienić mogę, i szczęścia, aby mi się jedno z drugim nie popieprzyło.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 16, 2019, 09:42:15 »

Offline ateha

« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 16, 2019, 10:18:39 »
To chyba zależy od preferencji, ale raczej worka lepiej unikać ;) ...

Tego się właśnie obawiam (worka) bo wg roz. Arcteryxa (Gamma LT Hoody) powinienem mieć "S" (nieosiągalną w polskich sklepach).
Adam

Online mikel

« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 16, 2019, 20:59:26 »
Miałem Gammę mx. Odczucia masz wyżej, z tym że mówimy tu o sofcie na samą koszulkę.
Jakby dodać strecza, może się okazać że będziesz miał lekki luz. Taki ciuch trzeba po prostu mierzyć. Radzę zamówić, zmierzyć i ew. zwrócić. Arc'teryx to sporo kasy, 20zł na odesłanie nietrafionego rozmiaru to ułamek kwoty zakupu
Boże, użycz mi pogody ducha, abym godził się z tym, czego zmienić nie mogę, odwagi, abym zmieniał to, co zmienić mogę, i szczęścia, aby mi się jedno z drugim nie popieprzyło.

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 16, 2019, 21:47:23 »
Ja jako maz stanu moge powieziec, ze Arc ma totalnie pojebna rozmiarowke. Mam sporo rzeczy arca i rozmiay sa od S do L, autentycznie, zwykle M, czasem L a bywalo S w przeszlosci jak chcialem cos ciasniejszego. Pierdole, przesiadlem sie na Salomona, praktycznie to samo (amer sports) i jestem fanbojem teraz.
najmlodszy emeryt malopolski.

Offline menel

• działkowicz z szafą na plecach

« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 17, 2019, 07:19:31 »
Softshell-e tego typu, o których piszecie:

https://arcteryx.com/us/en/shop/mens/gamma-mx-hoody

są dla mnie sprzętem najmniej przydatnym w działaności outdoor. Na 8a np. stoi to za ponad 900 pln po "promocji".  Posiadam Tatonkę Blackburn na  Schoeller WB 400, materiał uważany onegdaj za jeden z lepszych na ss. Używam sporadycznie. Wolę rozwiązanie -Power Stretch i na to jakiś "windshit".
Szczyt szczytów: kupić bilet na "Kler" i dać go na tacę.

Online mikel

« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 17, 2019, 11:28:28 »
Korzystam zarówno z softa jak i opcji strecz + windshirt. Lubię softy, ale zgadzam się, że druga opcja jest często bardziej funkcjonalna, uniwersalna, no i zazwyczaj tańsza. Mój obecny windshirt to wydatek 30zł ;D
Generalnie, kwota "promocyjna" to i tak ogromna kasa za kawałek szmatki, za swoją dałem ok połowy tego. Byłem w stanie zrozumieć ceny Arc'teryxa w czasach produkcji w Kanadzie, ale obecnie za tysiaka dostajemy chińczyka.

Offline petelicki

« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 17, 2019, 11:48:25 »
Ja podobnie, typowych  softshelli używam głównie w mieście. W terenie albo windshirtów, albo Vapourrise od RABa. Jak są przyzwoite warunki do windshirt daje tę samą funkcjonalność. Jak się pogoda psuje to wolę założyć hardshella (którego w 90% przypadków i tak musimy mieć ze sobą).

"Kto nie maszeruje ten ginie."

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 17, 2019, 11:48:25 »

Offline menel

• działkowicz z szafą na plecach

« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 17, 2019, 11:53:36 »
wolę założyć hardshella (którego w 90% przypadków i tak musimy mieć ze sobą).

Otóż to. Nie wyobrażam sobie nie zabrać do plecaka membrany, natomiast wyobrażam sobie nie zabrać softshell-a.
Szczyt szczytów: kupić bilet na "Kler" i dać go na tacę.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 17, 2019, 11:53:36 »