Autor Wątek: [Telefony] Zewnętrzna antena GSM  (Przeczytany 2786 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vlad235

[Telefony] Zewnętrzna antena GSM
« dnia: Styczeń 02, 2015, 12:31:44 »
Jakis czas temu w prasie krotkofalarskiej spotkalem sie z wizja stworzenia pewnej anteny.Z racji tej ze posiadam kilka zajo?ów mniejszych i wiekszych zajawek ,ta zwiazazana z radiokomunikacja jakby troche stracila na waznosci.Ale znowu wrocila sprawa ograniczonej lacznosci w dlugich gorskich dolinach.Wiem,wiem plus gsm chodzi ok "koniugacje" z toprem i takie tam,ale stwierdzilem po kilku testach za najbardziej zlodziejskiego operatora_uprzedzenie i juz.Wracajac do sprawy czy ktos z bandy naszej mial doswiadczenia z taka zewnetrzna antena yagi w pasmie gsm? Uznalem to za fajny projekt moze sie skusze go wykonac jesli nikt nie siegnal tego sposobu na komunikacje.Takze postrzegane osoby spedzajace wieczor w schronisku w oknach mnie do tego mobilizuja.Z tego co pamietam "koromysło" musiala byc co do milimetra bardzo precyzyjnie wykonana /nie budzi watpliwosci bo pasmo specyficzne/,mniejsza od typowych anten telemetrycznych czyli rysiowych,misiowych.Da sie postawic na parapecie .Jest tylko jeden minus,o ile w dawniejszych portablach dalo sie podlaczyc fidel/przewod po usunieciu gumki w tylniej obudowie o tyle w nowych smartfonach zadnych gumek nie ma.Mysle o zintegrowaniu tego jakos za pomoca sprzezenia indukcyjnego z antena w portablu.Czyli bez zadnej ingerencji w urzadzenie.Jednak wyslucham chetnie jakis Waszych podpowiedzi.Moze watek tez juz byl ale dogrzebac nie potrafie.
c'est une triste chose de songer que la nature parle et que le genre humain n'écoute pas

forum.outdoor.org.pl

[Telefony] Zewnętrzna antena GSM
« dnia: Styczeń 02, 2015, 12:31:44 »

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

Odp: [Telefony] Zewnętrzna antena GSM
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2015, 10:42:23 »
W schroniskach wystarczyło by postawić wzmacniacze (koszt wzmaka GSM 900 to około 150zł) - najmniejsze są wielkości niewielkiego rutera WiFi + zasilacz. W starych telefonach były wklejki ponoć poprawiające zasięg.

Offline mirecc

« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2015, 10:45:19 »
Mój stary Samsung Galaxy Ace 2 i Advance mają pod klapką bateri, gniazdo anteny zewnętrznej.
A w góry zawsze ze sobą biorę starą Nokię za 50 zł. gdzie bateria trzyma ponad tydzień i też posiada takie gniazdo. Żadnego wifi, blututa, dżipiesa, wyświetlacz gorszy niż w niejednym zegarku, ALE działa wszędzie tam gdzie jest jakikolwiek zasięg GSM. Przecież już od dawna obowiązuje w polsce roaming wewnętrzny i w ramach swojego abonametu mogę logować się do wszystkich sieci nie ponosząc dodatkowych kosztów.
Jednak gdy włącze smartphona aby zobaczyć co słychać w świecie to brak internetu mnie irytuje.
Po chwili go wyłączam i dalej cieszę się górami.
Tachanie jakiejkolwiek dodatkowej elektroniki aby wspomóc lichy zasięg to jak dla mnie osobiscie odpada.
Ale chętnie poczytam jakie są rozwiązania na w/w problemy.

Offline lupuss

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2015, 10:55:25 »
Cytuj (zaznaczone)
W schroniskach wystarczyło by postawić wzmacniacze (koszt wzmaka GSM 900 to około 150zł) - najmniejsze są wielkości niewielkiego rutera WiFi + zasilacz. W starych telefonach były wklejki ponoć poprawiające zasięg.

Problem polega na tym, że od jakiegoś czasu wszelkie repeatery i wzmacniacze GSM są nielegalne.

Offline vlad235

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2015, 08:49:04 »
Procz tego,ze zabronione /co po polaku i tak czesto splywa jak po kaczce/ to amplifier potrafi tak przesterowac sygnal,ze staje sie bezuzyteczny.Dlatego wlasnie kierunkowa yaga powinna cos ogarnac w przeciwienstwie w takich przypadkach do anten dookolnych.Mam rurki tylko teraz pozostaje szukac danego swiata radio.Bo kolekcyjnym napalilem w piecu :)Rezyltaty zamieszcze wkrotce
c'est une triste chose de songer que la nature parle et que le genre humain n'écoute pas