Autor Wątek: [Plecaki małe] Ultralekki plecak "szturmowy"  (Przeczytany 77149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline necik

Odp: [Plecaki małe] Ultralekki plecak "szturmowy"
« Odpowiedź #225 dnia: Styczeń 26, 2015, 13:55:20 »
Kurtka goretex, apteczka, bukłak z wodą 2L, polar, coś do jedzenia - więcej chyba na takie (jesienne) wyjścia nie potrzeba. Zresztą wszystkie powyższe plecaki mają podobna pojemność około 20 litrów. Bardziej zależy mi na opinii czy te plecaki (zwłaszcza pierwsze 4) nadają się w ogóle do użytku? Trochę brakuje w nich zewnętrznych mocowań np. na kije, więc gdyby ktoś widział gdzieś jakieś mały plecak który po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, to nich śmiało podzieli się linkiem ;)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #225 dnia: Styczeń 26, 2015, 13:55:20 »

Offline velka

« Odpowiedź #226 dnia: Styczeń 26, 2015, 14:00:00 »
Czyli szukasz czegoś co ja szukałem, trafiłem z recenzją akurat dla Ciebie  ;)

http://www.forum.outdoor.org.pl/plecaki-male-(do-30l)/(plecaki-male)-mountain-hardwear-summitrocket-30/

Offline necik

« Odpowiedź #227 dnia: Styczeń 26, 2015, 14:08:37 »
Dzięki, wezmę go pod uwagę. Zapomniałem jeszcze napisać, że w Tatrach Wysokich chodzę tylko jesienią i tylko po wyznaczonych szlakach, więc sprzętu wspinaczkowego nie będę zabierał do tego plecaka.

Offline lupuss

« Odpowiedź #228 dnia: Styczeń 26, 2015, 15:19:29 »
Talon 11 jeśli mało pakujesz lub Talon 22 jeśli masz trochę więcej zabawek. Osobiście polecam Talona 11.

Offline Rychu

« Odpowiedź #229 dnia: Styczeń 26, 2015, 20:51:11 »
FN Jeran ma recenzję na forum. Od tego czasu muszę dodać, że się bardzo mocno wytarła warstwa silikonu wewnątrz. poza tym trzyma się dzielnie, choć muszę uczciwie przyznać, że różnie dostaje: czasem jest to spory ciężar "zakupowy", czasem tylko kapcie na basen.
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

Offline Yatzek

« Odpowiedź #230 dnia: Styczeń 26, 2015, 23:11:56 »
W zasadzie Osprey Talon spełnia wymagania stawiane plecakowi na takie szturmowe jednodniówki, a model Talon 18 wydaje mi się najlepiej dopasowany do ilości zabieranych rzeczy.

W Tatrach wolałbym mieć coś solidniejszego niż woreczek z szelkami, który może zostać unicestwiony przez pojedynczy kontakt ze skałą. Mnogość kieszonek Talona sprawia, że do głównej komory sięga się przy wyraźnej konieczności. Picie, batoniki, telefon, GPS-a, czołówkę czy inne drobiazgi można nosić w kieszonkach dostępnych bez zdejmowania plecaka.
Jest troczenie kijków klasycznie i Stow-on-the-Go, kieszeń na bukłak, działająca wentylacja pleców, kompresja i przede wszystkim wygoda, - chyba już legendarna. Pas biodrowy i piersiowy nie pozwolą mu dyndać, a po opróżnieniu zrolowany nie zabiera dużo miejsca. W rozmiarówce S/M ma pojemność 16 litrów.
Na prawdziwe górołażenie weź prawdziwy plecak.
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline lupuss

« Odpowiedź #231 dnia: Styczeń 27, 2015, 08:46:15 »
Dodam tylko, że system nośny "ze wszystkimi bajerami" jest w zasadzie bardzo podobny w Talonie 11, 22 i 33. Tylko miejsca do pakowania jest mniej. I jeszcze ciekawostka:

Moja M.:

Jak widać nawet w zimie Talon 11 daje rade.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #231 dnia: Styczeń 27, 2015, 08:46:15 »

Offline Ivan

« Odpowiedź #232 dnia: Styczeń 27, 2015, 10:14:56 »
Kurtka goretex, apteczka, bukłak z wodą 2L, polar, coś do jedzenia - więcej chyba na takie (jesienne) wyjścia nie potrzeba. Zresztą wszystkie powyższe plecaki mają podobna pojemność około 20 litrów. Bardziej zależy mi na opinii czy te plecaki (zwłaszcza pierwsze 4) nadają się w ogóle do użytku? Trochę brakuje w nich zewnętrznych mocowań np. na kije, więc gdyby ktoś widział gdzieś jakieś mały plecak który po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, to nich śmiało podzieli się linkiem ;)

Na Tatry i inne takie góry, które ze względu na wiatr uniemożliwiają noszenie poncho fajnie jest mieć wodoszczelny plecak. Dla mnie to naprawdę jest komfort psychiczny nie bawić się w te wszystkie worki, pokrowce na plecaki itd. tylko pocinać w deszcz w dobrej kurtce i z wodoszczelnym plecakiem. Gdybym nie miał dużego plecaka to chyba kupiłbym sobie Nevisa, czyli nosidło do przenoszenia wodoszczelnych worków. Duży worek po doniesieniu na górę zostawałby w schronie a mały worek brałbym na jednodniowe wycieczki. Jest o Nevisie wątek na forum:
http://www.forum.outdoor.org.pl/plecaki-srednie-%28od-31l-do-50l%29/%28plecaki-srednie%29-wisport-nevis/

Offline cygnus

• Cygnus

« Odpowiedź #233 dnia: Luty 24, 2015, 14:42:41 »
Cytat: jagular w 08-09-2012, 13:43:37

Przypadkiem zakupiłem taki plecak jak Pawouek zapodał. Za 38 zł po promo to chyba nie było sie co zastanawiać.

prawie maksymalnie wypchany, z 1Litrową butelką energetyka z biedry dla porównania.

Kurwa, przepłaciłem, dziś go kupiłem za 44,90 zł ;/ :P

Czy możecie napisać coś więcej o jakości tego plecaka ?
Jaki to jest model ? Nie mogę go znaleźć w necie a przydałby mi się taki kieszonkowy plecak właśnie..

pozdrawiam
Cygnus

Offline Pawouek

• Głupek Leśny

« Odpowiedź #234 dnia: Luty 25, 2015, 14:33:07 »
Cygnus:
Model to kb001c - nie ma żadnej swojej nazwy wg producenta.
Co do jakości. Masakruję go od 2 lat dość intensywnie używając jako alternatywnego plecaka gdy wychodzę z domu "na szybko". W górach mam mniejszy ciężar w środku niż w mieście :)
Często ląduje w środku laptop z akcesoriami, czy napoje energetyczne w szklanych półlitrowych opakowaniach np 6pak ;)
Sam materiał nie wygląda źle po dwóch latach, nie ma przetarć czy dziur - zdarła się za to wewnętrzna impregnacja i to jest jedyne do czego mogę się przyczepić.
Szwy też trzymają ok i nie widać oznak puszczania.
Wygoda? taka sobie zwłaszcza gdy kanciasty zasilacz albo luzem dorzucona klawiatura wbija się kantem w plecy - gąbeczka na plecach niweluje tylko minimalne nierówności, ale jest. W górach, gdy wrzucam jakiś ciuch jest dużo lepiej.
Paski przy dużym obciążeniu przestają być wygodne - normalka przy takich lightach - i potrafią się poluzować.
Tyle na szybko - jeśli interesuje Cię coś konkretnego pytaj.

Offline cygnus

• Cygnus

« Odpowiedź #235 dnia: Luty 27, 2015, 10:39:46 »
Nie mogę znaleźć nigdzie tego plecaka, a odpowiednik z Chin to 60PLN i miesiąc czekania

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Hiking-Camping-Travel-Outdoor-Backpack-Rucksack-Foldable-Waterproof-Bag-/301355543075
pozdrawiam
Cygnus

« Odpowiedź #236 dnia: Lipiec 22, 2015, 19:25:40 »
Odświerze wątek bo dawno się tu nic niedzielę ☺ Szukam nie wielkiego plecaka do ataku szczytowego od schroniska który posłuży mi również w lecie do wyjścia na lekko . Koniecznie żeby można go było zrolowac do transportu  z większym plecakiem . Oczywiście musi mieć mocowanie na kijki i miejsce na camelbag  . W chwili obecnej moim typem jest Osprey Talon 18 niestety konieczność dokupienia oryginalnego pokrowca na plecak  i camelbaga dla zachowania w miarę prostych ,,pleców " to koszt rzędu ponad 500 zł. Mam co prawda bukłak na  wodę Deutera ale jak  wspaniałem powyżej czytałem gdzieś że wypycha plecak na plecach jeśli założymy go w miejsce do tego przeznaczone.Proszę o ewentualne sugestie i pomoc  w tym temacie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2015, 19:36:09 wysłana przez Rysiek003 »

Offline P33

« Odpowiedź #237 dnia: Lipiec 23, 2015, 01:23:42 »
Od 3 dni mam Klymit Stash 18L. Co prawda powyższych założeń nie spełnia ale za to bije talona wagą dość znacznie (350g na mojej wadze). Znaczy bukłak da się zamocować ale kije tylko w głównej komorze (co nie byłoby trudne z racji konstrukcji).

Jak na razie używam go jako plecaka miejskiego (i tak pewnie spędzi większość czasu) i jestem pod wrażeniem wskaźnika waga/komfort.
Pewnie zastąpi mojego all-roundera czyli Trans Alpine 25 jako plecaka na jednodniówki, choć na rowerze nie jest tak wygodny.

Jeśli kogoś zainteresuje mogę napisać o nim kilka słów czy też postarać się o zrobienie kilku zdjęć.

Offline misiak76

« Odpowiedź #238 dnia: Lipiec 23, 2015, 10:25:05 »
Odświerze wątek bo dawno się tu nic niedzielę ☺ Szukam nie wielkiego plecaka do ataku szczytowego od schroniska który posłuży mi również w lecie do wyjścia na lekko . Koniecznie żeby można go było zrolowac do transportu  z większym plecakiem . Oczywiście musi mieć mocowanie na kijki i miejsce na camelbag  . W chwili obecnej moim typem jest Osprey Talon 18 niestety konieczność dokupienia oryginalnego pokrowca na plecak  i camelbaga dla zachowania w miarę prostych ,,pleców " to koszt rzędu ponad 500 zł. Mam co prawda bukłak na  wodę Deutera ale jak  wspaniałem powyżej czytałem gdzieś że wypycha plecak na plecach jeśli założymy go w miejsce do tego przeznaczone.Proszę o ewentualne sugestie i pomoc  w tym temacie.
Co prawda mam Talona 33 ale pakuje do niego bukłak Deutera jak plecak jest pusty w miejscu na bukłak i dopiero potem go pakuje i daje radę. Pokrowiec przeciwdeszczowy śmiało możesz brać od kaczuchy z deca ;) Chyba, że zależy Tobie na logu Osprey ;D

Offline petelicki

« Odpowiedź #239 dnia: Lipiec 23, 2015, 11:14:41 »
Ciekawy patent z tymi dmuchanymi plecami w Klymicie. Sprawdza się to?
"Kto nie maszeruje ten ginie."

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #239 dnia: Lipiec 23, 2015, 11:14:41 »

« Odpowiedź #240 dnia: Lipiec 23, 2015, 12:01:41 »
"Co prawda mam Talona 33 ale pakuje do niego bukłak Deutera jak plecak jest pusty w miejscu na bukłak i dopiero potem go pakuje i daje radę. Pokrowiec przeciwdeszczowy śmiało możesz brać od kaczuchy z deca  Chyba, że zależy Tobie na logu Osprey "

@misiak76 Ciekaw jestem czy ten patent z pakowaniem deuterowskiego bukłaka też się sprawdzi w plecaku raz mniejszym gdzie camelbag jest prawie na całości pleców bo nie uśmiecha mi się wędrować z jajkiem na plecach  ;)

@P33 ciekawa propozycja czekamy na więcej informacji i za jaką cenę go wyrwałeś ?

Offline misiak76

« Odpowiedź #241 dnia: Lipiec 23, 2015, 16:09:32 »
Najlepiej jakbyś wziął bukłak i wsadził do plecaka. Wycieczka do Krakowa i coś wybierzesz. Poza tym bukłak Osprey możesz ewentualnie dokupić później ;)  Ja kiedyś sobie kupię... ;D

Offline P33

« Odpowiedź #242 dnia: Lipiec 23, 2015, 18:12:35 »
Plecak kosztował mnie łącznie ~40 GBP.
Jak na razie używam go jako plecaka miejskiego (i noszę w środku niemało bo zwykle u-lock, butelkę wody, jakąś bluzę, kilka pomniejszych rzeczy - łącznie pewnie z 4-5kg). Jak na razie za wcześniej na recenzje bo nie jestem pewien czy podoba mi się bo jest nowy i żółty czy to naprawdę dobry plecak ;)

System nośny oparty na macie zdaje się być nienajgorszym rozwiązaniem, choć przy zbyt mocnym napompowaniu górna część pleców odzuwa dyskomfort ale muszę jeszcze pokombinować z ułożeniem maty w środku i regulacją szelek. Na pewno jest to pakowny plecak jak na swoje 18L - do środka jestem w stanie zmieścić pełny koszyk zakupów ze sklepu.

Jedyne czego mi brakuje to pasa biodrowego (a w takim maluchu to raczej brzuchowego) który nie tyle przenosiłby ciężar na biodra co nie pozwalał na podjeżdżanie worka do góry przy jeździe na rowerze, ale nie jest to plecak rowerowy, więc nie ganię go za to.

« Odpowiedź #243 dnia: Wrzesień 16, 2015, 20:10:16 »
dzisiaj w zakopcu wyczaiłem nowość od osprey'a:
18L / waga: 90g / różne wersje kolorystyczne / 125PLN

Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

Offline griffin

« Odpowiedź #244 dnia: Styczeń 15, 2021, 19:26:48 »
Może komuś się przyda. Nabyłem na stronie Intersportu i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony :)
McKinley 20L

Offline hajjdi

« Odpowiedź #245 dnia: Luty 02, 2021, 13:16:58 »
@griffin jesteś w stanie podesłać zdjęcie zapakowanego plecaka w ten pokrowiec? Może z jakąś butelką obok dla porównania gabarytów :) Szukam czegoś bardzo małego i zastanawiam się nad Simond Sprint 22. Ten może być alternatywą.

Offline griffin

« Odpowiedź #246 dnia: Luty 07, 2021, 19:28:30 »
Hej, jasne, podeślę jutro.

Offline griffin

« Odpowiedź #247 dnia: Luty 08, 2021, 17:14:29 »
Wymiary po spakowaniu 20 cm x 16 cm x 8 cm

PHOTO-20210208-161329" border="0
PHOTO-20210208-161343" border="0