Autor Wątek: [Raczki] Kahtoola Microspikes  (Przeczytany 4890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[Raczki] Kahtoola Microspikes
« dnia: Grudzień 09, 2014, 20:51:03 »
Po ostatnim wypadzie w Karkonosze dostałam kilka zapytań o te raczki, także dla wszystkich zainteresowanych wrzucam info i trochę fotek.

10 zębów (po dwa na blaszkę) o dlugości 1 cm
stal nierdzewna + elastyczna guma
waga 323-423 g (moje rozmiar S 338g)
objętość po spakowaniu 966,8 cm3 (w rzeczywistości dużo mniej, wystarczy skompresować)
gwarancja 2 lata
wyprodukowano w Korei

Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Jeśli jesteśmy na granicy rozmiaru to wybieramy zależnie od tego do jakich butuów chcemy je zakładać - jeśli do biegowych ten mniejszy rozmiar, jeśli do masywnych trekkingowych większy.

Rozmiarówka dla lżejszego obuwia:     Rozmiarówka dla masywnego obuwia:
XS 33-37                                         
S   37-40                                               
M   40-44                                          M  39-41     
L    44-47                                          L   41-44       
XL  47-49                                          XL 44-47   

worka nie ma w komplecie

Kupiłam je latem przed wyjazdem w Alpy, chciałam raczki, które będą pasowały na biegowe buty i będą miały kolce na całej powierzchni buta, zwłaszcza pod palcami. Wiele na razie nie używałam, ale póki co zaobserwowałam kilka rzeczy:

Łańcuszki lubią się plątać i wtedy blaszki się przekrzywiają.
Bardzo łątwo się je zakłada, zwłaszcza jeśli buty ma się na sobie. Guma jest elastyczna i można to zrobić w rękawiczkach. Pozostaje pytanie jak guma zachowa się na większym mrozie.
Na razie przy kontakcie ze skałą nic się nie dzieje.
Niewielka długość zębów nie stanowi problemu, ale sprawdzałam tylko w zbitym śniegu i na lodzie.

Podana rozmiarówka zgadza się z rzeczywistością. Na masywniejsze buty zakładam raczki w rozmiarze S z większym trudem niż lżejsze niskie buty i pewnie M-ki też by pasowały.

Szczegóły wyglądają tak:

Tylko w butach biegowych mam takie rowki jakby specjalnie stworzone po to żeby Kahtoole w nie wchodziły, jednak trzymają się dobrze na każdej podeszwie.

Na wypadek gdyby ktoś miał wątpliwości jest napisane gdzie jest przód :)

Są chronione patentem

Ostatnio pojawił się podobny produkt Edelrida Spikes Spiderpick, w którym zęby zą połączone w większe blaszki.

forum.outdoor.org.pl

[Raczki] Kahtoola Microspikes
« dnia: Grudzień 09, 2014, 20:51:03 »

Offline Shwarc

Odp: [Raczki] Kahtoola Microspikes
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2014, 22:43:48 »
Po ile to stoi i gdzie zakupiłaś?

« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2014, 22:57:30 »
Tu kupiłam, latem ceny były podobne, nie miałam czasu czekać na lepsze, ale też nie wiem czy bywają lepsze.
http://outdoorpro.pl/produkty/szukaj/adv_producer:20;.html#mainere

Offline Ivan

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2014, 09:46:37 »
Rozmiarówka dla lżejszego obuwia:     Rozmiarówka dla masywnego obuwia:
XS 33-37                                         
S   37-40                                               
M   40-44                                          M  39-41     
L    44-47                                          L   41-44       
XL  47-49                                          XL 44-47   

No to nie za dobrze, bo jeżeli ktoś ma rozmiar buta 42 lub 43 (a sporo mężczyzn tak ma, ja też) to wychodzi na to, że trzeba kupić jedne raczki do niskich butów (M) i drugie do butów wysokich (L) :(

« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2014, 20:37:18 »
No rzeczywiście, jest to problem, chociaż też zależy jak bardzo duże są te buty. Wydaje mi się, że Mka by się wcisnęła na takie typowe trekkingowe. Moja Ska jest na 37-40, a buty w przedziale 38-40, więc niby i Mka miałaby być dobra, ale guma jest na tyle elastyczna, że jeden rozmiar nie zrobi wielkiej różnicy. Najlepiej byłoby oczywiście zmierzyć.

Offline piterito

« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2014, 04:21:12 »
Wczoraj znalazłem pod takim ustrojonym drzewkiem w pokoju Kahtoole  :)
Rozmiar L zdaje się pasować do mojego rozmiaru buta 44. Jest właściwie na górnej granicy podejściówek i dolnej buciorów. Nie sprawdzę jeszcze jak się w nich chodzi bo nie mam śniegu.

Pasują jak ulał

Na podejściówkach trochę luźniejsze ale chyba też obleci

Update po teście.
https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=17575.msg274814#msg274814

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2014, 05:40:33 »
Jak na moje oko raczki na,, podejsciówkach" są zbyt luźne . Miałem podobnie choć luz był mniejsz zwróciłem i poprosiłem o rozmiar mniejsze .

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2014, 05:40:33 »

Offline piterito

« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2014, 06:20:01 »
Tak, na zdjęciu jest dość duży luz. Ze stopą w bucie znacznie mniejszy. Jeśli podciągnę gumy jeszcze wyżej prawie go nie ma. Tak czy inaczej, będą sporadycznie zakładane. Jak dotąd, żałowałem że nie miałem czegoś takiego w górach tylko dwa razy i nie byłem w podejściówkach tylko w zimowych buciorach.
Po suchej przymiarce jestem i tak trochę sceptycznie nastawiony do nich, szczególnie do tych gum. Wątpię, czy na mrozie też będą takie fajne. No i waga 445g dla L to niemało , kolejne pół kilo do zimowego plecaka. Ale zatrzymam, bo to prezent  :)
https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=17575.msg274814#msg274814

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 26, 2014, 09:33:13 »
Ale zatrzymam, bo to prezent 

To akurat jest bezdyskusyjne :-) . Jeśli chodzi o wagę masz rację troszkę to żelastwo waży co do zastosowania myślę że w moim wypadku dość często je będę używał w Beskidach zobaczymy jak się będą sprawować . Ciekaw jestem jak z wytrzymałością .

Offline christo

« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2017, 12:46:37 »
odkopuje troche trupa ;) ale pytanko mam - czy ktoś biega w tych raczkach w zimie ? jest na rynku coś lżejszego - tańsze są - ale cięższe :/

« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 13, 2017, 13:25:02 »
Od dwóch tygodni biegam w tym: http://www.decathlon.pl/nakadki-antypolizgowe-na-buty-arpenaz-100-grip--id_8301747.html nawet na gołym lodzie dają radę, testowałem wczoraj biegając po zamarzniętej Wiśle :)
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.