Autor Wątek: [Buty Wysokie]Scarpa Rebel Ultra GTX  (Przeczytany 8144 razy)

Offline Bartek_Z

[Buty Wysokie]Scarpa Rebel Ultra GTX
« dnia: Listopad 16, 2014, 20:01:35 »
Witam
Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem ww buta, udało mi się go nabyć za 900 zł wiec okazja jakich mało.
But jeszcze nie testowany w terenie, trochę chodzony po domu, pierwsze wrażenie, super lekki, świetnie trzyma kostkę, wyjątkowo dobra amortyzacja pod pięta, chciało by się w nim pobiegać.
Spodobał mi się również system blokowania sznurowadła dzięki któremu możemy mieć niezależna ciasnosc w górnej i dolnej części buta.
Rozmiar buta 43
Dane producenta

Upper: Cordura®/Kevlar®-Microfiber
    Lining: Gore-Tex® – Insulated Comfort
    Insole: Carbon-Fiber
    Midsole: Tri-Density PU
    Sole: Vibram® TT Lite
    Last: NAG
    Sizes: 37 – 47, 48 (half sizes)
    Weight: 710g; 1lb 9oz (1/2 pair size 42)
    Color: Black/Orange
    Product Code: 71028/200

forum.outdoor.org.pl

[Buty Wysokie]Scarpa Rebel Ultra GTX
« dnia: Listopad 16, 2014, 20:01:35 »

Offline mciej

Odp: [Buty Wysokie]Scarpa Rebel Ultra GTX
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2014, 20:10:35 »
Panie, gdzie taka okazja sie trafiła? Może sie zapożyczę i tez kupie :D Na jaką długość stopy kupowałeś?

Offline Bartek_Z

« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2014, 20:20:08 »
Jakis czas temu zobaczyłem na allegro te buty za 950 scarpa mont blanc za 750 i scarpa rebel lite za 450 ale osoba miala 0 pozytywow, wziąłem kasę wsiadłem w samochód i pojechałem z Poznania do Wrocka, okazało się ze osoba która to sprzedaje prowadzi sklep narciarski i kupił te buty w Austrii podczas likwidacji sklepu. Rozmiary przypasowały i kupiliśmy (blanki dla dziewczyny) 3 ww buty dzięki czemu dostałem jeszcze 50 zl zniżki na każdy but.

607536902 tu jest nr tel to sprzedawcy może jeszcze mu coś zostało
moja stopa ma ok 26.8 cm ale mierzylem te buty w najgrubszych skarpetach Smartwoola i pasowały idealnie

Offline Schredis

« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 19, 2014, 17:29:33 »
Wyglądają na podobny typ do moich AKU SL Pro, lekkie i sztywne, z małą ilością ocieplenia.

Offline gekon69

• No risk no fun!

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2015, 13:58:36 »
Ja posiadam na sprzedaż nówki ten model zamówiłem za granicą i okazały się za małe :( rozmiar 42 będą dobre na osobę z rozmiarem ok 40. Odsprzedam je bez zysku za 1150 zł. Jak coś to piszcie na email: gibbonclimber@gmail.com
Im wyżej tym lepiej, im drożej tym gorzej :)

Offline christo

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2015, 14:14:48 »
Bartek opłaca sie dopłacać do geitera 350zł (bez ULTRA ) ?

Offline Bartek_Z

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2015, 14:17:35 »
Moim zdaniem nie, ja kupiłem bo cena była fajna ale gdybym miał dopłacić to bym nie brał

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2015, 14:17:35 »

Offline christo

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2015, 21:33:50 »
chodziło mi o to czy kupiłbyś bez geitera za 750 czy z geiterem za 1000 ? Czy ta skarpeta nie przeszkadza w sensie braku cyrkulacji i nie gotuje nogi jak jest nieco cieplej ?

Offline Bartek_Z

« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2015, 23:10:52 »
Nie przeszkadza ale moim zdaniem jest to "fajny bajer" przetestuje buty w Tatrach to napisze wiecej

Offline gekon69

• No risk no fun!

« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2015, 14:40:32 »
Jakby ktoś chciał mogę sprzedać moje nowe Scarpy Ultra Gtx rozmiar 42 za 950 zł dla ludzi z forum, bardzo dobra oferta jak coś pisać na email: gibbonclimber@gmail.com
Im wyżej tym lepiej, im drożej tym gorzej :)

Offline Bartek_Z

« Odpowiedź #10 dnia: Luty 18, 2015, 15:38:07 »
Buty testowałem przez tydzień w Tatrach  w temperaturach od -5 do -15 stopni razem ze skarpetami smartwoola trekking  heavy i mogę powiedzieć ze sprawdziły się doskonale, jeżeli chodzi o termikę to więcej było chwil kiedy było mi za ciepło niż za zimno, w sumie tylko jeden raz odczułem ze trochę mi zimno kiedy robiłem timelapsa przez 2h przed wschodem słońca przy -15 i wietrze ok 30-40 km/h żeby sprecyzować to było prawie 2h stania/siedzenia w miejscu.
Buty nie pozostawiły żadnych otarć, nie były nawet blisko tego, jedynie trochę uciskały pod prawa kostka ale to już problem natury anatomicznej.
Waga buta jest jego główna zaleta, praktycznie nie czuć ze coś sie ma na nodze , nawet po wielogodzinnym wypadzie.

Jeżeli ktoś ma więcej szczegółowych pytań to walić śmiało, ogólnie buty polecam oczywiście w rozsądnej cenie :)

Offline christo

« Odpowiedź #11 dnia: Luty 18, 2015, 20:45:22 »
Ja testowałem na:
- babiej górze w zakresie temp. +4 w Krowiarkach do -12 z mocnym wiatrem na Diablaku ( skarpetach High Point Trek ) cały czas w ruchu i na górze chwile oddechu - cały czas pełen komfort termiczny.
- Rysy , Świnica w dużym śniegu - w tych samych skarpetach j.w. zakres temp -16 do -12 przez chwile stojąc w sniegu w rysie odczułem lekkie oziebienie palców a poza tym cały czas dobry komfort termiczny.
Tak jak Bartek_Z wyżej napisał super lekkie co jest niebagatelne przy zimowym łażeniu po grząskim sniegu, bardzo zgrabne i precyzyjne , testowane z petzlami lynx - super.