Autor Wątek: Trekking+wypoczynek... ale gdzie?  (Przeczytany 2965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JayJay

Trekking+wypoczynek... ale gdzie?
« dnia: Listopad 11, 2014, 09:18:51 »
Cześć! Wiem, że większość wypraw opisywanych na forum to wyjazdy własne skierowane w kierunku gór, ale mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto będzie mi w stanie coś doradzić.
W przyszłym roku chcielibyśmy się z lepszą połówką wybrać .. gdzieś. Najlepiej żeby był połączony trekking+jakiś wypoczynek. Najbardziej na ten moment na jedną z wielu wypraw typu Kilimandżaro + Zanzibar, żeby połączyć trekking z wypoczynkiem. Macie jakieś doświadczenie w tego typu wyjazdach? Organizowanych na własną rękę lub przez firmy/stowarzyszenia/organizacje. Wiecie jakie biuro/stowarzyszenie (tak, czytałem tematy np o PKA :) ) jest w stanie dość dobrze zorganizować taki wyjazd za możliwie małe pieniądze? Na co zwrócić uwagę?

Jeśli nie Kilimandżaro + Zanzibar (bo na ten moment nie wiem czy uda nam się uzbierać dość pieniędzy nawet), to w którą stronę polecacie się udać?

Drugą opcją, którą rozważamy wstępnie jest Annapurna Base Camp, gdzie nie ma tak ładnego wypoczynku, ale teoretycznie też jest pięknie i nieco taniej :)

Wyjazd miałby być po drugiej połowie października 2015.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2014, 10:19:20 wysłana przez JayJay »

forum.outdoor.org.pl

Trekking+wypoczynek... ale gdzie?
« dnia: Listopad 11, 2014, 09:18:51 »

Offline cygnus

• Cygnus

Odp: Trekking+wypoczynek... ale gdzie?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2014, 18:07:47 »
Jak chcesz żeby było tanio to poszukaj góry na której nie potrzebny jest przewodnik, tragarze, kucharz itp i zorganizuj sobie wszystko sam.
plusem jest totalna elastyczność i satysfakcja, a minusem trochę załatwiania, czytania ,dowiadywania się itp.
Jesli nie szkoda Ci kasy lub brakuje Ci czasu / doświadczenia na załatwianie to wal śmiało do pośrednika.
Jeśli brakuje Ci tylko odwagi żeby za to się zabrać to zupełnie się nie przejmuj. Dajesz sobie radę w Polsce i znasz jakiś jezyk obcy to wszędzie dasz sobie radę ;)

Ile czasu macie na taki wyjazd ?

pozdrawiam
Cygnus

Offline poncz

• www.expedition-madidi.org

« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2014, 18:57:09 »
Świetnym kierunkiem jest Wenezuela - znajdziesz tam wszytko o czym piszesz (trekingi i góry do 5000 m n.p.m. w okolicy miasta Merida, tepui Roraima i inne, Karaiby i wiele innych rzeczy). Trzeba tylko trafić bilet, ale widziałem już ludzi, którzy polecieli w dwie strony z Europy za niecałe 900 zł. Sama Wenezuela śmiesznie tania, tylko trzeba przylecieć z dolarami w gotówce i wymieniać na miejscu. Sporo też jest fajnych miejsc w Kolumbii i Ekwadorze

Ewentualnie Argentyna (aktualnie też dosyć tania) lub Chile - zależy, co nazywasz wypoczynkiem. Zresztą w zależności od tej definicji, zarówno Peru i Boliwia też oferują  sporo.

Offline JayJay

« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2014, 20:55:04 »
@cygnus
dzięki za odpowiedź :) Tak chyba zrobię i coś zorganizuję sam, chociaż przyznam się, że poza Europą jeszcze nic nie załatwiałem, a akurat w trakcie tej podróży chciałbym uniknąć wpadek i nerwów.
Budżet jakiś jest, ale jak przeglądam standardowe oferty to raczej niewystarczający na to, co byśmy tak naprawdę chcieli, więc chyba tylko załatwianie we własnym zakresie wchodzi w rachubę.
Czasowo chcielibyśmy się zamknąć w maks 3 tygodniach (razem z przelotami), bo wiem, że więcej urlopu nie dostanę i właśnie tutaj jest pies pogrzebany, bo chcielibyśmy możliwie mocno upakować ten czas, a nie tracić go np. na bezsensowne szukanie połączeń na miejcu. Językowo się nie boję, ani tego, że załatwiać będzie trzeba, tylko bardziej czasu, który może niestety na to zejść. Nie wiem ile można załatwić przez internet z Polski.

@poncz
coś konkretnego w Wenezueli pod kątem trekkingu byś polecał? Da się samemu ogarnąć, czy lepiej na miejscu jakiejś agencji / przewodników szukać? Kosztowo wiesz jak to może się prezentować?

Offline cygnus

• Cygnus

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2014, 11:08:31 »
Czasowo chcielibyśmy się zamknąć w maks 3 tygodniach (razem z przelotami), bo wiem, że więcej urlopu nie dostanę i właśnie tutaj jest pies pogrzebany, bo chcielibyśmy możliwie mocno upakować ten czas, a nie tracić go np. na bezsensowne szukanie połączeń na miejcu.

Weź też pod uwagę w takim razie bliższe kierunki.  Tani lot na inny kontynent to często przesiadka na jakimś dużym lotniku plus trochę czekania. Łącznie może uzbierać się sporo czasu, który przesiedzisz na lotniskach i w samolotach, transferach  na miejscu może się zdarzyć dodatkowo lot na miejscu bo trekking pewnie chciałbyś w innym rejonie niż szeroko pojęty wypoczynek.  Może zbyt wygodny jestem ale staram się nie latać dalej niż 5h  z uwagi na straty czasu potrzebne na wyżej wymienione plus odreagowanie zmian stref czasowych i klimatycznych z trzech tygodni wakacji robią się dwa tygodnie wakacji plus jeden tydzień w podróży. Nie zrozum mnie źle lubię podróżować, ale samoloty  i lotniska wszędzie wyglądają mniej więcej tak samo ;)

kilka bliższych propozycji
Maroko - Trekking w Atlasie  z wejściem na Jebel Toubkal lub z wielbłądami po pustynii, wypoczynek nad oceanem - surfing ?,
Turcja - Arrarat plus kapadocja i morze Śródziemne , Korsyka - część GR20 i morze Śródziemne - wszystko zależy od pojęcia definicji trekkingu i wypoczynku :)

Jeśli jednak ciągnie Cię gdzieś dalej i szukasz inspiracji skorzystaj ze ściągi - gdzie ,kiedy, jakie trekkingi są organizowane przez renomowane biura podróży specjalizujące się w tego typu wyjazdach.

pozdrawiam
Cygnus

Offline oli

« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2014, 17:52:07 »
Kilimandżaro + Zanzibar

Mój kolega w zeszłym roku siedział miesiąc w Tanzanii i wchodził na Kilimandżaro. Był też na Zanzibarze. Gadałem z nim wczoraj i jak chcesz, to mogę podać Ci na piv maila do niego. Z chęcią pomoże i coś podpowie.