Autor Wątek: [Szpej] Wybór szpeju na proste drogi w Tatrach  (Przeczytany 10834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aro5406

Odp: [Szpej] Wybór szpeju na proste drogi w Tatrach
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 10, 2015, 00:09:54 »
PS: Nie było wcześniej o tym mowy ale oprócz legitymacji i legalnej drogi niezbędne do 100% legalności wyjścia jest wpisanie się do książki wyjść taterniczych.

Tyle prawo z tym, że nijak nie pasujące do rzeczywistości. Konia z rzędem temu kto faktycznie tak robi, z tym...że w przeważającej wiekszości jest to praktycznie niemożliwe. Olał bym te dywagacje i po prostu działał. Velka, gdzie Ty na tych drogach chcesz prowadzić wyciągi to ja nie wiem. Do przejscia na lotnej co najwyżej bez konieczności używania kości itp. no chyba, że ktoś bardzo chce/musi/lubi itp.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 10, 2015, 00:09:54 »

Offline velka

« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 11, 2015, 11:16:38 »
Velka, gdzie Ty na tych drogach chcesz prowadzić wyciągi to ja nie wiem. Do przejscia na lotnej co najwyżej bez konieczności używania kości itp. no chyba, że ktoś bardzo chce/musi/lubi itp.

Zakładam, że ich chodzenie po Tatrach nie skończy się na tych 2 drogach. Nie szedłem ich, mówię jakie mam odczucia po Grani Kościelców. Jak zapchają się gdzieś i trzeba będzie coś poprowadzić, bo lotna to za mało? Dojdzie załamanie pogody i np. awaryjny zjazd. Lepiej nosić niż się prosić bez paru kości ja bym nie poszedł. :)

Offline Przemek

« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 11, 2015, 15:13:21 »
Napisałem już me przypadki, skałki to nie Tatry i ściana, jak nigdy nie pomylisz w scianie drogi to jestes Bogiem tyle, że ja ateista... Jak nie chcesz sluchać dobrych rad to oczywiscie zawsze jak już nie bedziesz miał z czego zrobić wycofu możesz dzwonić 985, 601100300, 112.
Jest taki kawał " Co to jest wisi na ścianie i płacze?" Akcja tatry bez młotka to bzdura - chcesz mieć na kazdej drodze plakietki? I w każdym mylnym kominie? I jeszcze  jedno powiedzenie do kursanta ongiś " synku jak wbijesz tysięcznego haka to będzie oznaczało, że nauczyłeś się je bić"
Cięzko Ci dogodzić : frendy drogie, szpej drogi, haki na klasyczne drogi nie.... Przypomina się zespol moich koleżanek " no bylyśmy w Grecji robimy wielowyciągówke chłopaki mowili że obite... i stanowiska, no ale tam były same plakietki!" nie zabraly tasm ze sobą... zaproponowałem im " trza bylo zjechac z stringów i biustonosza i by było, no chyba że nie uzywacie... bo widze że prusika też nie posiadacie. Żebyś Kolego nie trafił do kronik Topr : zimowy taternicy na Cubrynie- zacipiła się im lina, po telefonicznej rozmowie z rat Maraskiem : " to wypsusikujcie do góry odhaczcie i zjezdzac sciagac line i do domu" odp taternikow zimowych " nie wiemy jak prusikowac"
TATERNIK BEZ MŁOTKA???? To może ja pójdę na dyżur np bez apteczki?? Śmigło mi dowiezie  przecie mam ciezki plecak od tego szpeju :))) Pozdrawiam serdecznie z Miasta

Na Orłowskiego czy klasyczną na Mnichu też bierzesz młotek?

Offline wojtek656

« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 15, 2017, 17:00:01 »
Jakie rozmiary friendów są najczęściej przez Was wykorzystane?

Offline semow

« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 15, 2017, 20:07:36 »
Czerwony, zielony, mały niebieski, potem srebrny i fioletowy z dragonów, mikrusy, rzadziej złoty i duży niebieski.

Offline wojtek656

« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 15, 2017, 21:12:33 »
A jak myślisz, czy nowe Dragony II to tylko ściema marketingowa i będą działać identycznie jak stare po pewnym starciu farby/anody?

Offline semow

« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 15, 2017, 21:56:05 »
Nowych nie używałem (chyba - przynajmniej nie kojarzę) ale z tarciem krzywek w starych nie miałem nigdy problemu. Tyle że używałem ich tylko w skale z bardzo dobrym tarciem.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 15, 2017, 21:56:05 »

Offline Rychu

« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 15, 2017, 21:58:50 »
Przejedź stare pilnikiem to będą nowe 😝
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

Offline velka

« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 16, 2017, 07:10:10 »
Jakie rozmiary friendów są najczęściej przez Was wykorzystane?

Ja mam set od rozmiaru 00 do 4. Raz miałem sytuację kiedy przydałby się większy rozmiar niż złoty (na Międzymiastowej jak popierdzieliłem rysy i wbiłem się w coś trudniejszego ;) ) Za to te rozmiary 00 i 0 fajnie siadają, najczęściej używam jak semow: czerwony, zielony.

Offline Kanet

« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 17, 2017, 15:13:12 »
Zalezy gdzie wykorzystujemy w Tatrach
Jak piszą koledzy zestaw standardowy to (w dragonach) 1-4.
Lub w wersji rozszeszonej 00-4(5). Ja noszę defaultowo od 00 do 4(złotego) jak dubluje to srednie/małe rozmiary tj. zielony/fioletowy/czerwony.

W sokołach 5 to mus a i bez 6 czasami jest biednie.

Jak nie chcesz kupowac masowo to zaczniej od czerwonego(3) a potem 1,2,4,0,00,5 (IMO).
a nastepnie mikrusy, potem duble itd :-P