Autor Wątek: ARCTERYX BETA LT vs ARCTERYX ALPHA FL  (Przeczytany 9224 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ARCTERYX BETA LT vs ARCTERYX ALPHA FL
« dnia: Maj 13, 2014, 13:13:09 »
Cześć
 Mam prośbę o poradę odnośnie zakupu hardshela z kolekcji ARC'TERYX . Obecnie mam dwie kurteczki na tzw.,,oku" ARCTERYX  BETA LT( http://tnij.org/90jrstm  ) i ARCTERYX  ALPHA FL  ( http://tnij.org/2rrnmzk )  .  Potrzebuję kurtki uniwersalnej  która sprawdzi się jako kurtka awaryjna w lecie jak i w zimowych warunkach  . Jeśli chodzi o BETA LT mam wątpliwości  w związku z brakiem wywietrzników pod pachami rozumie że kieszenie  przejmują tą rolę ale nie jestem pewien jak to się spisuje. Natomiast jeśli chodzi o ALPHA FL jest dość minimalistyczna ciekaw jestem jak będzie się spisywać np. pod cięższym plecakiem i w perspektywie czasowej . Dziękuję z góry za wszystkie uwagi i sugestie .

forum.outdoor.org.pl

ARCTERYX BETA LT vs ARCTERYX ALPHA FL
« dnia: Maj 13, 2014, 13:13:09 »

Offline ina

Odp: ARCTERYX BETA LT vs ARCTERYX ALPHA FL
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2014, 13:43:28 »
O trwałość nie masz się co obawiać. Tylko sobie odpowiedz, która Ci się bardziej przyda, bo mi by np. jedna kieszeń nie wystarczyła :)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2014, 14:26:39 »
Jeśli chodzi kieszeń to nie jest jakiś wielki problem dla mnie natomiast tak jak już wspomniałem mam wątpliwości jak z wentylacją a jak to powiadają hardshell oddycha jak mu wywietrzniki pozwalają :)

Offline chmurek

« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2014, 12:33:55 »
A moze rozwaz tą kurtke http://e-pamir.pl/product-pol-1137-Kurtka-meska-Millet-K-Pro-Jacket.html . Masz wywietrzniki , masz 4 kieszenie z fajnym dostepem , jest ciezsza to fakt ale to kawal solidnej kurteczki . Ma znajomek i mowi ze nie zamienilby na zadna inna . A jak miescisz sie w "L" to moge smialo polecic Ci ten model teraz w dosc dobrej cenie https://www.polarsport.pl/wyprzeda/millet-wyprzeda/kurtka-millet-pro-lighter-gtx.html - posiadam od kilku sezonow , zadnych klopotow . A jesli koniecznie ma to byc ARCTERYX to bralbym cos wagowo kolo 500-600 gram , mierzylem kiedys kurtki tego typu ( 300-350 gram ) i pod plecak i na ciezsze warunki to wolalbym jej nie brac na lato zas jak znalazl .

Offline lex

« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2014, 13:36:48 »
A jesli koniecznie ma to byc ARCTERYX to bralbym cos wagowo kolo 500-600 gram , mierzylem kiedys kurtki tego typu ( 300-350 gram ) i pod plecak i na ciezsze warunki to wolalbym jej nie brac na lato zas jak znalazl .

Pozwolę sobie nie zgodzić się. Mam od 5 lat flagowca Arc'a - Alpha LT i uważam, iż jest przezajebista. Lekka, mocna, wytrzymała no i 3 warstwowe gore.
Wyznaję zasadę, iż ceratę wkładam gdy pada czyli takie wdzianko większość czasu spędza w plecaku. Dlatego HS, moim zdaniem, powinien być lekki. Alpha LT łączy wszystkie cechy jakie powinien mieć dobry HS, który ma być lekki, wytrzymały, mieć wywietrzniki. Dwie kieszenie umieszczone wysoko są dodatkowym atutem. Kaptrur jak dla mnie idealo.
Jedyny minus tej kurtki to cena. Ja miałem to szczęście, iż kupiłem w USA na wyprzy przy niskim kursie USD.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2014, 13:47:14 wysłana przez lex »
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

Offline chmurek

« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2014, 13:57:47 »
Ano mozesz sie nie zgodzic  ;) moze precyzujac moja wypowiedz , ciezsze warunki mialem na mysli zime i wspinanie i przy takim przeznaczeniu nie przekonaly mnie te najlzejsze kurteczki stad moja opinia .

Offline lex

« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2014, 14:06:50 »
Po górach chodzę całorocznie, ostatnimi czasy to nawet więcej zimą. Czasami zimą wkładam HS przy pizgawicy gdy bezceratowy SS nie daje już rady. Fakt, nie wspinam się.

Zacytuję atanora, który testował Alphę LT:
model Alpha LT na Gore-Tex 3L. Sama kurtka, a właściwie jej waga przy konstrukcji 3L odstawia konkurencję o jakieś 100-150g przy pełnym wyposażeniu (kieszenie, wywietrzniki, regulacja).

Po dwóch i pól roku użytkowania kurtki przeciwdeszczówki, przeciwwiatrówki oraz postojówki  , a więc relatywnie często jak na epokę softshelli nie stwierdzam oznak zużycia. Kurtka była raz wyprana. Ogólnie DWR trzyma trochę słabiej, co już dało się zauważyć podczas okresu testowego, ale szwy, klejenia i materiał jest bez szwanku.
Kurtka jest zajebista w każdym calu, prócz tego nie przemaka  jedyne na co mogę ponarzekać to stopery w kapturze, które są małe i obsługa w grubych rękawicach jest dosyć upierdliwa.
źródło:
http://www.forum.outdoor.org.pl/kurtki/(kurtki)-arc'teryx-alpha-lt-jacket-8305/
Niestety test na głównej gdzieś wsiąkł był.

Nie jest żadną sztuką zrobić pancernika 500-600g. Sztuką jest zrobić to samo w masie poniżej 400g.

Wracając do meritum i zapytania kolegi. Alpha FL nie nadaje się pod ciężki plecak. Macałem ją i nie założyłbym tego wdzianka pod 45L/10kg. To kurtka dla wyznawców F&L, którzy spakują się z prowiantem na 7 dni w maks. 30L/5-6 kg lub na letnie jednodniówki na bardzo lekko. Moja śp. babcia powiedziałaby, że to fifiulek.
eśli chodzi o BETA LT mam wątpliwości  w związku z brakiem wywietrzników pod pachami rozumie że kieszenie  przejmują tą rolę ale nie jestem pewien jak to się spisuje.
Gamma MX Hoody ma takie rozwiazanie. Mam starszą wersję Gammy na polartec power shield i zimą daje radę. Na forum jest test i recenzja starszej wersji Gammy na pps:
http://www.forum.outdoor.org.pl/arc'teryx/(softshell)-arc'teryx-gamma-mx-hoody-men/msg253239/#msg253239

Moim zdaniem chodzenie po górach jest jak seks. Dlatego też należy w odpowiedni sposób dobierać sprzęt i odzież. Pas biodrowy plecaka ma otulać niczym uda namiętnej kochanki, bielizna ma pieścić jak kobiece usta zroszone potem, rozgrzane ciało, soft jest jak pigułka antykoncepcyjna, która chroni i jednocześnie daje możliwość pełnego przeżywania wszystkimi zmysłami, nie tłumi odczuć, doznań zaś HS jest jak prezerwatywa. Jestem zwolennikiem używania SS i dopiero zakładania HS'a gdy warunki do tego zmuszą. Chodzenie cały czas w HS jest jak seks ze stałą partnerką w prezerwatywie. Może i zabezpieczy ale gdzie przyjemność? Prezerwatyw i HS'a używa się w sytuacjach nadzwyczajnych. Nie wychodzi się ze schroniska gdy na zewnątrz jest mordor no chyba, że trzeba lub złapie nas niespodziewane załamanie pogody i nie idzie się do łóżka z dopiero co poznaną w schronisku kobietą no chyba, że zapałało się ku niej nagłym i niepohamowanym pożądaniem. W pierwszym jak i w drugim przypadku trzeba się dobrze zabezpieczyć. Stąd w plecaku zawsze powinien być dobry, lekki, mocny HS a w kieszeni dobra, mocna prezerwatywa ;) ;D
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2014, 18:03:01 wysłana przez lex »

Gang Albanii

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2014, 14:06:50 »

Offline Pablo666

« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2014, 17:12:33 »
:D
Całe życie z wariatami....

« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2014, 17:56:13 »
eśli chodzi o BETA LT mam wątpliwości  w związku z brakiem wywietrzników pod pachami rozumie że kieszenie  przejmują tą rolę ale nie jestem pewien jak to się spisuje.
Gamma MX Hoody ma takie rozwiazanie. Mam starszą wersję Gammy na polartec power shield i zimą daje radę. Na forum jest test i recenzja starszej wersji Gammy na

Po pierwsze Lex gratulacje ten końcowy tekst z postu powyżej naprawdę zasługuje na tekst roku na tym forum . Jeśli chodzi o porównanie Gamma MX Hoody i rozwiązania wywietrzników w kieszeniach do  takiego samego rozwiązania w Hardshelu może budzić moje obawy co do tego czy się sprawdzi .

Offline lex

« Odpowiedź #9 dnia: Maj 14, 2014, 18:26:08 »
Hmm, właśnie patrzę na FL na stronce Arc'a i podają, że jest na 3L. Hmm, a ona nie była kiedyś na gore active? Bo ja ichnią kurtkę na active macałem.
Jeśli koniecznie chcesz Arc'a to na ebayu można Alpha LT poniżej i ciut powyżej 300$ wyrwać.
http://www.ebay.com/sch/i.html?LH_ItemCondition=11&_kw=ARCTERYX+ALPHA+lt+JACKET&ssPageName=RSS:B:SHOP:US:100

Gang Albanii

« Odpowiedź #10 dnia: Maj 14, 2014, 18:54:46 »
Tak jest ebay ale nie mam doświadczenia w kupowaniu na tym portalu aukcyjnym wolałbym coś z naszej dystrybucji a tu oferta Arc'a jest ograniczona .

Offline lex

« Odpowiedź #11 dnia: Maj 14, 2014, 19:07:08 »
a tu oferta Arc'a jest ograniczona
Na forum mamy przedstawiciela Arc'a na PL ;)

Gang Albanii

« Odpowiedź #12 dnia: Maj 14, 2014, 19:59:36 »
Wiem wiem nie omieszkałem  go zapytać już  o to samo . Wskazał na  BETA LT ponoć TOPR je użytkuje i jest zadowolony . Pomimo to jednak chciałem usłyszeć również inne opinie na ten temat bo do końca nie jestem przekonany do tego typu wywietrzników w kieszeniach .

Offline czaya

• Arc'teryx

« Odpowiedź #13 dnia: Maj 15, 2014, 06:51:55 »
To jeszcze ja na szybko doprecyzuję kilka rzeczy (z opóźnieniem, bom w Kanadzie "u źródła" siedzę :D)

- Lex - najlepsza definicja ciuchów outdoorowych jaką kiedykolwiek widziałem
- Chmurek - za każdym razem jak czytam że lżejsze kurtki pod plecakiem się nie sprawdzą to zabijam małego kotka - ot, taki gest który może zmusi ludzi do zaprzestania pisania takich pierdół w necie ;) To jest taka sama bzdura jak prawdy typu "kurtek z gore się nie pierze" i "nie kupuj forda bo się psuje" :D
- Kurtki Beta LT są w użyciu przewodników IVBV z Zako, żadne uszkodzenie jeszcze nie zostało zgłoszone a chłopaki chodzą z plecakami, wspinają się w lodzie i skałach i jeżdżą na nartach - wszystko to raczej często bo to ich praca. Od niedawna dodatkowo kurtka w użyciu GOPR z Karkonoszy.
-Co do wywietrzników - Beta LT ma już nową generację Gore Pro, 22% (lub 28% - późno już tutaj a i lokalne browary też wjechały) zwiększona oddychalność w stosunku do poprzedniej wersji. W tym momencie PRO zbliżył się na tyle do Active że zastosowali właśnie tę pierwszą membranę w Alpha FL (bo oddychalność prawie ta sama a wytrzymałość jednak większa niż Active)

pozdro600!

A dla ciekawskich - dziś na FB Arc'teryxa i jego Instagramie pojawiło się ciekawe zdjęcie - jak macie ochotę to zajrzyjcie i dajcie znać co o tym sądzicie ;
..just can't wait to get on the road again

« Odpowiedź #14 dnia: Maj 15, 2014, 16:22:54 »
Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź. :)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Maj 15, 2014, 16:22:54 »

Offline chmurek

« Odpowiedź #15 dnia: Maj 16, 2014, 14:07:02 »
P
- Chmurek - za każdym razem jak czytam że lżejsze kurtki pod plecakiem się nie sprawdzą to zabijam małego kotka - ot, taki gest który może zmusi ludzi do zaprzestania pisania takich pierdół w necie ;)

To tylko moja opinia nie zalecenie ogolne , co wyjasnilem w mojej kolejnej wypowiedzi .