Autor Wątek: [Plecaki duże] Lowe Alpine z systemem Axiom+  (Przeczytany 5419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PRS

[Plecaki duże] Lowe Alpine z systemem Axiom+
« dnia: Kwiecień 17, 2014, 18:19:21 »
W sklepach internetowych pojawiły się plecaki firmy Lowe Alpine z systemem (regulacyjnym) Axiom+.
Na stronie producenta worków oznaczonech znaczkiem ,,New" jest 23 z czego 11 posiada ,,system idealnego dopasowania".
Poza plecakami z serii Cerro Torre oznaczenie ,,Axiom+" znajdziemy w workach nazwanych Elbrus, Expedition, Kamet, Almapayo.

Elbrus 55 - 2,18 kg

Cerro Torre 75  - 2,78 kg

Kamet 65 - 2 kg

Almapayo 70  - 2,49 kg

Expedition 75  - 2,51 kg

Poza rzucającym się w oczy uchwytem do przenoszenia na froncie plecaka ;) worki posiadają system ,,podwójnego" dociągania do pleców, regulację zawieszenia szelek, regulację długości szelek , ściągany do przodu pas biodrowy i regulowany pasek piersiowy.
,,Wykładzina" na plecach sprawia wrażenie ,,zimowej" ale jak jest z jej chłonnością to trzeba by organoleptycznie sprawdzić.
Elbrus 65 oferowany w czeskim sklepie za 557 zł w fajnym kolorze może być ciekawym wyborem
http://www.gamisport.pl/plecaki-turystyczne/plecaki-turystyczne-pow_60l-/p/plecak-lowe-alpine-axiom-elbrus-65-75-krokodyl-zielono-piaskowy/

Czy Axiom+  sprawdzi się lepiej niż znany nam TFX ?

forum.outdoor.org.pl

[Plecaki duże] Lowe Alpine z systemem Axiom+
« dnia: Kwiecień 17, 2014, 18:19:21 »

Offline Shwarc

Odp: [Plecaki duże] Lowe Alpine z systemem Axiom+
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2014, 22:51:21 »
Tak, tani i lekki ten Elbrus, fajna alternatywa dla AC Lite 50+10

Offline szukamzony

« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2014, 02:09:10 »
Ten ostatni expedition 75 wyglada na zdjeciu zupelnie jak berghaus expedition 80 tyle ze jest ciezszy, wygoda zawsze równa sie waga ?

Offline misiak76

« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 18, 2014, 10:33:01 »
Troszkę więcej informacji o elbrusie www.lowealpine.com/axiom-elbrus-65-75
Polecam filmiki opisujące plecak jak i nowy system nośny, w którym wprowadzili pas biodrowy wahadłowy jak w dauterach i jeszcze więcej regulacji. Tylko zastanawia mnie ten system wentylacji pleców.
Od kilku dni mam Kongura z TXF i  jestem zadowolony z niego na pierwszy rzut oka. Teraz tylko muszę go obciążyć i ruszyć w weekendowy treking po Borach Tucholskich. Test też zamieszczę.

Offline PRS

« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2014, 19:02:25 »
Axiom
System zapewniający wsparcie, stabilność oraz komfort podczas intensywnego marszu. Łatwa regulacja zapewnia odpowiednie dopasowanie do kształtu pleców.

Główne zalety to:

wsparcie, stabilność, komfort
dostosowane do indywidualnego kształtu pleców
Można łatwo zmodyfikować ruch – anty-zmęczenie poszczególnych mięśni
Tylny panel o specjalnym kształcie wspierającym podparcie lędźwiowe. Lekka rama zapewnia efektywny rozkład ciężaru przy jednocześnie zachowanej elastyczności. System jest wyposażony w kanały wentylujące.

System Axiom obejmuje:

Regulowane ramiączka
Anatomicznie ukształtowany panel tylny
Kanały wentylacyjne

Taki tam marketingowy beł...

źródło http://www.mall.pl/plecaki-turystyczne/lowealpine-elbrus-6575?param1=GREEN#text-box
krokodyl w cenie pińćset złotych

Offline Barsus

• tekst osobisty

« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2014, 23:48:24 »
Troszkę więcej informacji o elbrusie www.lowealpine.com/axiom-elbrus-65-75
Polecam filmiki opisujące plecak jak i nowy system nośny, w którym wprowadzili pas biodrowy wahadłowy jak w dauterach i jeszcze więcej regulacji. Tylko zastanawia mnie ten system wentylacji pleców.
Od kilku dni mam Kongura z TXF i  jestem zadowolony z niego na pierwszy rzut oka. Teraz tylko muszę go obciążyć i ruszyć w weekendowy treking po Borach Tucholskich. Test też zamieszczę.

A to ciekawe, bo ja myślałem, że LA wahadłowe pasy biodrowe stosuje tak jakoś od 2008 a może i nawet od 2007 r. Konkretnie gdy wprowadziło plecaki z systemem nośnym tfx.
black hole sun

Offline misiak76

« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2014, 10:36:14 »
Mam tfx i tam jest wręcz przyspawany ;)
Tylko, że u mnie to tfx 4 i pewnie w tfx większych od mojego jest ruchomy.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2014, 10:36:14 »