Autor Wątek: [Smartfony] Krüger&Matz Drive  (Przeczytany 27104 razy)

Offline EMES

Odp: [Smartfony] Krüger&Matz Drive
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 07, 2014, 21:56:11 »
a gra jeszcze ? ;D
nie wczuwaj się tak :P ;D, trza było se do szajsunga normalną baterię dokupić ;)
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 07, 2014, 21:56:11 »

misio

« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 07, 2014, 22:02:20 »
Już skończył ;D.
Teraz 6-7h ładowania.
Ale 1,5h filmu poszło ;D.

Szjasung to firma, której unikałem całe życie ;D. I dalej chcę unikać ;D.

misio

« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 08, 2014, 22:23:11 »
16g 22 m na baterii.
Z tego ponad 1h 23 m rozmów. Zero neta prócz poczty, zero zabaw z telefonem.
Obecnie równe 70%.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 09, 2014, 03:17:09 »
Cytuj (zaznaczone)
trza było se do szajsunga normalną baterię dokupić
Mi w Galaxy SIII LTE bateria trzyma ok. 48h przy normalnym użytkowaniu. W gierki nie gram ;D

Offline piterito

« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 09, 2014, 08:07:14 »
Mi w Galaxy SIII LTE bateria trzyma ok. 48h przy normalnym użytkowaniu. W gierki nie gram ;D
W jakiej temperaturze? ;D
Bo moja Lumia w pokojowej, przy "normalnym użytkowaniu" z lekkim netem (poczta,pogoda,nawigacja,odor) to i z trzy doby niecałe pociągnie, zimą na zewnątrz ledwie jedną :) SII nie dotrwał nawet doby w pokojowej.
https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=17575.msg274814#msg274814

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

Offline Shwarc

« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 09, 2014, 11:37:42 »
w pokojowej oczywiście, na dworku gnije sobie w kieszeni.

« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 09, 2014, 21:16:09 »
Dzisiaj przetestowałem haiera w terenie. Tel naładowany 100%, zasięg sieci wyłączony całkowicie, sports tracker chodził łącznie przez 8h w trybie max dokładny ( zapis śladu offline). Dystans po okolicznych górkach 34km, zużycie baterii 16% (84% naładowania). W porównaniu do moich poprzednich smartfonów to przepaść gdzie, xperia neo v miała po plus minus 8h identycznej pracy ok. 20%, xperia active ok. 20% i htc one s 30% / 35% Haierek w porównaniu do tych telefonów to mocarz bateryjny :) Samuraj, ciekaw jestem jak u Ciebie spisze się w terenie te 4000mAh z włączonym GPS'em, daj znać  :)

Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 09, 2014, 21:16:09 »

misio

« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 09, 2014, 21:46:06 »
Nieźle! U mnie 38% od wczoraj rana ;). GPS wypróbuję w przyszły weekend, bo zaczynamy rodzinne rowerowanie ;).

misio

« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 10, 2014, 09:21:40 »
Obecnie na stanie 23%. Zobaczymy czy wytrzyma do wieczora.
Wczoraj katowałem go trochę na WiFi oraz dość jasno włączonym ekranie. Rozmów nie więcej niż z 20 minut przez cały dzień.

misio

« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 14, 2014, 11:07:53 »
Bez problemu wytrzymuje ok. 60h normalnego użytkowania mojego: na dobę wychodzi ok. 2h rozmów, 30 smsów, sprawdzanie outdoora i poczty- ok. 1h. Przy mocniejszym telefonowaniu czas skraca się do 48h.
Istotną sprawą jest wyłączanie wszelakich aplikacji po ich użyciu poprzez wymuszenie tej czynności. W momencie kiedy pracują one w tle bateria potrafi znikać w oczach.
Spadł mi już kilka razy i po złożeniu znowu działał, ale na wszelki wypadek kupiłem etui.

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 14, 2014, 11:34:44 »
Spróbuj go przemęczyć przez kilka dni bez wyłączania aplikacji w tle. Powinien się "dotrzeć" i działać normalnie.
Z Razrem tak miałem że po uzyciu killowałem apki działające po wyjściu z nich. I przez jakiś czas rzeczywiście bateria jakby działała lepiej, ale gdy przestałem się przejmować tymi apkami w tle przez kilka dni, to po pewnym czasie telefon trzymał baterię podobnie jak się bawiłem w killowanie.

misio

« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 14, 2014, 11:44:09 »
Ok! Podziałam i dam znać!

« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 14, 2014, 14:47:16 »
Też se go kupiłem. Haiera zostawiam bo się jeszcze pewnie nie raz i nie dwa przyda, choćby jako tel awaryjny w górach. Co do drive'a zostało już prawie wszystko powiedziane, dodam od siebie że gps jest najszybszym jaki kiedykolwiek miałem w telefonie, łapie fixa w mgnieniu oka. Telefon włączyłem wczoraj o godzinie 11:00 (61%naładowania) dzisiaj ma 17%, w tym czasie ściągałem aplikacje, 2h włączonego wifi, później godzinka aero i przeglądanie stron. Od godziny 00:00 do 08:00 stracił jeden procent pracując w jednej sieci. Z wad jakie do tej pory zauważyłem to: brak możliwości wyłączenia dwóch kart sim aby żadna nie była aktywna, pomaga w tym tylko tryb samolotowy. Bateria w dziwny sposób potrafi gubić nagle procenty, załóżmy ma 30% naładowania które utrzymuje się przez dłuższy czas po czym gwałtownie spada na 29, 28, 27%.  Do zabijania aplikacji w tle używam greenify który jak do tej pory doskonale się sprawdzał, więcej o tej apce można przeczytać tutaj: http://www.download.net.pl/jak-oszczedzac-baterie-i-przyspieszyc-androida-za-pomoca-greenify/n/2842/

Offline brejhart

« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 14, 2014, 15:09:36 »
Odnośnie wydłużenia czasu działania telefonu z androidem. Ja z powodzeniem używam, dwóch aplikacji.
1. Wakelock Detector do sprawdzania, które aplikacje wybudzają mi telefon z głębokiego uśpienia.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uzumapps.wakelockdetector&hl=plAnalizuję wyniki i wymieniam problematyczną aplikację na odpowiednik z lepszym zarządzaniem energią, bądź korzystam a aplikacji poniżej.
2. Greenify służy do hibernowania programów nie pozwalając im na pracę w tle bez zgody. W przeciwieństwie do "zamrażania" działania aplikacji, hibernowanie jest tymczasowe i działa tylko do kolejnego uruchomienia programu. Po "zamrożeniu" należy aplikację "odmrozić" przed uruchomieniem,a to jest problematyczne.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify&hl=pl

Offline Doczu

« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 14, 2014, 15:31:47 »
Z wad jakie do tej pory zauważyłem to: brak możliwości wyłączenia dwóch kart sim aby żadna nie była aktywna, pomaga w tym tylko tryb samolotowy.
No bo po co jeszcze dodatkowo tryb wyłączenia obu kart, skoro jest tryb samolotowy :)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 14, 2014, 15:31:47 »

« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 14, 2014, 16:41:51 »
Z wad jakie do tej pory zauważyłem to: brak możliwości wyłączenia dwóch kart sim aby żadna nie była aktywna, pomaga w tym tylko tryb samolotowy.
No bo po co jeszcze dodatkowo tryb wyłączenia obu kart, skoro jest tryb samolotowy :)

no tak, ale zdążyłem się już przyzwyczaić do haiera gdzie oba tryby można było wyłączyć suwakami :)

« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 14, 2014, 17:53:21 »
ładuje go właśnie pierwszy raz, od 0 do 20% zajęło 10minut! chyba to nie jest normalne? Samuraj u Ciebie też w ten sposób wygląda ładowanie?

misio

« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 14, 2014, 18:02:10 »
Nie zdarzyło mnie się do zero by tak szybko poszło.
Mam takie spadki pomiędzy np. 20 a 15%, 15 a 10.
Natomiast wcześniej, jakby, zawiesza się przez dłuższy czas nie ukazując żadnej straty na np. 25%.

« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 14, 2014, 18:08:15 »
dokładnie, mam coś podobnego. Z 10% gdy załączyłem wifi, odtwarzacz muzyki, i odpaliłem stronę to po kilku minutach zrobił się 1%. Oby ta bateria miała rzeczywistą pojemność 4000mAh...
20minuta ładowania i skok jest już mniejszy niż w pierwszych dziesięciu.
10minuta ładowania 20% naładowania
20minuta ładowania 32% / 8% mniej, chyba się skubaniec przegrzał  :P
Zobaczymy jak będzie dalej.

misio

« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 14, 2014, 18:09:17 »
U mnie jest tak samo. Potem do 100% idzie z 6 lub 7h.

« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 14, 2014, 18:13:23 »
kolejne 10minut i 3% skok tylko, powoli zaczyna się stabilizować. Dam znać jak dobije do 100%

Offline Doczu

« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 14, 2014, 18:20:11 »
wszystkie smartfony się tak ładują
Najpierw leci duzy prąd to i szybko procenty lecą, a im bliżej 100% tym wolniej. Jest to zabezpieczenie wewnętrzne baterii przed uszkodzeniem.
Pierwszy raz zaobserwowałem to zjawisko w Defy gdy ładowałem ją solarem. Z początku zasuwało jak głupie w tempie 1% na 5min, a od 95% to już się wlokło.

misio

« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 14, 2014, 18:22:05 »
kolejne 10minut i 3% skok tylko, powoli zaczyna się stabilizować. Dam znać jak dobije do 100%

To około 24/1 ;D.

« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 15, 2014, 00:14:43 »
5h47min.
Podobno warto go trzymać do 7h, więc trzymie dalej...

Offline Koshal

« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 16, 2014, 18:02:24 »
Mości Samuraju, a dałbyś radę sprawdzić jakoś ile pociągnie tel na odpalonym locusie lub sports-trackerze ?
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"