Autor Wątek: [Zdrowie] Zimowe kąpiele  (Przeczytany 21914 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Elwood

Odp: [Zdrowie] Zimowe kąpiele
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 20, 2016, 15:09:16 »
Sezon uważam za otwarty.

Świat jest do dupy, ale życie jest cudem.
Opisanie świata moje

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 20, 2016, 15:09:16 »

Offline Elwood

« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 22, 2016, 18:31:12 »
Wczoraj sprawdziłem pro forma, jak temperatura wody w Zatoce była i wyszło, że byłem w saunie.
Opisanie świata moje

Offline misiak76

« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 23, 2016, 14:04:49 »
 Bo zapomniałeś wrzucić kostki lodu ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline Elwood

« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 24, 2016, 14:00:50 »
Śledzę zawodnika od kilku sezonów...
http://arcticicesea.blogspot.com/

Obraz z 19.11 to katastrofa. Dzisiaj, niby lepiej...
Ruskie budują kolejny, "największy lodołamacz na świecie" i niechybnie, to dobra inwestycja. To, o czym marzył Barents teraz jest na wyciągnięcie ręki. Natura pomaga. Transport północną, morską drogą narusza obecny status transportu morskiego w sposób do tej pory niewyobrażalny.
Wygóglajcie se hasło "Jacek Bartosik". Tego nawet on nie przewidział.

Tak poza tym...
http://kobieta.dziennik.pl/dziecko/artykuly/449521,w-przedszkolu-w-krasnojarsku-w-rosji-dzieci-polewaja-sie-woda-na-mrozie.html

P.S.
Hej, morsy pomorskie. Może jakiś zapoznawczy poranek w najbliższą niedzielę?
Opisanie świata moje

Offline kuzon

« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 24, 2016, 17:16:17 »
Hmm, może by się udało. Napisz co rozumiesz przez "poranny" i jaka miejscówka. Nic nie obiecuję, ale postaram się.
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

Offline Elwood

« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 25, 2016, 08:25:32 »
Między 9.00-10.00?
Jelitkowo zasadniczo.
Opisanie świata moje

Offline kuzon

« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 26, 2016, 17:36:24 »
Sorry za późną odpowiedź. Postaram się być na 10 rano. Zabiorę ze sobą rodzinkę i może znajomego, którego 2 lata temu mówiłem na kąpiele. Podaj, jaki numer wejścia na plażę, cobyśmy się za długo nie szukali. Na PW wyślę Ci numer mojego telefonu.

Więcej chętnych nie ma?
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 26, 2016, 17:36:24 »

Offline Elwood

« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 27, 2016, 08:58:04 »
Opisanie świata moje

Offline kuzon

« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 27, 2016, 11:51:36 »
Fajnie było się spotkać i poznać :) "Następnom razom", trzeba kąpiel przedłużyć o jakąś gorącą herbatę w knajpie. Dawaj znać, jak się będziesz znowu wybierał pohibernować w morzu.
 - Maya Angelou

Offline Elwood

« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 27, 2016, 13:45:12 »

Kuzon!!!

Kuzon!!!

Tak! Tutaj jest wyjście z morza!!!

Pogoda wyborna. Piździło tak, że na plaży puchy. Wyszedłem z wody i prawie zamarzłem... Kuzon szalał... :)

Opisanie świata moje

Offline kuzon

« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 27, 2016, 14:16:51 »
Jo, wiało nieźle :)
 - Maya Angelou

Offline Elwood

« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 01, 2016, 21:31:27 »
No, w ten week pozostaję w 3Citi. Możemy się wstępnie namawiać. Aura coraz bardziej zimowa.
Opisanie świata moje

Offline kuzon

« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 01, 2016, 22:11:41 »
O, to jestem za. Daj termin, a ja postaram się dopasować.
 - Maya Angelou

Offline Elwood

« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 27, 2016, 13:51:35 »
Alio kuzon!
Wszelkie, inne obowiązki przytłoczyły mnie ale tradycyjnie w Święta (drugi dzień) zaliczyłem kąpiel w Zatoce.
Kilka fotek tu:
http://renowacjaposadzek.pl/blog/swiateczna-tradycja/
W Jelitkowie był silny przybój, więc tym razem trza się było trochę przespacerować "w morze", by zamoczyć coś więcej niż łydki.

P.S.
Ponieważ na Sylwestra nigdzie się nie wybieram, więc szaleństw nie będzie, co skłania mnie do pielęgnowania kolejnej tradycji, czyli noworocznej kąpieli. O 12-tej to już będą tłumy ludzi, więc celował będę tak na 10-tą przy wejściu nr 76 w Jelitkowie.
Opisanie świata moje

Offline kuzon

« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 28, 2016, 11:35:21 »
Ja niestety odpadam aż do końca lutego. Jestem już w robocie i choć wody mam wokół siebie dostatek, to jednak do zimowych kąpieli się nie nadaje, 20'C to nie to. A przy okazji jeszcze coś by mnie mogło zeżreć :D Miłych kąpieli życzę. Jak wrócę, to się w marcu umówimy.
 - Maya Angelou

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 28, 2016, 11:35:21 »

Offline Elwood

« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 02, 2017, 13:40:58 »
Ostatecznie dotarłem po 14-tej. Nie chciałem się wbijać do Zatoki z morsami ale i tak ludzi zatrzęsienie było. Temperatura wody lekko powyżej 4st, powietrza 6.
Dobre warunki są nad Zalewem Wiślanym - temp. wody 1,5st.

Entuzjastom zimowych kąpieli zdrowia w Nowym Roku życzę.

P.S.
Ja osobiście w minionym roku nie doświadczyłem nawet najdrobniejszej infekcji, kataru - nic.
Opisanie świata moje

Offline kuzon

« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 02, 2017, 18:05:29 »
Dzięki i również NAJLEPSZEGO!

Ja, prawdę mówiąc, nie chorowałem na tego typu choroby, już od chyba kilkudziesięciu lat, nie licząc akcji sprzed 2 czy 3 lat. Ale to jest jedyny raz, odkąd pamiętam od podstawówki. Mogłem spać w jednym łóżku z grypowiczką i nic. Aż zazdrościłem, że tak koło nich trzeba latać, "a może herbatkę, a może kocyk, poduszeczkę poprawić?" :D Tak się zastanawiam, czy nie "załatwiłem" się mieszkając w szkole, w internacie 500 km od domu. Jak się chciało mieć wolne, to zimą pod prysznic, a potem nago przy otwartym oknie. Nigdy nie udało mi się załapać choćby poważniejszego kataru (lekki, z racji jakiejś alergii, mam stale). Choć może to jakieś geny? Młodszy syn przeziębienie przechodzi w 2 dni. Nie pamiętam żeby miał grypę. No, ale antybiotyk dostał 2x w życiu, raz przez durną lekarkę, a drugi przy zapaleniu ucha od klimatyzacji. No i od 8 roku życia, chodzi od czasu do czasu morsować. Choć bardzo niechętnie i niemal pod przymusem, muszę przyznać... w sumie, to "niemal" można wykreślić :D
 - Maya Angelou

Offline Elwood

« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 02, 2017, 18:51:47 »
Na zapalenie ucha świetnie robi geranium. Zwijasz kilka listków, delikatnie ugniatasz, by puściła roślina soku trochę i taki zwitek wsuwasz do ucha. Babcia uplastyczniała całość ubitym kawałkiem gotowanego ziemniaka. Naturalnie tak wsuwamy, by potem dało się całość bezproblemowo usunąć. Jedyny minus, to fakt, że trochę to w uchu uwiera (z tego powodu nie zawsze dzieciak wytrzyma) ale z reguły załatwia sprawę w ciągu 12h. Aplikować jak ucho pobolewa i zostawić do ranka dnia następnego. Potem ewentualnie zmienić "okład".

Geranium łatwo samemu hodować. Od czasu do czasu potrząsnąć listkami, wydaje wtedy intensywny aromat, działający aseptycznie w pomieszczeniu.
Opisanie świata moje

Offline kuzon

« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 02, 2017, 19:03:34 »
No patrz, to nawet nie wiedziałem, że ten popularny "śmierdziel" ma takie właściwości. My akurat nie mieliśmy takiej możliwości, bo to było w Grecji, w nocy, w hotelu. Grecy dali nam podgrzaną oliwę i kilka kropli wpuszczaliśmy mu do ucha. Niewiele to pomagało. Na szczęście teściowa miała ze sobą antybiotyk stosowany między innymi przy zapaleniu ucha. Może z racji tego, że jego organizm nie był przyzwyczajony do takich specyfików, to zadziałał błyskawicznie.
 - Maya Angelou

Offline Elwood

« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 03, 2017, 09:16:13 »
...Tak się zastanawiam, czy nie "załatwiłem" się mieszkając w szkole, w internacie 500 km od domu. Jak się chciało mieć wolne, to zimą pod prysznic, a potem nago przy otwartym oknie...
Tego typu zachowania świadczą o determinacji w dążeniu do celu. Dołącz ten argument do ewentualnego CV... :) :D
Na mnie robi to pozytywne wrażenie. :)

Opisanie świata moje

Offline Podróżnik

« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 03, 2017, 09:35:25 »
Panowie, szacun! Nie odważyłbym się!

Offline kuzon

« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 03, 2017, 10:27:02 »
Jak wynika z wcześniejszych postów, nie jest to wcale takie trudne. Musi tylko w łepetynie przeskoczyć taki przełącznik z pozycji "wariactwo" na "to się da" :D Dlaczego byś się nie odważył?
 - Maya Angelou

Offline Elwood

« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 05, 2017, 15:14:38 »
Szkoda kuzon, że Ciebie tu nie ma. Jak się pogoda utrzyma do weekendu, to będzie kąpiel marzenie.
Opisanie świata moje

Offline rucinsky

« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 05, 2017, 16:45:04 »
Zajebioza Panowie, chyle czoła.
Fantastyczna zimowa aktywność. Ja co roku sobie wmawiam, aaaa może za rok jednak...  ;D

"A co, jeżeli rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje? — Cóż, w takim razie zdecydowanie przepłaciłem mój nowy dywan."
http://analiza-karmy.pl

Offline kuzon

« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 07, 2017, 09:08:50 »
Szkoda kuzon, że Ciebie tu nie ma. Jak się pogoda utrzyma do weekendu, to będzie kąpiel marzenie.

W internetach widzę, że nareszcie pogoda robi się kąpielowa :)
 - Maya Angelou