Autor Wątek: [Materace] Therm-a-Rest Women's NeoAir XLite  (Przeczytany 17394 razy)

Odp: [Materace] Therm-a-Rest Women's NeoAir XLite
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 28, 2015, 22:54:10 »
Twoj worek jest troche wiekszy niz ten termaresta, tym ktory dodaja do zimowego materaca. Pompowanie tamtym workiem jest straszne. Piterito lepiej to wychodzi, ale ja nadal nie znosze pompowania.

W rzeczy samej neoair jest bardzo popularnym lozkiem u dlugodystansowcow, takze na Te Araroa. Reszta ludzi uzywa Z-Lite, to ci ktorych nie bola po nim plecy. Inne maty tez sie oczywiscie zdarzaja, ale te dwie najczesciej.

Lata trzyma, bardzo dobry klej. W zestawie byly chyba dwie, ale nie potrzbowalam tak duzej, wiec przycielam i jeszcze sporo zostalo :)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 28, 2015, 22:54:10 »

Offline necik

« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 20, 2016, 21:03:55 »
Szukam pomysłu co podłożyć pod taki materac np. na podłodze w schronisku (chodzi o to aby go nie pobrudzić i nie przedziurawić)? Może macie jakieś ciekawe patenty, w sensie coś małego, lekkiego i najlepiej z każdej strony inny kolor (abym zawsze wiedział która strona jest "brudna")?

Offline Yatzek

« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 20, 2016, 22:01:27 »
necik - ja używam Tyveku Soft który mam przycięty pod mój namiot - Coleman Rigel. Płachty też używam pod materac gdy śpię w wiatach czy innych miejscach niezbyt czystych. Ma stronę białą i zadrukowaną napisem.

Wędrówką życie jest człowieka...

Offline fromage

« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 18, 2017, 20:14:20 »
k kupowałem od niego X-lite. Przebieg transakcji jak i sama mata, bez zarzutu.

Podbijam

Chciałem od niego kupić X therma - rzeczywiście cena bardzo dobra tylko zero kontaktu a po 5 dniach dowiedziałem się, że towaru nie ma. Pieniądze odzyskałem. Widać jakość customer service się mocno obniżyła.

Offline wojtek656

« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 19, 2017, 16:37:27 »
necik - ja używam Tyveku Soft 

Gdzie kupić ten Tyvek w ilości detalicznej? I ile toto waży za m2

Offline PiotrekB

« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 19, 2017, 17:20:06 »
Np tu mają
http://folnet.pl/towar/membrana-dachowa-tyvek-solid

Kiedyś kupowałem tu Modlińska 89, 00-001 Warszawa Wielbud, ale nie wiem czy dalej działają.

Offline fromage

« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 19, 2017, 21:10:40 »
Np tu mają
http://folnet.pl/towar/membrana-dachowa-tyvek-solid

Kiedyś kupowałem tu Modlińska 89, 00-001 Warszawa Wielbud, ale nie wiem czy dalej działają.

Wczoraj tam dzwoniłem, mają 1m dostępny :) - i to jett Tyvek soft 1622E- z tego co mówił mi gość przez telefon jest delikatniejszy od Tyveku 1443 bo służy głównie do pakowania dzieł sztuki. Ja kupiłem tutaj http://www.kartoteka.warszawa.pl/produkty/papiery-syntetyczne-specjalne i to jest właśnie 1443. Wysyłka 18 PLN. Waga 43g

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 19, 2017, 21:10:40 »

« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 18, 2017, 22:52:28 »
W ramach aktualizacji po Appalachian Trail i paru drobniejszych szlakach poinformuję, że XLite przetrwał kolejny sezon, postarzał się o 4000 km i jakieś 150 nocy, bez uszkodzeń, tylko jeszcze więcej pleśni wyrosło w środku. Słyszałam już o kilku sposobach na czyszczenie wnętrza, ale niektórzy twierdzą, że się po prostu nie da. Chodzi mi tylko o to, że ta pleśń coś waży...

Offline misiak76

« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 18, 2017, 23:40:49 »
Ciekawe czy podnosi ta pleśń termikę ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline Shwarc

« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 19, 2017, 11:26:45 »
Z czasem gdy wypełni swymi kłaczkami całe wnętrze, to pewnie tak. Taki naturalny primaloft :D

A ty dmuchasz do środka czy jakimś workiem pompujesz i mimo to się zalęgła?

« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 19, 2017, 20:09:22 »
Dmucham zwyczajnie, więc się nie dziwię, że się zalęgło. Na zewnątrz też trochę jest, ale mało. Zastanawiałam się czy one są stale żywe, bo jakby były żywe to może wydzielałyby jakąś energię cieplną... To czekam na ten primaloft :D

Offline sieku

« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 20, 2017, 09:51:11 »
Słyszałam już o kilku sposobach na czyszczenie wnętrza, ale niektórzy twierdzą, że się po prostu nie da.
Może ozonowanie? Takie jak przeprowadza się w celu odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Choć z drugiej strony aktywna reaktywna forma tlenu mogłaby mieć niekorzystny wpływ na tworzywo z jakiego wykonany jest materac.

Offline Ivan

« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 20, 2017, 10:27:30 »
Miałem pisać o ozonowaniu, ale część tworzyw sztucznych się po tym kruszy. Może przemrozić w zamrażarce?

Offline Shwarc

« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 20, 2017, 18:46:10 »
Zastanawiałam się czy one są stale żywe, bo jakby były żywe to może wydzielałyby jakąś energię cieplną
:D
A nie myślałaś by dać ją do NASA, a oni wywiozą ją na Marsa i w ten sposób ogrzeją planetę i zalęgnie się życie :D Kurcze, i w ten sposób wyznaczyłem ci kolejny cel wędrówki :D

« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 20, 2017, 20:22:57 »
Zamrożenie może by je uśmierciło, ale i tak zostaną w środku (waga). Ja bym je chciała jakoś wypłukać... Kretem ;)

No tak, na Marsie otwierają się zupełnie nowe perspektywy :)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 20, 2017, 20:22:57 »

Offline dave

« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 20, 2017, 20:29:41 »
Dodaj lepiej cukru i wody. Potem przedestyluje się na kuchence i od razu lepiej się będzie kilometry nabijało.  ;D

« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 20, 2017, 20:33:06 »
Jest to jakaś opcja :)

Offline sieku

« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 21, 2017, 09:12:56 »
Przemrożenie też może skruszyć tworzywo. Zacząłbym na pewno od przestudiowania metki i następnie właściwości fizykochemicznych danych materiałów.

Kret może być za mocny. Poruszamy się tu cały czas w sferze domysłów jeśli chodzi o wytrzymałość samego materaca na takie zabiegi. Jednak w tym wypadku prócz wysokiej aktywności jonów, reakcja z wodorotlenkiem sodu (główny składnik kreta) wydzieli duże ilości ciepła co też nie bezie obojętne dla trwałości tworzyw sztucznych.
Idąc tropem środków chemicznych, mniejsze obawy miałbym w przypadku zastosowania substancji na bazie chloru. Żaden ze znanych mi środków "specjalnie do pleśni" nie usuwał jej tak skutecznie z pod mojego okna w łazience jak Domestos i wybielacz ACE ;)
W kwestii usunięcia z materaca martwej pleśni - tylko oddziaływanie mechaniczne poprzez możliwe energiczne przepłukiwanie roztworu miedzy komorami materaca. Pracochłonne ale innej opcji nie widzę.
Pozostanie też kwestia usunięcia zapachu chloru... może Katadyn da rade?

Przyszła mi jeszcze jedna opcja do głowy: Tabletki do czyszczenia bukłaków. Camelbag ma takie w ofercie, ale czytałem że równie dobrze spisują się o wiele tańsze tabletki do czyszczenia protez zębowych. Jest to chemia na pewno bezpieczniejsza dla materaca, choć efekty mogą nie być tak spektakularne ;D "W razie potrzeby czynność powtórzyć"

Offline Shwarc

« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 21, 2017, 09:28:30 »
Robiłem bukłaka tymi babsami do protez, zapomnijcie, nawet nie drgnęło. Nie wspomnę, że łatwo się pomylić i... :D

« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 21, 2017, 19:37:40 »
Nie odważyłabym się wlać do materacyka ani Kreta, ani Domestosu. Jednym słowem lepiej dać sobie spokój z czyszczeniem i żyć z pleśnią.

Offline dave

« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 21, 2017, 19:47:33 »
Napisz do producenta. Może już to przerabiali i znają jakieś patenty na pleśń.