Autor Wątek: [Kurtki puchowe] Haglöfs Magi II Down Q Hood  (Przeczytany 10070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[Kurtki puchowe] Haglöfs Magi II Down Q Hood
« dnia: Październik 18, 2013, 21:26:12 »
Haglöfs Magi II Down Q Hood

Materiał zewnętrzny: Pertex® Quantum 35 g/m², 100% Polyamide, 20D
Wypełnienie puch gęsi 800 cui 90/10
Waga wypełnienia: 300g (dla rozmiaru L)
Syntetyczne wypełnienie pod puchem na ramionach, w części rękawów, przy zamku i na dole kurtki.
Waga: 645 g (dla rozmiaru M)
Pokryta DWR
Regulowany kaptur
Zamek dwukierunkowy
Dwie kieszenie na zamek
Rękawy zakończone gumką
Worek kompresyjny w komplecie

Link do strony producenta
http://www.haglofs.com/en-US/products/clothing/activities/mountaineering/women/magi_ii_down_q_hood_en-us.aspx

Rozglądam się za postojową kurtką puchową na większe mrozy (-25) i właściwie tylko ta mi się podoba. Byłaby dość ciepła? Puch naprawdę ma 800 cui? Na 850 nie mogę nic znaleźć (tzn. żadnej damskiej kurtki). Poproszę o opinie. Może ktoś miał tą kurtkę w ręce?

forum.outdoor.org.pl

[Kurtki puchowe] Haglöfs Magi II Down Q Hood
« dnia: Październik 18, 2013, 21:26:12 »

Offline ina

Odp: [Kurtki puchowe] Haglöfs Magi II Down Q Hood
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2013, 22:17:25 »
Będziesz w niej stać i robić za latarnie :D
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline jagular

« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2013, 22:19:39 »
kolorki super :)

« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2013, 22:32:14 »
Będziesz w niej stać i robić za latarnie 
O ile będzie w niej ciepło to nie mam nic przeciwko, będę robić za drogowskaz dla zbłąkanych... reniferów :)
Śliczna jest niezaprzeczalnie...

« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 07, 2014, 01:23:28 »
Kurtka została zakupiona przed zimowym wyjazdem w Bieszczady. Potrzebowałam jej, trafiłam na wyprzedaże, więc się zdecydowałam. Nie poużywałam jej wiele, bo tylko przez tydzień, ale za to dosyć intensywnie, bo oprócz wieczorów spędzałam w niej także noce, śpiąc w kombinacji lekkiego śpiwora z kurtką, spodniami i botkami.

Kolor brimstone/magnetite
Waga 544g, w tym waga puchu 200g w rozmiarze XS (250g S, 300g M, 350g L )

Materiał zewnętrzny to Pertex Quantum, natomiast wzmocnienia według tego, co napisano na metce wykonane są z Pertexu Microlight. Pod wzmocnieniami znajduje się warstwa syntetycznej ociepliny.

Materiał podszewki to również Pertex Quantum.

Niestety ciemnoszary kolor prześwituje, co widać na obszyciach zamków kieszeni.

Kieszenie w kurtce są dwie - zewnętrzne (puch po obu stronach - wewnątrz i na zewnątrz), niestety brak wewnętrznej kieszeni, co uważam za całkowite nieporozumienie i główną wadę kurtki. Jak widać po Incredilite Lady Cumulusa producenci ostatnio nabrali dziwnego przeświadczenia o tym, że kobiety nie potrzebują wewnętrznych kieszeni.

Przez PQ w jasnym cytrynowym kolorze prześwitują także ciemniejsze piórka (ciemne kropki to gleba - zdjęcia robiłam na ziemi :) ).

Jeśli chodzi o puch to jest on całkiem ok (Allied Feather & Down, europejski). Rozpręża się bardzo szybko, myślę że to coś na poziomie 750-800 cui. Stosunek puch/pierze wygląda bardzo dobrze, niewielka ilość piór jest wyczuwalna (więcej niż w 850 cui Cumulusa, wydaje mi się, że podobnie jak 
w puchu Gold Yeti, który jednak lepiej się lofci). Sporadycznie na wierzch wychodzą piórka - kilka sztuk, jak to w nowej rzeczy. Puch nie jest rozprowadzony równomiernie - mniej jest go pod pachami i w zgięciach łokci - bardzo dobre rozwiązanie.

Kurtka podciąga się przy podnoszeniu ramion o kilka centymetrów, jednak nie odnotowałam jakichś niedogodności z tego tytułu. Właściwie zobaczyłam to dopiero na zdjęciu.

Tył jest lekko przedłużony i nie podjeżdża kiedy się siedzi. Warto zaznaczyć, że jest jednak dość krótka - idealna w połączeniu z puchowymi spodniami. Jeśli chcemy używać tylko kurtki warto sprawdzić czy nie potrzebujemy czegoś dłuższego. Osobiście nie znoszę długich kurtek.

Kaptur jest bardzo dobrze skrojony, dopasowanie można wyregulować bez kłopotów. Bardzo dobrze otula głowę, co sprawdziłam śpiąc tylko w nim, bez kaptura śpiwora. Garda w sam raz.

Regulacja objętości następuje poprzez ściągnięcie gumki poprowadzonej na zewnątrz kaptura

Oraz wokół twarzy - tym razem gumka znajduje się wewnątrz, ale nie przy brzegu, co skutkuje robieniem się "falbanki" - wygląda to dziwnie, ale fajnie chroni twarz. Kaptur jest wykończony elastyczną, miłą w dotyku taśmą.

Mocno zaciągnięty kaptur, jakkolwiek by to nie wyglądało, nadal użytkuje się komfortowo :)

Nie ma garażu na maszynkę zamka, jednak dzięki miękkiej taśmie zupełnie to nie przeszkadza.

Taką samą taśmą obszyte są mankiety.

Zamek główny jest dwubiegowy, na początku ciężko chodził, ale później zaczął się wyrabiać - mam nadzieję, że ten proces będzie postępował.

Na dole gumka wpuszona w tunel i dwa stopery po bokach.

Pętelka do wieszania kurtki znajduje się nietypowo na zewnątrz.

Do kurtki załączony jest osobny, bardzo lekki a zarazem delikatny worek kompresyjny. Kurtka kompresuje się nieźle, worek jest wystarczająco obszerny żeby można było kurtkę spakować także w rękawicach. Nie używam - zawsze pakuję puch w worki wodoszczelne.

W zestawie mamy także bawełniany worek do przechowywania kurtki.

Wybierając rozmiar kierowałam się swoimi doświadczeniami z Haglofsem - rozmiarówka amerykańska. Tutaj obok siebie Magi XS i sweter Yeti Wave S - w Magi jest może odrobinę więcej miejsca, ale jest bardzo podobnie, różnica jest za to w rękawach - w Wave są przyciasne, natomiast Magi ma odpowiednią objętość. Za to rękawy są trochę za długie (mogę schować dłonie do środka, co okazało się zaletą w chłodne noce).

Magi ma dwa razy więcej puchu niż Wave, do tego szwy dystansowe. Tak wygląda porównanie grubości

Podsumowując kurtka leży bardzo fajnie, nie wygląda jak worek, ma świetny kaptur, jest wygodna i doskonale nadaje się do spania. Termika bez zarzutu, aczkolwiek specjalnie niskich temperatur nie było mi dane doświadczyć. Do mankamentów zaliczam brak wewnętrznej kieszeni, zamek wymagający wyrobienia, przydługie rękawy i prześwitujący materiał. Kolor też wypadł trochę blado - spodziewałam się czegoś bardziej intensywnego.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 07, 2014, 12:46:09 »
Potwierdzam, kurtka naprawdę leży bardzo fajnie i świetnie się prezentuje, a ten kolor ;). Mieliśmy porównanie też do Bonatti od Yeti wypełnionej puchem 850cui też w ilości 200g. Bonatti minimalnie, ale prężyła się bardziej, była grubsza. No szkoda, że nie wpadliśmy na pomysł porównania.

Offline Ivan

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 07, 2014, 14:28:13 »
Haglöfsa kaptury rządzą! Podobny system jest w kurtkach z ociepliną syntetyczną i w przeciwdeszczowych. Zaledwie dwie gumy do regulacji, system prosty ale sprawdza się świetnie. Zawsze mnie jednak zastanawia ta pętla do wieszania na zewnątrz.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 07, 2014, 14:28:13 »

Offline wojtekh

« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 07, 2014, 17:04:13 »
Ma to sens moim zdaniem, wieszasz kurtkę przy sciania i wnętrze które zazwyczaj jest bardziej wilgotne od potu wysycha szybciej niż jakby było przycisniete do ściany. A może dorabiam sobie teorię?

Offline Ivan

« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 08, 2014, 12:25:26 »
Ma to sens moim zdaniem, wieszasz kurtkę przy sciania i wnętrze które zazwyczaj jest bardziej wilgotne od potu wysycha szybciej niż jakby było przycisniete do ściany. A może dorabiam sobie teorię?

Dawno nie słyszałem większej głupoty ;D

Offline wojtekh

« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 08, 2014, 14:46:07 »
No i czemu? Wywalasz kurtkę na lewą stronę i suszysz... Na pewno wyschnie szybciej niż powieszona normalnie

Offline Ivan

« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 08, 2014, 15:47:21 »
Ale ta pętla na zewnątrz jest też w kurtkach przeciwdeszczowych, które są mokre przeważnie na powierzchni. Może ta pętla jest po tej stronie po to, że jak powiesimy kurtkę na gałęzi przy drzewie albo na gwoździu wystającym z brudnej ściany to pobrudzi się wierzch kurtki a nie jej wnętrze. A może dlatego, że jak się tak powiesi to kaptur nie spada na plecy tylko do przodu i może wtedy szybciej schnie. A może tak jest łatwiej uszyć kurtkę. Kurtka najlepiej schnie powieszona za kaptur, nieważne gdzie ma wszytą pętlę do wieszania.

Offline wojtekh

« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2014, 16:11:15 »
Kurtka najlepiej schnie powieszona za kaptur, nieważne gdzie ma wszytą pętlę do wieszania.

W przypadku puchowej kurtki, wywinięcie na lewą stronę przyspiesza wysychanie, a wieszak umieszczony tak a nie inaczej ułatwia powieszenie tak wywiniętej kurtki. Możesz uważać że moja teoria spiskowa jest debilna lub nie,twoje prawo :P

Offline Ivan

« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 08, 2014, 16:14:16 »
O! Widzę poruszyłem czułą strunę ;) Ale spokojnie, napisałem w tej jakże ważkiej sprawie do producenta więc niedługo być może pojawi się rozwiązanie nurtującego nas zagadnienia :)

Offline wojtekh

« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 08, 2014, 16:15:35 »
O! Widzę poruszyłem czułą strunę ;) Ale spokojnie, napisałem w tej jakże ważkiej sprawie do producenta więc niedługo być może pojawi się rozwiązanie nurtującego nas zagadnienia :)

no i gites :D znając życie, producent wymyśli jeszcze inną historię :D

Offline THOR

« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 08, 2014, 17:24:53 »
..........  :o
Panowie dorośli...? Czy dopiero dojrzewają...?  ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 08, 2014, 17:24:53 »

Offline wojtekh

« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 08, 2014, 19:44:54 »
Still growing :D

« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 08, 2014, 21:38:50 »
Ależ się dyskusja wywiązała! :) Stawiam na nie brudzenie się wnętrza, pozycja kaptura to też może być to... Miło z Twojej strony Ivan, że podjąłeś inicjatywę rozwiania wątpliwości u źródeł :)

Offline Ivan

« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 10, 2014, 14:16:23 »
Rozwiązanie zagadki zewnętrznej pętli:

1. Pętla na zewnątrz nie drażni karku.
2. Miałem rację pisząc, że gdy powiesimy za zewnętrzną pętlę to wierzch mokrej kurtki szybciej schnie:
jak się tak powiesi to kaptur nie spada na plecy tylko do przodu i może wtedy szybciej schnie.

Oryginalna odp. z Haglofsa:
Cytuj (zaznaczone)
[...]
The reason for why we place the neck hang loop on the outside of the garments
are mainly two:
1) less annoying against your skin on your neck
2) when you hang a wet jacket with the loop on the outside the jackets surface
will dry a little bit faster since the exterior will be more exposed compared
to the opposite.

That’s how we think in this matter.
[...]

Offline wojtekh

« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 10, 2014, 14:56:02 »
oni kłamią, nie wierz im! Ja miałem rację ;D

Offline Shwarc

« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 10, 2014, 16:43:22 »
2. Miałem rację pisząc, że gdy powiesimy za zewnętrzną pętlę to wierzch mokrej kurtki szybciej schnie:
Pod jednym warunkiem, że wieszasz na gałęzi a nie na wieszaku przy ścianie

Offline esperal

« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 10, 2014, 21:10:08 »
Ale ta pętla na zewnątrz jest też w kurtkach przeciwdeszczowych, które są mokre przeważnie na powierzchni.
W kurtkach przeciwdeszczowych pętla jest na zewnątrz z tego powodu że szwy od środka mogą być w tym miejscu podklejone. Takie rozwiązanie stosuje Norrøna choć z autopsji wiem że nie tylko w przeciwdeszczówkach, ale też np. w windstopperach gdzie szwy też są podklejane.

Offline Ivan

« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 11, 2014, 08:50:34 »
Pod jednym warunkiem, że wieszasz na gałęzi a nie na wieszaku przy ścianie

Ale ja mam dwie przeciwdeszczówki Haglofsa i naprawdę tak szybciej schną, nawet przy ścianie. Uwaga Esperala o szwach też słuszna.

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 11, 2014, 09:13:27 »
w mojej kurtce Haglofsa są dwa wieszaki w środku i na zewnątrz ;)

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline esperal

« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 11, 2014, 18:44:11 »
w mojej kurtce Haglofsa są dwa wieszaki w środku i na zewnątrz ;)
No to dodam coś jeszcze. W kurtkach Norrøny też czasami są dwa ''wieszaki'' wewnętrzny i zewnętrzny, tylko że wtedy ten wewnętrzny nie służy jako wieszak. Służy do rolowania i mocowania kaptura. Wtedy też na stoperze tylnego ściągacza kaptura zamontowany jest mały haczyk przeznaczony do współpracy z wewnętrznym ''wieszakiem''. Mam nadzieję że za bardzo nie zagmatwałem. W razie czego mogę wrzucić zdjęcia tylko nie tutaj bo duszka nas zabije ;)

« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 11, 2014, 19:48:04 »
Chętnie bym ogólnie jakieś Norrøny pooglądała, bo mam chęć zakupić to i owo, a nikogo mi się nie udało skłonić do udzielenia informacji :) także dawaj esperal co tam masz (w osobnym wątku) :)